LIVE UPDATES
Sport

Covid-19 zbret edhe në Seria A: vetëm te Milani lojtarët negativë, pas rapid test…

30 Dhjetor 2021, 16:01 Nga DOSJA
Covid-19 zbret edhe në Seria A: vetëm te Milani lojtarët

ITALI – Seria A po përgatitet të rifillojë pas pushimit të Krishtlindjeve dhe lojtarët kanë nisur të arrijnë në qendrat e tyre sportive përkatëse për rifillimin e punës.

Bumi i infeksioneve Covid, megjithatë, i mban të gjithë pezull. Përpara se të rifillojnë stërvitjet, lojtarët do t’i nënshtrohen tamponëve të kontrollit dhe asnjë lajm inkurajues nuk vjen nga testet e para. Situata është shumë kritike edhe në kampionatet e huaja.

Milan Të gjithë tamponët e shpejtë kanë rezultuar negativë, kontroll që iu nënshtruan lojtarët e Milanit mëngjesin e sotëm, në rifillimin e stërvitjeve pas pushimit të Krishtlindjeve. Këtë e raporton “Sky Sport”. Kuqezinjtë janë në pritje të rezultatit të tamponëve molekulare, të cilat duhet të mbërrijnë sonte ose nesër në mëngjes.

Sassuolo – Njoftoi dje, se skuadra iu nënshtrua tamponëve molekulare, përpara se të rifillonte stërvitjet pas pushimit të Krishtlindjeve. Testet zbuluan pozitivitetin ndaj Covid-19 të dy lojtarëve, të cilët nuk kishin asnjë kontakt me pjesën tjetër të ekipit. Të dy lojtarët u futën në izolim në shtëpi dhe janë në kontakt të vazhdueshëm me organet shëndetësore.

Verona Eshtë regjistruar një rast pozitiviteti midis lojtarëve të testuar në rifillimin e stërvitjeve. “Hellas Verona FC njofton se sot, e enjte, 30 dhjetor, Giangiacomo Magnani rezultoi pozitiv me Covid-19. Lojtari, simptomatik dhe i vaksinuar rregullisht, është në izolim në shtëpinë e tij jashtë rajonit Veneto dhe nuk ka pasur kontakt të drejtpërdrejtë me grupin në shtatë ditët e fundit”.

Interi – Skuadra është gjetur në Appiano Gentile, pas pushimeve të Krishtlindjeve. Kryen tamponët në grupin e ekipit. Sot punuan në atletikë, punë individuale dhe të personalizuar në pritje të rezultateve të testeve.

Spezia – Të tjerë pozitivë me Covid te Spezia. Pas Kovalenkos dhe një bashkëpunëtori të Thiago Mottas, u infektuan edhe Rey Manaj, Petko Hristov dhe Mbala Nzola. Pozitiviteti doli nga tamponët e bëra pasditen e djeshme. Të gjitha janë asimptomatike.

Napoli Raporton se lojtari Victor Osimhen ka rezultuar pozitiv, asimptomatik, me Covid-19 përpara udhëtimit për në Itali. Për pasojë, autoritetet nigeriane kanë urdhëruar izolimin e lojtarit deri në negativizimin dhe rikthimin e tij në Napoli.

Atalanta – Njofton se dy anëtarë të grupit të ekipit rezultuan pozitivë me Covid-19. Klubi ka aktivizuar të gjitha procedurat e parashikuara nga protokolli në fuqi dhe ka njoftuar autoritetet për procedurat përkatëse”.

Torino – Dy raste të reja pozitiviteti te skuadra që rikthehet në punë: është një lojtar dhe një staf, “të dy, të vaksinuar rregullisht, do të respektojnë periudhën e izolimit në shtëpinë e tyre në marrëveshje me autoritetin shëndetësor vendas”, thotë klubi granada.

Fiorentina – Raste të reja me Covid te Fiorentinë, të cilat njoftojnë “katër raste pozitive brenda ekipit, duke përfshirë një lojtar. Testet janë kryer individualisht dhe pa asnjë kontakt midis anëtarëve, për këtë arsye ekipi do të mund të vazhdojë aktivitetin e rregullt stërvitor”,– thuhet në njoftimin nga klubi violë.

Spezia – Eshtë shtyrë me një ditë rifillimi i stërvitjeve për shkak të dy infeksioneve me Covid të gjetura brenda ekipit. Një lëvizje paraprake që do të lejojë anëtarët të testohen përsëri dhe të shmangin përhapjen e mundshme të një shpërthimi. Vetëkontrolli zbuloi pozitivitetin e ukrainasit Viktor Kovalenko dhe të një anëtari të stafit.

Empoli – Testet e kryera një ditë përpara rifillimit të stërvitjeve treguan pozitivitetin ndaj Covid-19 të tre anëtarëve të ekipit në Empoli. “Empoli njofton se anëtarët e tjerë të grupit, të cilët rezultuan negativë në kontrolle dhe duke mos pasur kontakt të drejtpërdrejtë në shtatë ditët e fundit me tre subjektet pozitive, kanë rifilluar aktivitetet e rregullta stërvitore në përputhje me rregulloret në fuqi”,– thuhet në shënimin e klubit.

B.T (Dosja.al)

 

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Sport Sport Antonio Conte i Interit. arsyet e lamtumirës së tij nga Milani Bumi i infeksioneve Covid drejtor i përgjithshëm te Juventusi Kampionati i Seria A Antonio Conte i Interit. arsyet e lamtumirës së tij nga Milani Bumi i infeksioneve Covid drejtor i përgjithshëm te Juventusi Kampionati i Seria A

Sondazh

Poll

Djali mbyti babanë në Divjakë, flet i afërmi: Kanë patur debate, s'e di ç'ka ndodhur

Djali mbyti babanë në Divjakë, flet i afërmi: Kanë patur debate, s'e di ç'ka ndodhur

Djali vret babain në Lushnje, arrestohet nga policia, i riu ishte dënuar me 13 vite burg

Skandali me evazionin fiskal, Kryemadhi i përgjigjet ministres Ibrahimaj

Denoncimi i Kryemadhit: Nuk ka asnjë njoftim nga institucionet ligjzbatuese për kompanitë në fjalë

Evazioni fiskal me inceneratorët, Ibrahimaj: Asgjë nuk është e re, zhurmë në vigjilje të protestës

Thirrja e Komitetit,Rakacolli:Bëjmë apel për kryerjen e vaksinimit,mbani maskat në vendet e mbyllura

Covid në vend/ Tomini: Ka rritje infektimesh. Bino: Ka rënë përqindja e vaksinimeve në Shqipëri

Brenda dhomës që u përfshi nga flakët në Spitalin e Fierit, dëme të shumta materiale

Vendimi i Qeverisë: Rriten me 6% pagat në sistemin arsimor parauniversitar

Berisha thirrje policëve: Çdo presion ndaj qytetarëve do marrë ndëshkim personal dhe ligjor

Rritet pagat e personelit shëndetësor, Manastirliu: Shpërblim për mjekët që punojnë larg banesave

Do futen protestuesit në kryeministri? Berisha: Çdo opsion është i mundshëm

Sali Berisha: Për Ramën qytetarët ekzistojnë vetëm për t’i vjedhur. Përgjigjen e merr nesër

7 korriku/ Berisha: Nesër bashkë me temperaturat rritet urrejtja popullore

Urdhëri krijon debat në komision, inxhinieria: Nuk na duhet, Balluku s'na hap derën

Zjarri në spitalin e Fierit, mjeku: Është djegur lavatriçja e larjes së filmave

Tym dhe flakë/ Zjarr në katin e parë të spitalit të Fierit, evakuuohen pacientët

Kapet shtëpi bari në Fier, heroinë, kanabis në proces tharjeje e armë zjarri

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

Kryemadhi paralajmëron: SPAK ta thërrasë urgjent dhe ta kthejë nga Holanda Edi Ramën

Kryemadhi zbulon bisedën me djalin e pensionistit 30 mln USD pasuri: Kontrata s'ka firmën e tij

Kryemadhi: Kam qindra fatura për SPAK-un, Rama ka vjedhur 189 mln dollarë

Belinda Balluku: Aeroporti i Vlorës synon që të ofrojë fluturime përtej oqeanit

Në takim me Ramën, investitori: Në 1992 Shqipëria kishte vetëm rrugë me gropa dhe Mercedezë të zinj

Balluku: Kemi projekte të reja. Ibrahimi: Investimet strategjike, ligji që zhvillon turizmin në vend

Investitori pyet për pronat, Rama: Në Shkodër tokat u ndanë si burrat, po bëhet digjitalizimi

"Veza apo pula?" Investitori pyet për objektinvin e infrastrukuturës, Rama: Eja na habit me ide

Rama: Sistemi i drejtësisë në Shqipëri ka probleme, nuk është aty ku duhet

Rama: Në Shqipëri protestohet para zyrës time sepse të gjithë janë kryeministra më vete

Kush ishte VIP-i? Rama: Kërkoi armatime për të hyrë në Tiranë, Garda kishte vetëm pistoleta

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Rama: SHELL ka kryer zbulim të rëndësishëm të gazit e naftës nëntokë në Shqipëri

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet