LIVE UPDATES
Aktualitet

E quajnë Cosa Nostra dhe vrasës manjak, flet nga burgu Klodian Lekoçaj: S’kam lekë as për cigare, kanë tentuar 3 herë t

10 Maj 2019, 09:44 Nga DOSJA
E quajnë Cosa Nostra dhe vrasës manjak, flet nga burgu Klodian

Greqi: I shumë përfolur kohët e fundit si një kryemafioz apo Cosa Nostra, si një vrasës manjak apo ergërsirë, Klodian Lekoçaj që akuzohet për vrasjen e një avokati në Greqi ka dhënë një intervistë ekskluzive për gazetarin e Fax News Shpëtim Zinxhiria.

Ai ka kërkuar që biseda të transmetohej në media me zërin dhe pamjet e tij, pasi pretendon se po mbahet padrejtësisht në burg.

Nuk ka ditë që mediat greke të mos flasin për të, por asnjëherë nuk janë interesuar që të flasin dhe të përçojnë dhe qëndrimin që ka për akuzat Klodiani 43-vjeçar, i cili thotë se kanë tentuar tre herë ta vrasin në burg.

Me anën videos së mëposhtme ai i kërkon shtetit shqiptar mbështetjen dhe ndihmë për të parë nga afër se si po i vret drejtesia shqiptarët.

Klodi është një nga 1670 të dënuarit shqiptarë në Greqi, të cilët nuk janë dëgjuar as nga ambasada shqiptare në Athinë, dhe as nga përfaëqësues të tjerë të shtetit shqiptar.

“Unë Koza Nostra, unë kreu i Mafies se Burgjeve ne Greqi”, kështu e fillon bisedën nga qelia e burgut të Koridallos 43 vjeçari nga Klodian Lekoçaj, i akuzuar nga drejtësia greke për vrasjen e avokatit Zaferopulos.

“Më akuzojnë për tre vrasje dhe për këto akuza dola i pafajshëm , tanii po përballem me një akuzë tjetër në atë të vrasjes së avokatit, që ishte një gabim pasi ata që kryen vrasjen nuk donin ta vrisnin por ta trembin atë.

Për çka kam bërë po e vuaj dënimin që nga 2006, por nuk duroj që të më ngarkojnë ato që unë nuk i kam bërë. Duan të më vrasin dhe për këtë kanë tentuar tre herë, dy herë me thikë dhe një herë të më helmonin. U futa ne burg për vjedhje xhepash që më 2006 kur isha 29 vjeç dhe sot vazhdoj të vuaj edhe akuza të tjera.

Kërkoj ndërrimin e trupit gjykues pasi jam pa avokat dhe gjyqi bëhet më 20 maj të 2019, hajdeni dhe shikoni si drejtësia i vret shqiptarët.

Ditën e mërkurë kisha gjyqin dhe nuk me dhanë avokat dhe as më lejuan që të flisja, por vetëm duhet që të dëgjoja akuzat që më bënte drejtori i burgut duke më akuzuar se jam një vrasës manjiak dhe hakmarrës, duke mos patur asnjë provë. Më caktuan një avokat por ai më la pasi mësoi se kush isha, ende nuk kam në duar zyrtarisht akuzën.

Këtu vrasjet organizohen nga tjetër kush nuk jam unë ai që thonë që më bëjnë Koza Nostra, apo kryemafiozi i “Burgjeve në Greqi”, që nuk kam lekë për të marrë një paketë cigare.

Unë dua që shteti shqiptar të interesohet dhe të na dëgjojë se si na dënojnë dhe se si sillen me ne dhe çfarë na bëjnë. Kam kuptuar se mua duan te më vrasin duke më çuar në fillim në spitalin psikiatrik te burgut, nuk e di si na drogojnë që nga njeherë flasim kot pa kuptim.

Unë Koza Nostra që ende nuk kam mbaruar shkollën 8-vjeçare, po u gjenda këtu për hajdut xhepash dhe për këtë u futa këtu dhe si po ndodhin ngjarrjet do të më vrasin. Prandaj dua që të dëgjkohem në mediat shqiptare dhe ato greke.

Dyshoj se për të gjitha këto vrasje organizator është vetë drejtori i burgut psikiatrik të Koridallos, ai organizon këto vrasje dhe prandaj do të më zhdukë dhe mua. Është ai që del në televizor dhe flet kundra meje duke mos më dhënë mundësine që të dëgjohet dhe fjala ime. është ai që mban nga prapa një bodigard shqiptar i dënuar 11 herë me burg, eshte ky qe e nxorri ate nga burgu dhe është ky që do të më vrasë. Ju lutem juve te medias ejani dhe na takoni te shikoni gjendjen reale se si na trajtojnë dhe si na akuzojnë, te shikoni se kush i vret shqiptaret.

Unë nuk duroj të na vrasin shqiptarët, e vranë grekun gabimisht se donin te me vrisnin mua, po zoti për momentin më shpëtoi këtë radhë, ndërsa nesër?

Vranë Bardhyl Tushën ne qeli, drejtësia greke përse nuk thotë se kush e vrau atë, mos vallë dhe atë e vrava unë? Këtu të vrasin tjetër për tjetër , pasi Arbër Bakon e vranë gabimisht, kujtuan se isha unë.

Unë paguaj për ate qe kam bërë por nuk duhet të paguaj për ato që nuk i kam bërë. dua që drejtësia të më vertëtojë faktet për akuzën e vrasjeve, Unë nuk kam avokat edhe pse gjyqin e kam javën tjetër”, shprehet Lekoçaj për Fax News.

Marrë nga Fax Web

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet klodian lekocaj vrasja e avokatit të greqi klodian lekocaj vrasja e avokatit të greqi

Sondazh

Poll

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren