LIVE UPDATES
Aktualitet

Frika nga koronavirusi/ Altin Goxhaj: A e dini pse po i sjellin nigerianët në Shqipëri? 3 mln të sëmurë me HIV/ AIDS dhe 5

1 Mars 2020, 16:21 Nga DOSJA
Frika nga koronavirusi/ Altin Goxhaj: A e dini pse po i sjellin nigerianët

TIRANË- Avokati Altin Goxhaj ka komentuar situatën për rrezikun e koronavirusit në Shqipëri. Në një postim në Facebook, Goxhaj ngre pyetjen se përse po i sjellin nigerianët në Shqipëri. Ai shprehet se kjo po ndodh se Nigeria ka 3 milionë të sëmurë me HIV/AIDS, 500 mijë me turbekuloz dhe është epiqendër e virusit të tmerrshëm Ebola.

POSTIMI I PLOTË I ALTIN GOXHAJT:

NDËRKOHË QË KENI FRIKË NGA KORONAVIRUSI, A E DINI PSE PO I SJELLIN NIGERIANËT KËTU? Sps Nigeria ka 3 milionë të sëmurë me HIV/AIDS, 500 mijë me turbekuloz, është epiqendër e Virusit të tmerrshëm Ebola KJO ËSHTË AXHENDA SOROS E SHPOPULIMIT TË SHQIPËRISË NGA SHQIPTARËT! Nga Avokati Altin Goxhaj, një ndër iniciatorët e Koalicioni Për Shqipërinë A e dini se pse Axhenda Soros e Rrënimit, Falimentimit dhe Shpopulimit të Shqipërisë dhe RiPopullimit të saj me afroaziatikë e implementuar nga Rilindja nën Heshtjen e PDsë synon të sjellë sa më shumë nigerianë? Sps duke marrë në konsideratë rrënojat e sistemit shëndetësor që falimentoi Rilindja sipas rekomandimeve të Institutit CID të themeluar nga Sokrates Kokkalis dhe Elanie Papulias (institut që ka kontratë prej mbi 4 milionë $ me Fondacionin Soros për të ideuar, drejtuar dhe monitoruar Reformat Social-Ekonomike të Rilindjes prej Tetorit 2013 deri ne Gusht 2021) emigrantët nigerianë kanë prevalencën më të lartë të emigrantëve afrikanë në HIV&AIDS dhe TB (Turbekuloz) dhe është një nga epiqendrat e virusit Ebola! Sipas të dhënave të marra nga Organizata Botërore e Shëndetësisë dhe CIA (të pasqyruara edhe në fotot bashkëngjitur) rezulton se: – Nigeria ka 3,200,000 të sëmurë me HIV & AIDS (statistikë e 2016) duke u rreshtuar si vendi i dytë në Afrikë pas Afrikës së Jugut. Është nr nr 1 në Botë për numrin e bebeve të lindura me HIV&AIDS! – Nigeria ka mbi 429.000 (280–609.000) të sëmurë me TB (turbekuloz) duke qenë një ndër vendet më të prekura në Afrikë! – Nigeria është një ndër epiqendrat e virusit Ebola! Ju e kuptoni se një nigerian do të udhëtojë me transport publik dhe jo me makina luksoze! Do të flejë në fjetore kolektive dhe nëse do të jetë i infektuar nga turbekulozi ai do t’ia shpërndajë ku të mundet. Çdo gjë është e menduar deri në detaj! Rilindja e Soros nën heshtjen e ndyrë të Opozitës Kuislinge të Lyl Soros di mirë se çfarë bën! Axhenda Soros e tyre synon ëndrrën serbe të Çubrilloviç të shfarosjes së racës sonë dhe tani janë në kulmin e Axhendës së Genocidit!!! Ndaj Koalicioni Për Shqipërinë synon të ndalojë çdo ardhje ripopulluese të ligjshme dhe të paligjshme në Shqipëri dhe ndëshkimin më të rreptë të autorëve të Genocidit Sorosian ndaj Shqiptarëve!

Ndërkohë në rang global koronavirusi vijon të marrë jetë. Deri më tani janë regjistruar 2920 të vdekur dhe mbi 85 mijë njerëz janë infektuar nga koronavirusi në botë. Në SHBA janë paraqitur edhe 60 rastet e para, ndërsa Italia numëron 21 të vdekur e 46 të rikuperuar nga virusi famëkeq. Shqipëria nuk e ka pasur ende rastin e parë të infektuar, ndërkohë që kontrollet e qytetarëve në pikat kufitare janë shtuar.

(a.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

aktualitet aktualitet altin goxhaj koronavirusi ne shqiperi altin goxhaj koronavirusi ne shqiperi

Sondazh

Poll

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

"Kryedemokrati dhe Malltezi të arrestuar politik", Argita: SPAK ka kaluar nga një akuzë në tjetrën

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme

Pjesmarrja e Berishës në Kuvend u refuzua/ Gjokutaj: Veprim skandaloz i SPAK

Gjyqi ndaj Berishës, Mëngjesi: Është përdorur standard i dyfishtë

Lapsusi me datën/ Rama njofton samitin e madh me komunitetin Europian

“Keni fituar më shumë zgjedhje se unë”/ Cameron batuta me Ramën

"Emigracioni është problem," Cameron i prerë: Partneritet dhe në luftën kundër krimit të organizuar

Emigracioni/ Rama me Cameron: Operacionet do të vazhdojnë, gadishmëria jonë është maksimale

“Anglia më e pranishme në vendin tonë”, Rama: Projekt strategjik për hekurudhën Durrës-Prishtinë

Rama: Me Cameron kemi biseduar për marrëdhëniet bilaterale

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!