LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Shqipëri-Itali/ Nedim Bajrami shënon në 24 sekondat e para, 'të kaltrit' dyfishojnë shifrat

• Përfundon ndeshja mes Shqipërisë dhe Italisë. • Shqipëria kaloi në avazhtazh që me sekondat e para të ndeshjes. • Nedim Bajrami ka çuar kombëtaren në avantazh që në 24 sekondat e para. • Por festa e shqiptarëve ka zgjatur vetëm 10 minuta, pasi Italia ka gjetur rrugën drejt rrjetës. Goli i dytë për Italinë ka ardhur nga Barrela, vetëm pas 5 minutave nga goli i parë. • Lojtari i kombëtares shqiptare Nedim Bajrami është futur në historinë e futbollit evropian. • Kjo pasi goli që Bajrami shënoi sot kundër Italisë është goli më i shpejtë në këtë kampionat. • Stadiumi i Dortmundit është mbushur kuqezi nga tifozët e e kombëtares. • Të shumtë janë shqiptarët që ditën e sotme kanë udhëtuar drejt Gjermanisë për të mbështetur kombëtaren në rrugën e saj drejt Euro2024.

15 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

VIDEO/ Ndërpritet për pak sekonda ndeshja Shqipëri-Itali, tifozi kuqezi futet në stadium

Shqipëri-Itali/ Nedim Bajrami shënon në 24 sekondat e para,
Tifozi

GJERMANI- Ndeshja Shqipëri-Gjermani është ndërprerë për disa sekonda, pasi një tifoz shqiptar ka arritur që të futet në stadium. Siç shihet nga videoja e mëposhtme, tifozi shqiptar ka tentuar që të takoj disa nga futbollistet, por e pa mundur, pasi u ndalua nga sigurimi.

 
1 MUAJ ME PARE

2 me 1 për 'të kaltrit', përfundon ndeshja Shqipëri-Itali

Shqipëri-Itali/ Nedim Bajrami shënon në 24 sekondat e para,

GJERMANI- Ndeshja e parë e kombëtares shqiptare ka përfunduar në Gjermani. Me shifrat 2 me 1 për Italinë, kombëtarja shqiptare arriti që të bëj një gol. Fillimisht ka qenë Nedim Bajrami, ai që ka realizuar dhe golin e parë të ndeshjes, me vetëm 24 sekonda që nga nisja e saj.

Më pas lojtarët italianë kanë barazuar dhe dyfishuar rezultatin. Ndërkohë që në pjesën e dytë nuk pati asnjë gol nga skuadrat, por rastet nuk munguan për kombëtaren shqiptare.

1 MUAJ ME PARE

"Shqiponjat po fluturojnë kudo"/ Polici gjerman për tifozët Shqiptarë: Dortmundi është kthyer kuqezi

Shqipëri-Itali/ Nedim Bajrami shënon në 24 sekondat e para,
Polici gjerman

GJERMANI- Tifozeria shqiptare në Dortmund ka bërë që të gjithë sytë të kthehen nga ndeshja mes Shqipërisë dhe Italisë. Një efektiv gjerman është pyetur se çfarë mendon për tifozët shqiptarë që kanë 'pushtuar' Dortmundin. Sipas tij i gjithë qyteti është kthyer në kuqezi, ndërkohë që thekson se shqiponjat pofluturojnë kudo në Gjermani.

"Tifozët shqiptarë në Dortmund janë shumë të zhurmshëm me temperament të lartë dhe shumë simpatikë. Shqiptarët duan që Evropa t'i shoh këtu në Dortmund, jo se thotë policia. Kjo është euforia e tifozëve shqiptarë. Dortmundi është kthyer në kuqezi,shqiponjat po fluturojnë kudo.Tifozët shqiptarë janë aq shumë krenarë dhe aq shumë të dashur," tha ai.

@rtvklanofficial "Tifozeria shqiptare tregoi një anë tjetër për të gjithë", polici gjerman për tifozët shqiptarë: Qyteti është kthyer KuqeZi #tvklan #policigjerman #gjermani #dortmund ♬ original sound - RTV KLAN
1 MUAJ ME PARE

2 me 1 për Italinë/ Përfundon pjesa e parë e ndeshjes së kombëtares kuqezi

Shqipëri-Itali/ Nedim Bajrami shënon në 24 sekondat e para,
Ndeshja

GJERMANI- Pjesa e parë e ndeshjes mes Shqipërisë dhe Italisë ka përfunduar. Me shifrat 2 me 1, kombëtarja italiane është në avantazh.

Fillimisht ka qenë Nedim Bajrami, ai që ka realizuar dhe golin e parë të ndeshjes, me vetëm 24 sekonda që nga nisja e saj. Më pas lojtarët italianë kanë barazuar dhe dyfishuar rezultatin.

1 MUAJ ME PARE

Nedim Bajrami futet në histori, lojtari me golin më të shpejtë në Kampionatin Europian

Shqipëri-Itali/ Nedim Bajrami shënon në 24 sekondat e para,
Goli

GJERMANI- Lojtari i kombëtares shqiptare Nedim Bajrami është futur në historinë e futbollit evropian. Kjo pasi goli që Bajrami shënoi sot kundër Italisë është goli më i shpejtë në këtë kampionat. Mesfushorit 25-vjeçar iu deshën vetëm 24 sekonda për të çuar në avantazh kombëtaren kuqezi.

Shqipëria do të luaj me Italinë në ndeshjen e saj të parë, për tu pasuar më pas me kombëtaren kroate dhe me atë spanjolle. 

1 MUAJ ME PARE

VIDEO/ Njihuni me tifozët më të veçantë të kombëtares shqiptare, vogëlushët shqiptarë që jetojnë në Itali

Shqipëri-Itali/ Nedim Bajrami shënon në 24 sekondat e para,
Rei, Leonel

ITALI- Rei, Leonel dhe Mia, kanë lindur dhe jetojnë në Itali, por nuk harrojnë origjinen e tyre, duke u bërë mbështetës të zjarrtë të Shqipërisë. Sot, ata janë tifozët më të zjarrtë të kombëtares sonë, pavaresisht se po luajmë përballë Italise ku ata kanë të lidhur të ardhmen e tyre.

 

Shqipëria do të luaj me Italinë në ndeshjen e saj të parë, për tu pasuar më pas me kombëtaren kroate dhe me atë spanjolle. 

1 MUAJ ME PARE

Italia dyfishon shifrat, Barrela gjen rrjetën për 'të kaltrit'

Shqipëri-Itali/ Nedim Bajrami shënon në 24 sekondat e para,
Pamjet

GJERMANI- Italia ka përmbysur rezultatin me Shqiprinë brenda pak minutave. Fillimisht ka qenë goli i barazimit nga Italia në minutën e 11. Ndërkohë që Barrela pas 5 minutave ka dyfishuar rezultatin për Italinë. 

Shqipëria do të luaj me Italinë në ndeshjen e saj të parë, për tu pasuar më pas me kombëtaren kroate dhe me atë spanjolle. 

1 MUAJ ME PARE

Nuk vonon shumë/ Pas 10 minutash lojë, Italia shënon golin e barazimit

Shqipëri-Itali/ Nedim Bajrami shënon në 24 sekondat e para,
Ndeshja

GJERMANI- Vetëm 10 minuta i është dashur Italisë që të barazonte Shqipërinë. Në minutën e 11 të ndeshjes 'të kaltrit' ndëshkuan portën e Strakoshës, duke barazuar shifrat në 1 me 1. 

Shqipëria do të luaj me Italinë në ndeshjen e saj të parë, për tu pasuar më pas me kombëtaren kroate dhe me atë spanjolle. 

1 MUAJ ME PARE

E paparë/ Nedim Bajrami çon Shqipërinë në avantazh që në 24 sekondat e para të ndeshjes (VIDEO)

Shqipëri-Itali/ Nedim Bajrami shënon në 24 sekondat e para,
Ndeshja

GJERMANI- Shqipëria shkon në avazhtazh që me sekondat e para të ndeshjes. Ka qenë Nedim Bajrami, i cili ka çuar kombëtaren në avantazh që në 24 sekondat e para.

 

Shqipëria do të luaj me Italinë në ndeshjen e saj të parë, për tu pasuar më pas me kombëtaren kroate dhe me atë spanjolle. 

1 MUAJ ME PARE

FOTOLAJM/ Nuk zhgënjejnë tifozët shqiptarë, shpalosin pankartën e veçantë në ndeshjen me Italinë: Rama ik

Shqipëri-Itali/ Nedim Bajrami shënon në 24 sekondat e para,
Pankarta

GJERMANI- Tifozët shqiptarë në Gjermani në pritje të nisjes së ndeshjes kundër Italisë, kanë shpalosur një pankartë ndryshe në staduim. Tifozët kanë hapur një pankartë në stadiumin e Dortmundit, ku kërkohet largimi i Edi Ramës.

‘Rama ik’ shkruhet në pankartën e tifozëve.

Nga ndeshja e parë e skuadrës sonë në këtë evropian, na ndajnë vetëm pak orë. Shqipëria do të luaj me Italinë në ndeshjen e saj të parë, për tu pasuar më pas me kombëtaren kroate dhe me atë spanjolle. 

1 MUAJ ME PARE

VIDEO/ Çmenduri në Gjermani, shqiptarët 'pushtojnë' Dortmundin, pamjet nga ajri

Shqipëri-Itali/ Nedim Bajrami shënon në 24 sekondat e para,
Pamjet

GJERMANI- Tifozët shqiptarë në Gjermani janë bërë gati për të mbështetur kombëtaren tonë gjatë këtij rrugëtimi në evropian. Siç shihet dhe nga pamjet e mëposhtme, tifozët shqiptarë kanë 'pushtuar' qytetin e Dortmundit, duke e kthyer atë në qytet kuqezi. Nga pamjet e mëposhtme shihen tifozët kuqezi nga ajri, që kanë mbushur të gjitha rrugët e Dortmundit, duke festuar dhe krijuar atmosferë të zjarrtë. 

 

Nga ndeshja e parë e skuadrës sonë në këtë evropian, na ndajnë vetëm pak orë. Shqipëria do të luaj me Italinë në ndeshjen e saj të parë, për tu pasuar më pas me kombëtaren kroate dhe me atë spanjolle. 

1 MUAJ ME PARE

Situatë elektrizuese në Gjermani/ Tifozët ja marrin këngës: Moj Shqipëri, moj nëna ime (VIDEO)

Shqipëri-Itali/ Nedim Bajrami shënon në 24 sekondat e para,
Tifozet

GJERMANI- Tifozët shqiptarë në Gjermani janë bërë gati për të mbështetur kombëtaren tonë gjatë këtij rrugëtimi në evropian. Siç shihet dhe nga pamjet e mëposhtme, tifozët shqiptarë kanë 'pushtuar' qytetin e Dortmundit, duke e kthyer atë në qytet kuqezi. Siç shihet, mes tifozëve shqiptarë, ka dhe persona me aftësi të kufizuara, të cilët mbajnë në duar flamurin 'Autoktonus'.

 

Nga ndeshja e parë e skuadrës sonë në këtë evropian, na ndajnë vetëm pak orë. Shqipëria do të luaj me Italinë në ndeshjen e saj të parë, për tu pasuar më pas me kombëtaren kroate dhe me atë spanjolle. 

1 MUAJ ME PARE

Ja dhe formacioni i Shqipërisë, mësohen 11 kuqezinjtë që do të përballen me Italinë...

GJERMANI - Teksa ka mbetur edhe pak kohë nga starti i ndeshjes Itali - Shqipëri, e cila do të startojë në orën 21:00 në stadiumin “Iduna Park të Dortmundit, është mçësuar edhe formacioni zyrtar i kuqezinjve të Kombëtares sonë, i përzgjedhur nga trajneri Sylvinho.

Në portë do të jetë Strakosha, para tij Gjimshiti dhe Ajeti, ndërsa nga krahët Hysaj nga e djathta dhe Mitaj nga e majta. Në mesfushë do të rreshtohen ramadani, Asllani dhe Bajrami, ndërsa në sulm do të jenë Sani nga e djathta dhe Seferi nga e majta që do të mbështesin Brojën në majë të sulmit…

Ja formacioni i Shqipërisë:

Shqipëri-Itali/ Nedim Bajrami shënon në 24 sekondat e para,

B.T (Dosja.al)

1 MUAJ ME PARE

VIDEO/ Pak orë para ndeshjes me Italinë, tifozët shqiptarë 'pushtojnë' Gjermaninë, flamuj kuqezi kudo

Shqipëri-Itali/ Nedim Bajrami shënon në 24 sekondat e para,

GJERMANI- Tifozët shqiptarë në Gjermani janë bërë gati për të mbështetur kombëtaren tonë gjatë këtij rrugëtimi në evropian. Siç shihet dhe nga pamjet e mëposhtme, tifozët shqiptarë kanë 'pushtuar' qytetin e Dortmundit, duke e kthyer atë në qytet kuqezi.

 

Nga ndeshja e parë e skuadrës sonë në këtë evropian, na ndajnë vetëm disa orë. Shqipëria do të luaj me Italinë në ndeshjen e saj të parë, për tu pasuar më pas me kombëtaren kroate dhe me atë spanjolle. 

1 MUAJ ME PARE

Grupi B/ Ja dhe formacionet e mundshëm të sfidës së shumëpritur: Itali - Shqipëri…

GJERMANI - Ndërsa na ndajnë disa orë nga kjo ndeshje, e gjithë vëmendja është te formacionet se si pritet të zbresin në fushën e blertë dy skuadrat… Me shumë gjasa formacionet e mundshëm do të jenë:

Shqipëria e trajnerit Sylvinho do të përbëhet nga: Berisha; Hysaj; Ismajli; Gjimshiti; Mitaj; Asllani; Ramadani; Bajrami; Asani; Broja; Seferi.

Ndërsa Italia e Spallettit, do të zbresë në fushë me: Donnarumma; Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Dimarco; Jorginho, Barella; Chiesa, Frattesi, Pellegrini; Scamacca.

B.T (Dosja.al)

shqiperi-itali euro2024

Sondazh

Poll

Raporti i BE për fonde e bujqësisë, Tabaku: OLAF e konsideron vjedhjen më të madhe

Raporti i BE për fonde e bujqësisë, Tabaku: OLAF e konsideron vjedhjen më të madhe

Abuzimet me fondet për bujqësinë/ Zhupa: Nuk duam t'i bëjmë gjyqin Frida Krifcës, le t'ja bëjë SPAK

Bardhi në Kuvend: Konferenca e Kryetarëve nuk e ka në kompetencë të refuzojë këtë kërkesë

"U ngrite se të doli emri, por nuk je i përgatitur",Rama i kujton profesionin e vjetër kryebashkiaut

Rama nxjerr shifrat:Për të ulur një charter në aeroportin e Tiranës duhet ta prenotosh 3ditë përpara

Rritja e çmimeve/ Rama: Vlonjatëve u kanë ikur trutë nga vendi, po bien në gropën e gjoksit të tyre

Rama: Ka një sulm të organizuar për të na dëmtuar, sistemet kibernetike kanë ndezur dritën e kuqe

Legalizimi/Rama me kryetarët e Bashkive:Ndërtesat për biznese le të presin, për banesat të nisi puna

Rama me kryetarët e Bashkive: Do përfshiheni në procesin e legalizimit, ka lënë për të dëshiruar

"Po e ktheni Berishën në të burgosur politik", Dumani i përgjigjet Shehut:Nuk kam lidhje me poltikën

Noka e Bardhi përplaset me Felajn në Kuvend,afrohet te foltorja, kryesuesja e seancës: Uluni në vend

"Kush po hetohet për aferën e inceneratorëve?", Dumani i përgjigjet Nokës: Është çështje në hetim!

Sa zyrtarë të lartë kanë përdorur Sky Ecc? Si ju përgjigj Dumani pyetjes së deputetit demokrat

Pse po mbahen dy standarte për Berishën dhe Ahmetajn? Dumani i përgjigjet deputetit të PD

Skandali i mikrokredive, Dumani i përgjigjet pyetjes së Bardhit: Nuk ka pushim të çështjes

"Rama iu ka kërkuar të mbyllni Dosjen Xibraka"/ Dumani i përgjigjet Bardhit

"Iu ka kërkuar Rama të mbyllni dosjen Xibraka"/ Bardhi pyet Dumanin: Çfarë përgjigje i ke dhënë?

Vrasjet janë më të shpeshta në Durrës e Fushë Krujë/Dumani tregon si pastrohen paratë në vendin tonë

Nga "Xibraka" te kullat në Tiranë, Çela i përgjigjet pyetjeve të Bardhit

Prokurori i Përgjithshëm raporton në Kuvend: Kriminaliteti më i lartë në Vlorë

Ndryshime për ligjin e armëve/ Tabaku: Kërkoni të ndërhyni dy herë brenda dy muajsh!

"Tallje me raportimin e institucioneve", Sula: E keni kthyer Kuvendin në Republikë Kryeministrore

Bardhi: Kërkojmë debat për gjetjet e OLAF për fondet në bujqësi, institucionet të hetojnë skandalin

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta