LIVE UPDATES
Aktualitet

Legalizimi i kanabisit mjekësor,Berisha:Rama legjitimoi bandat,dridhet kur dëgjon emrin tim

8 Prill 2022, 09:30 Nga DOSJA
Legalizimi i kanabisit mjekësor,Berisha:Rama legjitimoi bandat,dridhet kur

TIRANË– Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ashpër ndaj propozimit për legalizim të kanabisit mjekësor në vendin tonë, duke u shprehur se një lëvizje e tillë e qeverisë së Edi Ramës do vrasë rininë dhe do legalizojë bandat. Në një konferencë për mediat nga selia e Partisë Demokratike, që paralajmëroi se do të jetë e përjavëshme, Berisha shtoi legalizmi i kanabisit është një shërbim që Rama ua bën klientelës së organizatave kriminale.

Mirëpo nuk u ndal me kaq, duke shtuar se me procesin e Këshillimit Kombëtar, kryeministri Edi Rama përdori INSTAT pa autorizimin e parlamentit, i nevojshëm për të përllogaritur të dhënat. Po ashtu, Berisha duket se nuk bën hapa pas as me sulmet ndaj ambasadores amerikane në Shqipëri duke e cilësuar si “guvernatore”. Megjithëse, i dërguari i Posaçëm për rajonin e Balkanit Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se janë të tronditur nga sulmet ndaj ambasadores Yuri Kim, Berisha tha se nuk bën hapa pas, duke kërkuar prova për shpalljen e tij “non grata”. Ndërkohë që është ndalur gjatë tek arrestimi i ish-deputetit Alqi Bllako, duke u shprehur se kryeministri Edi Rama ka qenë personi i fundit që ka takuar para arrestimit.

Madje shtoi se ka zëra që pretendojnë se Bllako është arratisur në Greqi, por e kanë sjellë me helikopter për ta prangosur, megjithatë sqaroi se të gjitha janë zëra e se ai vetë nuk ka prova për të. Po ashtu, lideri historik i PD-së, është ndalur edhe tek dënimi i këngëtarit Boiken Lako, duke u shprehur se është hakmarrja e Ramës ndaj tij. Ndërsa lidhur me kreun e qeverisë, paralajmëroi kohë të vështirë për këtë të fundit, duke i analizuar dhe gjuhën e trupit kur përmendej emri i tij. Berisha pretendon se është gati për zgjedhje e se ka një platformë për të marrë edhe votën e elektoratit gri.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

Gjyqi në Francë ndaj Blinken, Berisha peshon pro&kundër: I takon gjykatësit ta vendosë

Berisha paralajmëron: Po përpunoj platformën më bindëse për elektoratin gri

Këshillimi Kombëtar, Berisha: Rama përdori INSTAT-in pa lejen e Parlamentit

Rama, Berisha: Mos ia përmendi emrin tim, i kall datën! Do ketë probleme serioze me PD

Qëndrimet e Escobar, Berisha: Yuri Kim do vazhdoj ta kundërshtoj

Dënimi i Boiken Lakos, Berisha: Urrejtje e Edi Ramës, s’pranoi t’i thurte këngë

Berisha për Bllakon: Thonë se u arratis nga Qafë Bota, e sollën me helikopter

Berisha: U bëj thirrje shqiptarëve të kundërshtojnë legalizimin e kanabis

‘Rama zgjedh kanabis si simbol për shqiptarët’/Berisha:Dëmton rrugën drejt integrimit në BE

Legalizimi i kanabis në Shqipëri, Berisha: Do vrasë rininë, shfaq psikoza të rënda

(k.m/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

kryesore kryesore sali berisha sali berisha 8 prill 2022 sali berisha sali berisha 8 prill 2022

Sondazh

Poll

Raporti i BE për fonde e bujqësisë, Tabaku: OLAF e konsideron vjedhjen më të madhe

Raporti i BE për fonde e bujqësisë, Tabaku: OLAF e konsideron vjedhjen më të madhe

Abuzimet me fondet për bujqësinë/ Zhupa: Nuk duam t'i bëjmë gjyqin Frida Krifcës, le t'ja bëjë SPAK

Bardhi në Kuvend: Konferenca e Kryetarëve nuk e ka në kompetencë të refuzojë këtë kërkesë

"U ngrite se të doli emri, por nuk je i përgatitur",Rama i kujton profesionin e vjetër kryebashkiaut

Rama nxjerr shifrat:Për të ulur një charter në aeroportin e Tiranës duhet ta prenotosh 3ditë përpara

Rritja e çmimeve/ Rama: Vlonjatëve u kanë ikur trutë nga vendi, po bien në gropën e gjoksit të tyre

Rama: Ka një sulm të organizuar për të na dëmtuar, sistemet kibernetike kanë ndezur dritën e kuqe

Legalizimi/Rama me kryetarët e Bashkive:Ndërtesat për biznese le të presin, për banesat të nisi puna

Rama me kryetarët e Bashkive: Do përfshiheni në procesin e legalizimit, ka lënë për të dëshiruar

"Po e ktheni Berishën në të burgosur politik", Dumani i përgjigjet Shehut:Nuk kam lidhje me poltikën

Noka e Bardhi përplaset me Felajn në Kuvend,afrohet te foltorja, kryesuesja e seancës: Uluni në vend

"Kush po hetohet për aferën e inceneratorëve?", Dumani i përgjigjet Nokës: Është çështje në hetim!

Sa zyrtarë të lartë kanë përdorur Sky Ecc? Si ju përgjigj Dumani pyetjes së deputetit demokrat

Pse po mbahen dy standarte për Berishën dhe Ahmetajn? Dumani i përgjigjet deputetit të PD

Skandali i mikrokredive, Dumani i përgjigjet pyetjes së Bardhit: Nuk ka pushim të çështjes

"Rama iu ka kërkuar të mbyllni Dosjen Xibraka"/ Dumani i përgjigjet Bardhit

"Iu ka kërkuar Rama të mbyllni dosjen Xibraka"/ Bardhi pyet Dumanin: Çfarë përgjigje i ke dhënë?

Vrasjet janë më të shpeshta në Durrës e Fushë Krujë/Dumani tregon si pastrohen paratë në vendin tonë

Nga "Xibraka" te kullat në Tiranë, Çela i përgjigjet pyetjeve të Bardhit

Prokurori i Përgjithshëm raporton në Kuvend: Kriminaliteti më i lartë në Vlorë

Ndryshime për ligjin e armëve/ Tabaku: Kërkoni të ndërhyni dy herë brenda dy muajsh!

"Tallje me raportimin e institucioneve", Sula: E keni kthyer Kuvendin në Republikë Kryeministrore

Bardhi: Kërkojmë debat për gjetjet e OLAF për fondet në bujqësi, institucionet të hetojnë skandalin

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta