LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Merrnin lekë për skanerin, arrestohen dy mjekë e infemierja te Trauma, skema me agjentin

• Disa mjekë kanë përfunduar në polici pasi akuzohen për korrupsion. Njëri prej tyre, i identifikuar si Fitim Marku, me detyrë mjek reanimator është vënë në pranga, gjë që shihet dhe nga pamjet e publikuara nga Dosja.al, ndërsa të tjerët janë shoqëruar për tu marrë në pyetje. • Aksioni nisi këtë mesditë në spitalin e Traumës me dërgimin e një agjenti të infiltruar si pacienti. Ishte pikërisht ky agjent që bëri ‘pazaret’ me Markun, gjë që çoi në arrestimin e mjekut. Në momentin që po merrte paratë, mjekut iu vunë prangat dhe u fut në mjetin e efektivëve. • Kolegët e këtij të fundit dyshohet se janë bashkëpunëtorë e ndërmjetësues në marrjen e ryshfetit nga pacientët.

10 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

Nën akuzë për ryshfet, lirohet njëri nga mjekët dhe infermieri i arrestuar në aksionin te Trauma

Merrnin lekë për skanerin, arrestohen dy mjekë e infemierja te

TIRANË- Policia e Tiranës ka liruar një mjek dhe infermierin e spitalit të Traumës pasi u morën në pyetje përgjatë 24 orëve të fundit.

Personat në fjalë janë shtetasit K.B. me detyrë infermiere dhe S. B., me detyrë mjeke, ndërkohë që mjeku reanimator Fitim Marku vijon të mbetet në arrest.

Operacioni u zhvillua ditën e djeshme në spitalin e Traumës me ndihmën e një agjenti të infiltruar. Ky i fundit ka qenë personi që ka bërë pazaret me Markun dhe në momentin që do t’i jepte 20 mijë lekë ryshfet, efektivët kanë ndërhyrë dhe kanë arrestuar reanimatorin. Tashmë tre të prangosurit do të merren në pyetje dhe pritet të zbardhen akoma më shumë detaje nga hetimet.

2 MUAJ ME PARE

Arrestimi i mjekut te Trauma, Tritan Shehu: Skenar terrorizues me kamera e anti-plumb kur kriminelët bredhin lirshëm

Merrnin lekë për skanerin, arrestohen dy mjekë e infemierja te
Pamje nga aksioni

TIRANË- Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka dënuar aksionin e djeshëm të policisë ku kanë rënë në pranga 2 mjekë dhe një infermiere për korrupsion në Spitalin e Traumës.  Në një postim në Facebook, Shehu shkruan se aksioni mund të quhet një skenar terrorizues dhe një veprim plot urrejtje ndaj mjekut dhe personelit të spitalit, kur sipas tij, kriminelët e vërtetë arrijnë të dalin lirshëm. 

POSTIMI I PLOTE: 

Dje Spitali i Traumes, nen nje skenar terrorizues! Sepse terrori eshte mjet i rregjimit per te sunduar! Ishte nje veprim plot urrejtje ndaj mjekeve e personelit, per te fajesuar ata per shendetesine “ose paguaj ose vdis”, te katandisur nga Rilindja. Si dikur, kur goditeshin ne publik “grupet armiqesore” te intelektualeve, mjekeve, ingjiniereve, artisteve etj, per te mashtruar e nenshtruar nje popull. E turpeshme ajo qe ndodhi dje ne ate spital ndaj nje mjeku ne detyre, kur ka shume menyra te tjera te pershtateshme e demokratike per te vepruar ne raste shkelje te ligjit. Police, mjete, skafandra, anti plumb, sikur perpara te ishte ndonje bande e tere kriminelesh te armatosur. Edhe kamera per tu mburur, me ato skena tragjiko-komike! Kur ne fakt kriminelet, trafikantet, keqberesit e tenderave shume milioneshme ne Euro, pervetesuesit e shumave te inceneratoreve, etj, bredhin lirshem. Ndersa vrasjet e dhuna po ben kerdine, policia e armatosur deri ne dhembe “sulmon” nje spita”Rremben” atje nje anestezist pa i lene atij kohe as te heqe edhe uniformen e punes…me veshjet e salles se operacionit! Mbasi “infiltrohet” dikush aty, veprohet si “rambot” me mjeket (jo me banditet), per te bere “shoë”! Nje veprim tipik ky i rregjimeve, qe tregon friken ndaj reagimit popullor per varferine, katerfishimin e cmimit te energjise, te artikujve ne pergjithesi, per rrogat qesharake edhe te mjekeve, papunesine etj. Dhe ndersa i ”infiltruari” i ofron mjekut 20 mije leke,ky i paska marre, thuhet! Ne realitet ketu kemi te bejme edhe me nje rast tipik te “stimulimit te krimit” nga ofruesi, veper e denueshme kjo!

 

Operacioni u zhvillua ditën e djeshme në spitalin e Traumës me ndihmën e një agjenti të infiltruar. Ky i fundit ka qenë personi që ka bërë pazaret me Markun dhe në momentin që do t’i jepte 20 mijë lekë ryshfet, efektivët kanë ndërhyrë dhe kanë arrestuar reanimatorin. Tashmë tre të prangosurit do të merren në pyetje dhe pritet të zbardhen akoma më shumë detaje nga hetimet.

2 MUAJ ME PARE

Bashkëpunim & ryshfet/ Aksioni tek Trauma, pas reanimatorit, prangoset mjekja dhe infermierja

Merrnin lekë për skanerin, arrestohen dy mjekë e infemierja te
Prokuroria e Tiranës

TIRANË- Prokuroria ka dalë me njoftim zyrtar në lidhje me operacionin e zhvilluar te Spitali i Traumës. Në njoftimin zyrtar bëhet me dije se përveç reanimatorit Fitim Marku, janë vënë në pranga edhe dy punonjëse të tjera të këtij spitali. Bëhet fjalë për K.B. me deryrë infermiere; dhe S.B., me detyrë mjeke. Në njoftim theksohet se tre të arrestuarit merrnin shuma të konsiderueshme parash nga pacientë të ndrydhëm për kryerjen e skanerave pranë Spitalit të Traumës në Tiranë.

Njoftimi i Prokurorisë:

Merrnin para nga pacientët për kryerjen e skanerave, arrestohet mjeku, shoqërohen dy të tjerë. Sot më datë 23.09.22, pas një pune hetimore disa javore me metoda speciale të hetimit, nën dtejtimin e Prokurorisë se Rrethit Gjyqësor Tiranë, u finalizua operacionit policor ‘Skaneri’.
Nga veprimet hetimore të kryera për llogari të procedimit penal nr.6013, viti 2022, u kap në flagrancë dhe u bë shoqërimi në ambientet e drejtorisë vendore të policisë Tiranë, i shtetasve të mëposhtëm:

F.M., me profesion mjek reanimator;

K.B. me deryrë infermiere; dhe

S.B., me detyrë mjeke.

Nga hetimet e kryera deri më tani, rezultonte se këto shtetas, merrnin shuma të konsiderueshme parash nga pacientë të ndrydhëm për kryerjen e skanerave pranë Spitalit të Traumës në Tiranë. Hetimet vazhdojnë për dokumentimin e veprimeve të tjera të kryera edhe nga personel tjetër mjekësor i përfshirë në këtë skemë korupsioni.

Operacioni u zhvillua këtë mesditë në spitalin e Traumës me ndihmën e një agjenti të infiltruar. Ky i fundit ka qenë personi që ka bërë pazaret me Markun dhe në momentin që do t’i jepte 20 mijë lekë ryshfet, efektivët kanë ndërhyrë dhe kanë arrestuar reanimatorin. Tashmë tre të prangosurit do të merren në pyetje dhe pritet të zbardhen akoma më shumë detaje nga hetimet.

2 MUAJ ME PARE

Arrestimi i mjekut, spitali i Traumës: Drejtësia të çojë deri në fund hetimin, raste të tilla s'duhet të njollosin bluzat e bardha

Merrnin lekë për skanerin, arrestohen dy mjekë e infemierja te
Spitali Universitar i Traumës

TIRANË- Spitali Universitar i Traumës ka bërë një reagim zyrtar lidhur me arrestimit e mjekut Fitim Marku, pasditen e sotme. Në një reagim zyrtar, SUT ka bërë me dije se drejtësia duhet që të çojë deri në fund hetimet, e se ngjarje të tilla nuk duhet ta njollosin punën e përditshme të bluzave të bardha.

“Nisur nga ngjarja e sotme e ndalimit të mjekut me inicialet F.M, Spitali Universitar i Traumës inkurajon organet e drejtësisë për të çuar deri në fund hetimin dhe zbardhjen e së vërtetës, për të vënë para përgjegjësisë këdo që përfshihet në veprime të kundërligjshme, përkundrejt shërbimit që ofrohet për qytetarët. Raste të tilla nuk duhet të përkthehen në njollosjen e të gjitha bluzave të bardha, mjekëve dhe infermierëve, të cilët e kryejnë me përkushtim dhe korrektesë punën e tyre çdo ditë në shërbim të pacientëve. Garantojmë qytetarët se, në Spitalin Universitar të Traumës nuk u ndërpre dhe nuk do të ndërpritet në asnjë moment shërbimi për këdo që ka nevojë për kujdes mjekësor,"-thuhet në njoftimin e spitalit.

Operacioni u zhvillua këtë mesditë në spitalin e Traumës me ndihmën e një agjenti të infiltruar. Ky i fundit ka qenë personi që ka bërë pazaret me Markun dhe në momentin që do t’i jepte 20 mijë lekë ryshfet, efektivët kanë ndërhyrë dhe kanë arrestuar reanimatorin. Tashmë tre të prangosurit do të merren në pyetje dhe pritet të zbardhen akoma më shumë detaje nga hetimet.

2 MUAJ ME PARE

Aksioni tek Truama, pritet të arrestohen mjekë të tjerë, bashkëpunëtorë të anestezistit Marku

Merrnin lekë për skanerin, arrestohen dy mjekë e infemierja te
Fitim Marku, i arrestuar

TIRANË- Aksioni i nisur tek Spitali i Traumës është ende në vijim e sipër. Mësohet se pas arrestimit të anestezistit Fitim Marku, pritet të ketë arrestime të tjera të bluzave të bardha të këtij spitali. Aksioni u realizua përmes një agjenti të infiltruar që u shtir si pacient.

Ishte pikërisht ky agjent, personi që bëri ‘pazaret’ me Markun dhe në momentin që do t’i dorëzonte 20 mijë lekë ryshfet, efektivët ndërhynë dhe e arrestua mjekun Marku.

Shumë kolegë të tjerë të Markut janë shoqëruar për tu marrë në pyetje. Pritet të ketë arrestime të tjera e të zbardhen më shumë detaje nga operacioni.

2 MUAJ ME PARE

FOTOJA- Ky është mjeku Fitim Marku që u vu në pranga, u kap teksa merrte 20 mijë lekë

Merrnin lekë për skanerin, arrestohen dy mjekë e infemierja te
Reanimatori Fitim Marku

TIRANË- Dosja.al ka publikuar foton e mjekut Fitim Marku, i cili është vënë në pranga në kuadër të aksionit të nisur këtë mesditë tek Trauma. Marku është arrestuar në kuadër të një operacioni të realizuar nga një agjent i infiltruar. Ky i fundit është shtirur si pacient dhe ka shkuar tek Trauma për të kërkuar ndihmën e Markut.

Në momentin që reanimatorit i ka dhënë 20 mijë lekë, grupi ka ndërhyrë dhe ka arrestuar mjekun. Bashkë me Markun kanë përfunduar në komisariat edhe disa mjekë të tjerë. Identitetet dhe rolet e këtyre të tjerëve nuk janë zbuluar ende.

2 MUAJ ME PARE

VIDEO/ Agjentët brenda në mjet, dalin pamjet nga aksioni, spitali i Traumës i rrethuar

Merrnin lekë për skanerin, arrestohen dy mjekë e infemierja te
Mjeku i prangosur

TIRANË- Pamjet që po shikoni vijnë nga spitali i Traumës, aty ku është zhvilluar një aksion këtë mesditë. Deri më tani bëhet e ditur se është vënë në pranga një mjek i identifikuar si Fitim Marku. Mjeku është kapur në flagrancë duke marrë para.


Videoja e publikuar nga Dosja.al tregon mjetin e agjentëve që kanë rrethuar spitalin e Traumës për të vënë në pranga mjekun, Mjeku Marku është prangosur pasi është kapur në flagrancë duke marrë para. 

2 MUAJ ME PARE

VIDEO/ Me uniformë jeshile, momenti kur mjeku futet në makinë e efektivëve, ul kokën me pranga në duar

Merrnin lekë për skanerin, arrestohen dy mjekë e infemierja te
Mjeku te Trauma

TIRANË- Pamjet që po shkoni vijë nga spitali i Traumës, aty ku është zhvilluar një aksion këtë mesditë. Siç duket në videon e publikuar nga Dosja.al, mjeku i vënë në pranga futt në makinën e efektivëve. Me uniformën ngjyrë jeshile e duart me pranga, foktori futet i qetë në mjet.

Mjeku, i identifikuar si Fitim Marku akuzohet se ka marrë ryshfet. Ai është kapur në flagrancë përmes një qytetari të inflitruar që kishte shkuar si pacient tek Trauma.

2 MUAJ ME PARE

EMRI- Kush është mjeku që u arrestua sot tek Trauma?

Merrnin lekë për skanerin, arrestohen dy mjekë e infemierja te
Foto ilustruese

TIRANË- Fitim Marku është mjeku që u arrestua sot tek Trauma. Deri më tani është bërë me dije emri i tij, por ende nuk ka detaje se për çfarë akuze rëndon mbi mjekun. Mjeku është i vetmi i arrestuar deri më tani, por ende nuk dihet nëse aksioni është ende në vazhdim apo jo. 

2 MUAJ ME PARE

Aksion tek Trauma, arrestohet mjeku, u kap në flagrancë duke marrë ryshfet

Merrnin lekë për skanerin, arrestohen dy mjekë e infemierja te
Efektivët tek Trauma

TIRANË- Një mjek është vënë në praga pasi akuzohet për korrupsion. Mësohet se arrestimi i mjekut është bërë në kuadër të një aksioni të nisur këtë mesditë në spitalin e Traumës. Në foton e publikuar nga Dosja.al, duket efektivët e maskuar që dalin nga Trauma.

Paraprakisht raportohet se mjeku në fjalë është kapur në flagrancë duke marrë para. Ende nuk dihet identiteti i mjekut që u vu në pranga apo detaje të tjera nga aksioni. 

aksioni tek trauma

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE