LIVE UPDATES
Politike

Euro e premtuara/ Braçe ‘shpërthen keq’ ndaj Bashës: O hije, ashtu paguhen gjobat që u vënë kriminelët e horr

1 Tetor 2020, 18:02 Nga DOSJA
Euro e premtuara/ Braçe ‘shpërthen keq’ ndaj

TIRANË– ZV/Kryeministri Erion Braçe e ka konsideruar jo etik planin me pika të ndihmës ekonomike të thurur nga kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha. Përmes një statusi në rrjetet sociale, Braçe shkruan se me euro, siç premton Basha, gjobat që ‘horrat’ u vënë e paguajnë njëri-tjetrit, kryesisht politikanët biznesmenëve, biznesmenët biznesmeneve dhe, kriminelët po atyre.

Ndërsa, punëtorët, siç vijon më tej Braçe, e marrin në lekë çdo lloj pagese.

Ooooo HIJE! Rrogat e punetoreve ne kete vend paguhen ne leke, kupton, ne leke! Ne euro jane fitimet! Ne euro jane edhe gjobat qe horrat u vene e paguajne njeri tjetrit, kryesisht politikanet biznesmeneve, biznesmenet biznesmeneve dhe, kriminelet po atyre! Ti qe flet vec ne euro ku hyn ketu? Mjeket e infermieret paguhen ne leke, jo ne euro, paguhen per punen, pra ligjerisht nuk fitojne! Ndaj, gabon ooo Hije; Gabon ambjentin-ngaterron punen me biznesin, gabon njerezit-ngaterron punetoret me gjobvenesit! Je larg punetoreve ti,”– shkruan Braçe ne Instagram.

 

 

Ooooo HIJE! Rrogat e punetoreve ne kete vend paguhen ne leke, kupton, ne leke! Ne euro jane fitimet! Ne euro jane edhe gjobat qe horrat u vene e paguajne njeri tjetrit, kryesisht politikanet biznesmeneve, biznesmenet biznesmeneve dhe, kriminelet po atyre! Ti qe flet vec ne euro ku hyn ketu? Mjeket e infermieret paguhen ne leke, jo ne euro, paguhen per punen, pra ligjerisht nuk fitojne! Ndaj, gabon ooo Hije; Gabon ambjentin-ngaterron punen me biznesin, gabon njerezit-ngaterron punetoret me gjobvenesit! Je larg punetoreve ti ????

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

Ditët e fundit, kreu i PD-së ka bërë një turne në bizneset e vogla. Sot u ndal në disa biznese në qytetin bregdetar të Durrësit, ky në një dyqan mishi dhe në farmaci Basha premtoi çekun prej 1000 eurosh çdo biznesi, si dhe rimbursim ilaçesh për çdo të prekur nga COVID-19.

(f.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

Politike Politike erion brace Lulzim Basha erion brace Lulzim Basha

Sondazh

Poll

Politike 1 Tetor 2020, 16:03

TIRANË– Nesër në Tiranë, në orën 11:30 tek Pallati i Kongreseve do të zhvillohet mbledhja e qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës.  Dosja.al ka zbuluar axhend...

Politike 1 Tetor 2020, 15:17

TIRANË– Jorida Tabaku ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili u uroi një mëngjes të mbarë të gjithë ndjekësve të tij publikoi një...

Akti për kompensimin e çmimeve/ Duma: 8 pronarë nën hetim. Bejtja: S'kam informacion

Akti për kompensimin e çmimeve/ Duma: 8 pronarë nën hetim. Bejtja: S'kam informacion

Debat në Komisionin e çështjeve sociale, paralajmëron Duma: Do bllokoj mbledhjen!

Rama dhuron gjak, kryeministri: Sa herë ma keni pirë? Te e majta, ajo dhuron gjak

“Me paratë e buxhetit kompensoni oligarkët”/Grida Duma: Qeveria nuk i shpërndani lekët për qytetarët

TEST 2

Shkrumbohet fasoneria e italianes në Vlorë, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

Largimi i pushuesve nga Shëngjini krijon trafik të rënduar në aksin Lezhë-Milot

U bllokuan në Valbonë, evakuohen me helikopter 4 turistët

Policia në aksion, arreston 9 shoferë, gjobit 341 të tjerë

'Jemi njerëz të mirë e besnik'/ Rama: Mund ta përdorni çmendurinë tonë për t'u marrë me të tjerët

Deri në 179 km/h, makina inteligjente kap mat shoferët në Bypass-in e Fierit, pezullohen 89 patenta

Rama: Dëgjojmë se Putin është shumë sëmurë, por as BE nuk është e shëndetshme

Rama në Austri: Keni qenë krah nesh, ndjej keqardhje për BE-në

Statusi kandidat për në BE, Rama: Ukraina mos të kenë iluzione, mori ilaç kundër depresionit

Rama: S'ka vend më të mirë se Austria për të marrë veten nga mbledhja depresive në Bruksel

Refuzon të largohet nga banesa, 50-vjeçari në Berat kërcënon të hidhet nga pallati

Rama takohet me shqiptaren në Austri, gruaja: Jam krenare që takova kryetarin

'Ulu', aksion policie në mes të natës në Astir, 2 persona shtrihen në tokë

'DRONI edukues'/ Policia rrugore me pajisje të re, monitoron çdo ndryshim drejtimi të parregullt

Aeroporti i Vlorës në zonë të mbrojtur, Tabaku: Shkatërron ekosistemin, projekt korruptiv

Protesta e Berishës, Jorida Tabaku konfirmon pjesëmarrjen: Jam në ballë të çdo opozite të qeverisë

Takoi Metën në Baku, Berisha: Sa të mbyllë Presidencën, bashkohemi kundër Ramës

7 korriku përsëritje e 8 janarit? Berisha" Skenar që nuk ndodh më, qëllimi është ngremë shqiptarët

Berisha shpjegon domethënien e datës së protestës: 3 shtata bashkë, rrisin shanset për sukses

Mbledhje në seli, Berisha: Janë të ftuar të gjithë, deputetët të shkëputen nga Alibasha

Sa do zgjasë protesta e 7 korrikut? Berisha: Deri në realizimin e qëllimit, pranoj të më udhëheqin

Berisha: Nuk pranojmë kurrë aleanca bilaterale në rajon, janë të rrezikshme

Përplasja Rama-Bullgari,Berisha: Turp, ordiner! Në emër të opozitës i kërkoj ndjesë popullit bullgar

'Rama bëri avokatin e Serbisë', Berisha:Nuk foli për Shqipërinë, në konferencë nuk u shfaq as Osmani

Berisha: Negociatat nuk u hapën për shkak të Bullgarisë por prej Ramës, shkoi si vasal i Vuçiç

PD kërkon heqjen e mandatit të Xhaçkës, Bushka: S'kemi pasur kohë të lexojmë shkresat

Nis me debate komisioni për mandatin e Xhaçkës, Alibeaj: Të vinte këtu të jepte shpjegime

Zjarr masiv në Lajthizë të Mirditës, në terren vetëm një zjarrfikës

Aeroporti i Vlorës, Tabaku: Po ndërtohet në një zonë që ishte e mbrojtur. Ministrja: E pavërtetë

Gazetarja përmend Vuçiç, presidenti serb:Jam i sigurtë që folët mirë për mua. Rama:Ç'dreqin do këtu?

Vuçiç e quajti Kosovë, Rama e korrigjon: Aleksandri tha "e ashtuquajtura Kosovë"

“BE na poshtëroi, prisnin konferencë nga liderët”, Rama: Janë të zgjuar

Videon e nxorri vetë, Rama: Ishte prerë keq, unë thashë se RMV do jetë edhe Shqipëria Lindore

VETO-ja e Bullgarisë, Rama me kritika: BE e paaftë të çlirojë dy pengje

Rama nga Brukseli: Urojmë që shekulli tjetër të na gjejë në BE

Rama-BE: Lëreni Serbinë të qetë, mos hapni konflikte të tjera

Rama flet për Kosovën në Bruksel: Është marrë peng, çmenduri, njerëzit nuk lëvizin dot lirshëm

Rama: Bullgaria po i jep fuqi Putin e agresionit rus, një turp

Korreshi ngre zërin: Në Lushnje vihet vetëm për të bërë foto me shalqi, mos u tallni

Bardhi publikon listën: 10 miq të Ramës përfituan 36 investime strategjike me vlerë 4.6 miliard euro

Balla: Berisha privatizoi pronat nga Viçidoli deri në Dhërmi, si ka mundësi je pronar

'Ish-grabitësi u kërkoi ndjesë pronarëve'/ Balla: Berisha është servil, ditën e lindjes e ndryshoi

Balla përplaset me Berishën në Kuvend: Ik o plaku Mere

'Na u bashkoni me 7 korrik'/ Berisha: Pronarët e pronave janë më të kërcënuar se kurrë

'Administrata ka njerëz të paaftë, skiftera'/ Braçe: Fermerëve u duhet bursa që të kenë besim