LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Vrasja në Maliq, fqinjët: Shkak u bënë qentë e autorit, ishin problem

• Vritet Nesti Sotiri në Maliq, rreth 60 vjeç. Ngjarja e rëndë ndodhi rreht orës 21:40 në fshatin Rrëmbec. • Sotiri është konfliktuar me fqinjin e tij Velo Hazislarri. •Të dy kanë qëlluar njëri-tjetrin me thika dhe kanë përfunduar në spital. • Sotiri ndërroi jetë, ndërsa Hazisllari po mjekohet ende. •Atij iu vunë prangat në spital. •Dyshja kishin konflikte të vjetra. •Fqinjët pretendojnë se janë përplasur për qentë e autorit, madje kishin denoncuar edhe në emisione investigative rastet. • I vëllai i autorit gjithashtu u shpreh i shokuar nga ngjarja.• Sotiri është konfliktuar me fqinjin e tij Velo Hazislarri. Të dy kanë qëlluar njëri-tjetrin me thika dhe kanë përfunduar në spital. • Sotiri ndërroi jetë, ndërsa Hazisllari po mjekohet ende. Atij iu vunë prangat në spital. Dyshja kishin konflikte të vjetra, por ende nuk janë zbardhur detaje konkrete nga sherri.

6 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

Vrasja në Maliq/ Djali ishte bashkë me të atin, nuk e pa kur e vrau komshiu. Ende s'e di që ka vdekur

Vrasja në Maliq, fqinjët: Shkak u bënë qentë e autorit,
Foto ilustruese

MALIQ- Detaje të reja janë zbardhur nga konflikti i mbrëmjes së të hënës që rezultoi fatal për Nesti Sotirin, i cili u godit me thikë nga fqinji i tij pas një sherri që ka nisur prej qenëve të autorit, Velo Hazisllari. Ndaj dhe Gjergji Nasi i ka goditur për t'u vetëmbrojtur. Në këtë moment, djali i viktimës që po fuste bagëtitë në stallë nuk ishte prezent dhe nuk e pa si rrodhi ngjarja ndërsa i ati pas plagosjes e thirri për ndihmë.

Ndërkohë trupi i të ndjerit është ende në morg, djali i viktimës po merret në pyetje ende, është ende i tronditur. Prandaj edhe nuk ka asnjë informacion se i ati ka ndërruar jetë. Kjo pasi asnjë nuk ia ka dhënë lajmin e ri dhe se herën e fundit që e pa të atin, ai ishte gjendje shumë kritike.

1 MUAJ ME PARE

“Më vjen turp”, flet vëllai i autorit të vrasjes në Maliq: Lajmin e mësuam nga mediat, ata ishin miq

Vrasja në Maliq, fqinjët: Shkak u bënë qentë e autorit,

MALIQ- Një viktimë dhe një i plagosur ishin pasojat e një sherri që nisi për arsye banale mbrëmjen e djeshme në Maliq. Viktima është identifikuar si Nesti Sotiri, rreth 60 vjeç, i cili u qëllua me thikë nga fqinji i tij, Velo Azisllari, i cili ka mbetur po ashtu i plagosur dhe ndodhet në spital.

Vëllai i autorit është shprehur para gazetarëve i tronditur, ndërsa tregon se ngjarjen e ka mësuar përmes televizionit, ku edhe ka zbuluar se bëhet fjalë për të vëllanë. Ai tha se kishte ardhur me pushime dhe se vetëm një ditë e kishte parë të vëllanë.

“Çfarë të të them, jam i tronditur. Të vritesh për këto gjëra. Më vjen turp. Unë erdha me pushime dhe ndodhi kjo që ndodhi. Në vitet që kam qenë unë, ata të dy kanë qenë miq e kanë pasur raporte shumë të mira me njëri-tjetrin,"-tha ai në një prononcim të shkurtër për kamerat.

1 MUAJ ME PARE

Vrasja në Maliq, flasin fqinjët: Shkak u bënë qentë! Na ra pika, akoma po dridhemi nga lajmi

Vrasja në Maliq, fqinjët: Shkak u bënë qentë e autorit,

MALIQ- Detaje të tjera janë zbardhur nga vrasja e ndodhur mbrëmë në Maliq ku 60-vjeçari Nesti Sotiri u vra nga bashkëfshatari i tij Velo Hazisllari. Sipas dëshmive të fqinjëve, dyshohet se konflikti mes dy bashkëfshatarëve mund të kenë qenë qentë e autorit pasi shpeshherë ishin bërë problem në fshat, madje ndaj tij është bërë denoncim dhe në emisionin investigativ STOP.

Ata qentë e tij kanë qenë problem. Dy herë që e kam bërë këtë rrugë të hidhen në kokë. Këtë e ka marrë edhe STOP, fshatarët e kanë akuzuar te STOP. Ka pasur probleme më para, por nuk e dimë. Nuk e kemi marrë vesh që të kenë ndonjë konflikt kaq, dy vite kemi që jemi kthyer nga Greqia”,-tha një fqinj.  

Ndërkohë një fqinj tjetër u shpreh i tronditur nga ngjarja pasi sipas tij Nestir Sotiri dhe Velo Azisllari nuk kanë pasur konflikte më parë mund të çonin deri në vrasje.

Nuk e di kam ikur që i vogël. Nuk e di ca kanë patur kto. Nuk ma do mendja të kishin konflikte. Shumë njeri i mirë. Edhe Velo i mirë., Nuk dimë gjë vetëm kur e dëgjuam në televizor. Na ra pika. Po dridhemi. Na vjen keq për të dy palët. Ishin burra punëtorë, shikonin punën e vet, nuk ishin të sherreve,”-tha një tjetër.

1 MUAJ ME PARE

Detaje nga vrasja në Maliq, viktima e autori kishin konflikte të vjetra, përballja rezultoi fatale

Vrasja në Maliq, fqinjët: Shkak u bënë qentë e autorit,
Foto Ilustruese

MALIQ- Detaje të tjera janë zbardhuer nga vrasja e ndodhur këtë mbrëmje në Maliq. Mësohet se viktima, Nesti Sotiri, rreth 60 vjeç dhe autori i ngjarjes, Velo Hazisllari kishin konflikte të vjetra me njëri-tjetrin. Këtë mbrëmje, ata janë përballur në fshatin Rrëqmbec ku dhe jetojnë të dy, takim që ka përfunduar me një të vdekur.

Dyshja janë konfliktuar me fjalë por më pas kanë sulmuar me thika njëri-tjetrin. Sotiri është dërguar me shenja jete në spital por nuk ka arritur që tu mbijetojë plagëve të marra. Ai ka ndërruar jetë, ndërsa Hazisllari ndodhet i shtruar në spoitali ne Korçës ku dhe i janë vënë prangat.

1 MUAJ ME PARE

Vrasja në Maliq, policia nxjerr njoftimin zyrtar: Sotiri mbërriti me shenja jete në spital

Vrasja në Maliq, fqinjët: Shkak u bënë qentë e autorit,
Foto Ilustruese

MALIQ- Policia ka publikuar njoftimin zyrtar në lidhje me vrasjen e ndodhur në Maliq këtë mbrëmje, Në njoftim bëhet me dije se ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 21:40 në fshatin Rëmbec. Nesti Sotiri është qëlluar me thikë nga Velo Hazisllari pasi një konflikti që kanë pasur dy fqinjët. Ai ka mbërritur me shenja jete në spital, por nuk u ka mbijetuar dot plagëve të marra.

"Më datë 08.08.2022, rreth orës 21:40, jemi njoftuar se në fshatin Rëmbec, Maliq, gjatë një konfliti për motive të dobëta, ishte plagosur me mjet prerës (thikë), shtetasi N. S., i cili pasi mbërriti në Spitalin e Korçës, ka ndërruar jetë. Menjëherë pas marrjes të njoftimit, shërbimet e policisë janë nisur drejt vendngjarjes ku bënë të mundur edhe identifikimin e autorit të dyshuar të ngjarjes, konkretisht shtetasi V. H., që për shkak të dëmtimeve të marra, ndodhet nën kujdesin e mjekëve në Spitalin e Korçës, me të cilin do të kryen veprimet e mëtejshme procedurale", njofton Policia. 

1 MUAJ ME PARE

Çfarë ndodhi në Maliq? Fqinjët goditën njëri-tjetrin me thika, identifikohet viktima e autori

Vrasja në Maliq, fqinjët: Shkak u bënë qentë e autorit,
Foto Ilustruese

MALIQ- Dosja.al ka zbardhur emrat e personave që u përfshinë në një sherr me thika këtë mbrëmje. Mësohet se i vdekur si pasojë e plagëve të marra ka mbetur Nesti Sotiri, ndërsa autori i ngjarjes është Veli Azisllari.

Të dy u konfliktuan në fshatin Rrëmbec për arsye që ende nuk dihen. Fqinjët patën një konflikt çasti dhe në sherr e sipër nxorrën thikat e qëlluan njëri-tjetrin. Ata u dërguan të dy në spital, por Sotiri ndërroi jetë.

vrasje ne maliq nesti sotiri vritet nesti sotiri velo hazisllari

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra