LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Beyonce/ Koncerti i fundit në Dubai që ndau fansat e saj

Pavarësisht ndalimit të rreptë të përdorimit të telefonave celularë dhe kamerave, pamjet e koncertit prej 1500 personash rrodhën dhe vërshuan internetin.

24 Janar 2023, 13:50 Nga I.A
Beyonce/ Koncerti i fundit në Dubai që ndau fansat e saj
Beyoncé

DUBAI- Beyoncé u kthye në skenë për performancën e saj të parë live në pesë vjet, por jo të gjithë u emocionuan. Ylli i famshëm i R&B u bë kryefjalë për koncertin privat që dha në Dubai të shtunën, më 21 janar, për të shënuar hapjen e hotelit luksoz Atlantis The Royal. Pavarësisht ndalimit të rreptë të përdorimit të telefonave celularë dhe kamerave, pamjet e koncertit prej 1500 personash rrodhën dhe vërshuan internetin.

Këngëtarja ishte në skenë për 90 minuta, para se t'ua dorëzonte stafetën yjeve si Kendall Jenner, Liam Payne, Halle Bailey dhe bashkëshortit të saj, Jay–Z. Në fakt, asaj iu bashkua në skenë për pak kohë vajza e saj, Blue–Ivy. Shumë u emocionuan kur panë “Queen B” sërish në skenë. Megjithatë, të shumtë ishin edhe ata që ishin të pakënaqur për vendimin e saj për t'i thënë "po" propozimit që erdhi nga një vend që shkel të drejtat e njerëzve dhe komunitetit LGBTQ+.

Albumi i saj i fundit, Renaissance (ajo nuk këndoi asnjë këngë në këtë album), vlerësohet si një "haraç" për "kulturën e zezë" dhe lavdërohet për frymëzimin e tij nga njerëzit LGBTQ+. Ajo i bën homazh muzikës së kërcimit që doli nga komuniteti homoseksual dhe i referohet sallave të vallëzimit të Harlemit, Nju Jork, ku lulëzoi kultura afrikano-amerikane dhe LGBTQ+. Tani Beyonce, e cila ka miliona fansa, po përballet me reagime për paraqitjen në hotelin në Dubai dhe Emiratet e Bashkuara Arabe, për të cilën thuhet se fitoi 24 milionë dollarë (rreth 22 milionë euro).

Shumë pretendojnë se ajo nuk ka nevojë për paratë apo publicitetin negativ që kjo ka shkaktuar, ndërsa i gjithë debati filloi pas një Tweet që thoshte muajin e kaluar të gjithë ishin të shpejtë për të kritikuar lëvizjen investuese të David Beckham, futbollistit të parë të drejtpërdrejtë që mbwshteti homoseksualwt dhe tani po festojnë rikthimin e Beyonce-s me një koncert në Emiratet e Bashkuara Arabe, i cili kriminalizon homoseksualitetin.

Fansat e të dyjave janë ndarë pasi disa pretendojnë se Beckham ishte paguar për të promovuar Katarin pavarësisht abuzimeve të të drejtave të njeriut dhe ligjeve anti-LGBTQ+ ndërsa Beyonce mbajti një koncert në hotel privat. Sigurisht, ishin të shumtë ata që argumentuan se të dy ishin paguar shumë për të bërë një "sy qorr" ndaj regjimit të vendit dhe shkeljeve të të drejtave të njeriut.

beyoncé

Sondazh

Poll

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë