LIVE UPDATES
Politike

Bllokimi i rugëve/ Rama qytetarit: Në itali njerëzit i hapin vetë. Komentuesi me ironi: Pyeti pak sa e kanë pensionin itali

18 Shkurt 2021, 21:03 Nga DOSJA
Bllokimi i rugëve/ Rama qytetarit: Në itali njerëzit i hapin

TIRANË– Kryeministri Rama ka ndarë në rrjetet sociale një video ku shihet teksa autoritetet janë vënë në veprim për të pastruar rrugë, në vende të ndryshme të vendit tonë pasi janë bllokuar nga dëbora. Ndëkrohë nuk kanë munguar as komentet e qytetarëve të cilët i janë ankuar në lidhje me menaxhimin e situatës gjatë kësaj kohe. 

Por sigurisht që nuk ka munguar as reagimi i Ramës, i cii i është drejtuar qytetarit, duke i thënë se edhe në Greqi madje edhe në Amerikë, për shkak të stuhive bnuk ka drita, si dhe rrugët janë të bllokuara. Ndër të tjera Rama i ka thënë komentuesit se në Itali rrugët i hapin vetë njerëzit. 

Edi Rama: Ylvi Plaku shko në Greqi ose edhe në Amerikë po deshe dhe shiko se si janë Akoma pa drita dhe me rrugë të bllokuara nga stuhitë e dëborës sepse po të kishim hapur dot Brenda 24 orësh edhe rrugët e fshatrave do të ishim magjistarë, ndërkohë që pyet në Itali se si i hapin njerëzit vetë rrugët e fshatrave kur bien sasira të atilla bore.

Ilir FTN: Edi Rama duhet edhe me ja ter asfaltin.

Ndërkohë komentet nuk kanë munguar as tek video që ka ndarë Rama gjatë një takimi me përfaqësi të italianëve të moshuar në Vlorë. 

Referuar italianëve, një qytetar e ka pyetur se sa e kanë pernsionin ata në krahasim me pensionistët në vendin tonë. Kryeministri i është përgjigjur se e kanë më të lartë, ndërkohë që nuk ka harruar të ‘lavdëroj’ dhe veten duke thënë se e ka bërë shtetin për 7 vitet që ai ishte në pushtet. 

PJESË NGA BISEDA: 

Freddie Gaxha: O Edo po ku ekziston partia socialiste pse shkrun pa lidhje, nuk ka ps në shqipëri nuk ekziston, vetëm dy ekzistojnë RAMA dhe VELIA. Shihet qartë.

Edi Rama: Ja prit 25 prillin që ta shohësh a ekziston Partia Socialiste apo jo

Erjon Peqin: Pyete njëherë sa e kanë pensionin ata

Edi Rama: E di sa e kanë po nuk e kanë ndërtuar shtetin 7 vitet e fundi tata dhe janë fuqia e pestë ekonomike e planetit.

Emiljano Musta: Anëtarëso italianët se shiptarët I dërgove në Itali

Edi Rama; Ja duro dhe pak se në 25 prill e sheh jku janë edhe shqiptarët se këta nuk votojnë po e kuptoj nga anon e mira e këtij vendi, se këtu jetojnë e s;kanë mllefe politike.

(a.k.dosja.al) 

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

politike politike edi rama edi rama

Sondazh

Poll
Politike 18 Shkurt 2021, 20:53

TIRANË– Ministrja Elisa Spiropali është përplasur me gazetarët Robert Rakipllari dhe Agron Gjekmarkaj. Në një lidhje me Skype në “Open”, ...

Politike 18 Shkurt 2021, 19:54

VLORË– Kryeministri Edi Rama deklaroi se ai vetë si person në krye të qeverisë është goditur nga tërmeti dhe pandemia, duke i lënë shumë parashikime që kis...

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni