AktualitetFactcheck

EKSKLUZIVE/ Flet vetë mjeku pompist: Kam punuar për 5 vite në karburant, se mohoj, s’kam qenë infermier, kam qenë vullnetar, licensën e mora në vitin 2017… (E VËRTETA)

Më herët, thotë ai, ka patur eksperienca pune si vullnetar në qendra private, por kurrë si infermier i licensuar, pasi siç tregon edhe vetë, licensën e ka marrë në vitin 2017.
Featured image of article: EKSKLUZIVE/ Flet vetë mjeku pompist: Kam punuar për 5 vite në karburant, se mohoj, s’kam qenë infermier, kam qenë vullnetar, licensën e mora në vitin 2017… (E VËRTETA) Qazim Ismaili

TIRANË– Pas publikimit të lajmit ekskluziv të Dosja.al se njëri nga anëtarët e stafit që u dërgua në Itali është pompist, nisën reagimet dhe përpjekjet për të fshirë dhe fshehur këtë fakt. Dosja.al ka kontaktuar vetë përmes Whatsappit me Qazim Ismailin, i cili pranon se ka punuar pompist për 5 vite pranë Karburant Kastratit në Vorë. Më herët, thotë ai, ka patur eksperienca pune si vullnetar në qendra private, por kurrë si infermier i licensuar, pasi siç tregon edhe vetë, licensën e ka marrë në vitin 2017.

“Nuk e mohoj që kam punuar pompist. Kam 5 vite pompist. Kam punuar edhe një kohë në spital. Në Itali kam punuar në shtëpi kurimi, (popullore), qëndra private. U ktheva në Shqipëri sepse kisha familjen. Kam punuar nëpër klinika private pa licensë, kam punuar si vullnetar. Urdhërin e infermierit e kam marrë në vitin 2017.”-tregon ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Licensa e marre ne vitin 2017

Qazim Ismaili është pjesë e stafit me 30 mjekë dhe infermierë që u dërguan në Itali. Por megjithëse pa asnjë eksperiencë në këtë fushë, ai u përzgjodh nga aplikimet vullnetare për t’u bërë pjesë e luftës kundër COVID-19 në Itali.

(F.g/dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment