LIVE UPDATES
Aktualitet

Prag tragjedie! Burri qëllon me armë drejt bashkëfshatarëve për kanalin, plagos njërin

24 Prill 2022, 14:20 Nga DOSJA
Prag tragjedie! Burri qëllon me armë drejt bashkëfshatarëve

KUKËS– Festim Axhami, 46-vjeç ka mbetur i plagosur me armë zjarri pasditen e sotme. Ngjarja e rëndë mësohet të ketë ndodhur në fshatin Shtiqen të Kukësit, aty ku një sherr për kanalet e ujit vaditës mund të kishte përfunduar në tragjedi. Ermli Murtati, banor i fshatit Shtiqen, 56 vjeç u konfliktua këtë pasdite me thuajse të gjithë bashkëfshataret e tij që po gërmonin kanal për të futur tuba në kanalet vaditës. Murtati ka kundërshtuar me forcë hapjen e kanalit, pasi ia dëmtonte rrugën e varrezave të lagjes së tij, por fqinjët e tij nuk janë zmbrapsur.

Sherri mes tyre ka kaluar nga ai verbal, në fizik. Në përleshje e sipër me bashkëfshatarët, Murtati ka nxjerrë pistoletën dhe ka qëlluar drejt turmës. Plumbi kapi në këmbë një prej banorëve të fshatit, Festim Axhami, 46 vjeç.

Në këtë moment, personat e tjerë të pranishëm i janë sulur Murtatit për t’i hequr armën nga dora dhe janë përleshur sërish me të. Pistoletën ia morën, por i shkaktuan edhe plagë në kokë për shkak të dhunës. Edhe pse i dëmtuar, 56-vjeçari ka lënë të shtrirë bashkëfshatarin që kishte plagosur, Festim Axhamin dhe është larguar në mënyrë që polciia të mos e vinte në pranga. Por, rrugës ka humbur ndjenjat dhe familjarët e kanë dërguar në spitalin e Kukësit, aty ku dhe iu vunë prangat. Në të njëjtin spital kurohet edhe Axhami, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Policia ka marrë në komisariat të gjithë të përfshirët në sherr për të sqaruar rrethanat e ngjarjes.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

EMRI/ Plagosja me armë në Kukës, identifikohet dhe arrestohet autori

EMRI/ Kush është 34-vjeçari që u plagos në Kukës, sherri nisi për pronën

VIDEO- Arma në tokë, dalin pamjet e para nga Kukësi, vendi ku ndodhi plagosja

(F.m/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet ermli murtati festim axhami plagoset festim axhami plagosje me arme ne kukes ermli murtati festim axhami plagoset festim axhami plagosje me arme ne kukes

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN