LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

FOTOT/ Martohen Armina dhe Shkëlzeni! Dyshja thonë 'Po' në Shijak mes 300 të ftuarve, nusja mbërrin me Lincoln

• Blogerja Armina Mevlani dhe djali i kryedemokratit Sali Berisha, Shkëlzeni i thonë sot ‘Po’ njëri-tjetri, në një vit që përkon me 10-vjetorin e lidhjes së tyre. Në një ceremoni me 300 persona, në Shijak, dyshja e njohur kanë zgjedhur 25 shtatorin si ditën kur do t’i betohen njëri-tjetrit për dashuri të përjetshme. Dhe është Vjeshtë, stina e tyre e preferuar, siç ka thënë blogerja. • Festa ka nisur që në orën 17:00 me një koktejl për të ftuarit e atmosfera është ndezur me ardhjen e Arminës, me një mjet ‘vintage’ të llojit ‘Lincoln’, të viteve 60’. Dosja.al solli dhe fotot e para të çiftit, Arminën me vello e Shkëlzenin, një dhëndërr i stilit klasik. • Armina Mevlani ka zgjedhur 3 fustane për dasmën e saj. Njëri është një krijim i Vivienne Westwood enkas për të. Ndërkohë 2 fustanet e tjerë, Armina ia ka besuar stilistit shqiptar, Valdrin Sahti. • Mbrëmja nis me Marsela Çibukajn, por nuk do të mungojë as treshja e ‘tridots’, Flori Mumajesi, Klajdi Haruni dhe Bruno. Eranda Libohova është gjithashtu një nga këngëtaret e përzgjedhura nga blogerja Armina.

8 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

Martesa e Arminës dhe Shkëlzenit! DETAJI në menunë e dasmës

FOTOT/ Martohen Armina dhe Shkëlzeni! Dyshja thonë 'Po'
Armina Mevlani dhe Shkelzen Berisha

TIRANË- Ditën e djeshme, Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha kurorëzuan dashurinë e tyre në martesë. Dasma e tyre mori një vëmendje mjaft të madhe ku dyshja dukeshin kaq shumë të lumtur pranë njëri tjetrit. Pas kërcimit të parë të Arminës dhe Shkëlzenit, fjalën e mbajti ish-kryeministri Sali Berisha i cili aprovoi dhe një dashurinë e tyre përballë 300 të ftuarve.

Disa nga personazhet VIP që morën pjesë ishin: Amarda Toska, Ermal Mamaqi, Agnesa Vuthaj, Dalina Buzi, Valdrin Sahiti etj

Mirëpo, menuja në dasmën e Arminës dhe Shkëlzenit mori një vëmendje të madhe. Në rrjet janë postuar disa foto ku bien në sy lugët e drurit dhe pjatat e thjeshta.

FOTOT/ Martohen Armina dhe Shkëlzeni! Dyshja thonë 'Po'

Nuk dihet se përse ishte zgjedhur kjo metodë nga çifti i cili duhet thënë se nuk u kursye aspak për pjesën e dekorit.

FOTOT/ Martohen Armina dhe Shkëlzeni! Dyshja thonë 'Po'

2 MUAJ ME PARE

VIDEO/ Shkëlzeni lë Arminën për një çast, momenti kur kërcen Naplonin me nënën

FOTOT/ Martohen Armina dhe Shkëlzeni! Dyshja thonë 'Po'
Liri Berisha dhe Shkelzen Berisha

TIRANË- Momenti i mëposhtëm është nga dasma e djalit të ish-kryeministrit Sali Berisha me blogeren Armina Mevlani. Në video është çifti i ri që po kërcejnë Napolon, ndërkohë që u është bashkuar dhe mamaja e Shkëlzenit.

Duke futur Liri Berishën në mes të tyre, çifti po shijon dasmën e tyre duke kërcyer.

2 MUAJ ME PARE

VIDEO/ Pamjet nga dasma e Arminës dhe Shkëlzenit, çifti e hap pistën e vallëzimit nën tinguj latinë

FOTOT/ Martohen Armina dhe Shkëlzeni! Dyshja thonë 'Po'
Shkelzeni dhe Armina

TIRANË- Pamjet e mëposhtme të siguruara, janë nga nisja e dasmës në familjen Berisha. Djali i kryedemokratit Sali Berisha, Shkëlzen, po lidh kurorë sot me modelen Armina Mevlani. 

Çifti ka zgjedhur që kërcimin e tyre të parë ta kenë më nën tingujt latinë të këngëtarëve Alejandro Fernández dhe Christina Aguilera me baladën e tyre Hoy Tengo Ganas de Ti.

2 MUAJ ME PARE

Berisha publikon foton familjare nga dasma e të birit: Zoti bekoftë dashurinë e Shkëlzenit dhe Arminës

FOTOT/ Martohen Armina dhe Shkëlzeni! Dyshja thonë 'Po'
Familja Berisha

TIRANË- Kryedemokrati Sali Berisha ka publikuar foton nga dasma e djalit të tij Shkëlzen Berisha me modelen Armina Mevlani. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Berisha ka uruar çiftin që Zoti të bekojë dashurinë e tyre.

Postimi i Plotë:

Sonte dasëm në familjen tonë dhe unë dua të ndaj me ju miq gëzimin e saj. Shkëlzeni dhe Armina kurorëzojnë dashurinë dhe miqësinë e tyre! Zoti i bekoftë!

 
 
 
 
 
Vieë this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sali Berisha (@saliberisha_faqjazyrtare)

2 MUAJ ME PARE

Dasma e Shkëlzenit me Arminën, Berisha: Urime nga zemra për dashurinë tuaj

FOTOT/ Martohen Armina dhe Shkëlzeni! Dyshja thonë 'Po'
Familja Berisha

TIRANË- Siç e do zakoni kryedemokrati Sali Berisha ka hapur dasmën e djalit të tij Shkëlzen me moderetoren Armina Mevlani. Në pamjet e mëposhtme të siguruara, shihet Berisha që mban fjalimin hapës në dasmën e djalit të tij të vetëm, ndërkohë që uron ata për dashurinë e tyre disa vjeçare. 

"Të dashur miq, të dashur Arben dhe Mimoza, të dashur Armina dhe Shkëlzen, dasmat fjalime nuk duan, ndaj dhe unë shkurt dua të them dy fjalë. Dua nga zemra të urojë sonte Arminën dhe Shkëlzenin, të cilët kurorzojnë dashurinë dhe miqësinë e tyre disa vjeçare, sinte në këtë ceremoni, në këtë dasëm me miq e të afërmit e tyre", tha Berisha.

2 MUAJ ME PARE

FOTOT/ Të veshur nuse e dhëndërr! Armina Mevlani e Shkëlzen Berisha i japin zyrtarisht fund beqarisë, dalin fotot e çiftit

FOTOT/ Martohen Armina dhe Shkëlzeni! Dyshja thonë 'Po'
Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha

TIRANË- Blogerja Armina Mevlani dhe djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzeni, i kanë dhënë fund zyrtarisht beqarisë. Dosja.al ju sjell fotot e para të çiftit, të veshur si nuse e dhëndërr. Armina ka zgjedhur dy fustane, njëri nga stilistja me famë botërore, Vivienne Westwood dhe tjetri nga një stilist shqiptar. Ndërsa Shkëlzeni ka qëndruar me stilin klasik. 

Armina dhe Shkëlzen Berisha zgjodhën ta mbajnë dasmën në shtator pasi vjeshta është stina e tyre e preferuar. Dyshja po celebrohen në Shijak. Ata sot i thanë 'Po' njëri-tjetrit, kur kanë kaluar 10 vite bashkë. Ende nuk kanë dalë fotot familjare. Urimi i Sali Berishës, kryedemokratit, mungon gjithashtu. 

2 MUAJ ME PARE

FOTO/ Sot zyrtarizohet martesa, Armina Mevlani zbulon një detaj nga dasma e saj

FOTOT/ Martohen Armina dhe Shkëlzeni! Dyshja thonë 'Po'
Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha

TIRANË- Pas shumë vitesh bashkë, sot Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha do t’i thonë “Po” njëri-tjetrit. Çifti do ta kurorëzojë dashurinë e tyre në martesë në një ceremoni moderne dhe të kuruar në detaj në Shijak.

Së fundmi, blogerja ka postuar një foto në llogarinë e saj të Instagramit, një detaj nga dasma e saj.

Në foton e postuar shihen një tufë me trëndafila rozë dhe të bardha, e cila ka lënë një mbishkrim.

"Bukuri", ka shkruar Armina.

FOTOT/ Martohen Armina dhe Shkëlzeni! Dyshja thonë 'Po'
Postimi Armina Mevlanit
2 MUAJ ME PARE

Sot thonë 'PO'! Pamje nga përgatitjet, ky është vendi ku do të mbahet dasma e Arminës dhe Shkëlzenit

FOTOT/ Martohen Armina dhe Shkëlzeni! Dyshja thonë 'Po'

TIRANË- Pas shumë vitesh bashkë, sot Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha do t’i thonë “Po” njëri-tjetrit. Çifti do ta kurorëzojë dashurinë e tyre në martesë në një ceremoni moderne dhe të kuruar në detaj në Shijak. Iconstyle.al ka bërë publike foto nga vendi ku do kryhet celebrimi. 

FOTOT/ Martohen Armina dhe Shkëlzeni! Dyshja thonë 'Po'

Në foto dallohet ambjenti, dhe shihet se dyshja kanë zgjedhur që dasmën ta bëjnë në natyrë.

FOTOT/ Martohen Armina dhe Shkëlzeni! Dyshja thonë 'Po'

Kjo ceremoni që do të mbahet në prag të përvjetorit të tyre të 10-të. Ftesa u ka shkuar tashmë rreth 300 personave që do të jenë dëshmitarë të kësaj feste.

FOTOT/ Martohen Armina dhe Shkëlzeni! Dyshja thonë 'Po'

armina mevlani shkelzen berisha

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE