Aktualitet

Arrestohet për drogë djali i kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla, Enio përpara ‘Shqiponjave’: S’e njihni babain tim ju?

Burime zyrtare bëjnë me dije për Dosja.al se Enio Alla është vënë në pranga pas një kontrolli rutinor që i është bërë teksa djali i kryebashkiakut po qarkullonte në Tiranë me automjetin e tij, tre ditë më parë.
Featured image of article: Arrestohet për drogë djali i kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla, Enio përpara ‘Shqiponjave’: S’e njihni babain tim ju? Lefter Alla, kryebashkiaku i Bulqizës.
Përditësuar:

TIRANË- Djali i Kryebashkiakut të Bulqizës Lefter Alla, Enio ka rënë në prangat e policisë së Tiranës pasi është kapur me disa doza hashashi.

Burime zyrtare bëjnë me dije për Dosja.al se Enio Alla është vënë në pranga pas një kontrolli rutinor që i është bërë teksa djali i kryebashkiakut po qarkullonte në Tiranë me automjetin e tij, tre ditë më parë.

Pas një kontrolli në automjetin e tij, forcat “Shqiponja” që e ndaluan kanë gjetur 5.5 gramë hashash të  ndarë në doza. Në momentin e ndalimit mësohet se djali i kryebashkiakut u ka thënë policëve: ‘Pse nuk e njihni babain tim ju?!’

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në lidhje me këtë ngjarje nuk ka pasur asnjë njoftim zyrtar nga Policia e Shtetit por ky nuk është i vetmi telash në të cilin është përfshirë familja e Lefter Allës. 

18 shtator të këtij viti, pas një sherri në një lokal në Bulqizë mbeti i plagosur  me armë zharri Vangjel Alla, vëllai i Lefter Allës. Gjithë ngjarja ndodhi pas një konflikti me disa persona të tjerë dhe shkak dyshohet se kanë qenë përplasjet mes grupeve kriminale në Bulqizë.

J.VF.M/Dosja.al

Shto Koment