LIVE UPDATES
Aktualitet

FT- Zhduket i riu nga Bathorja, Policia ende asnjë informacion, babai kërkon ndihmë

Në një rrëfim për Dosja.al, Skana bën me dije se ka pritur 3 ditë përkthimin e të birit, e më pas shkoi për të bërë denoncimin në Komisariat. 

24 Maj 2022, 21:00 Nga DOSJA

 

FT- Zhduket i riu nga Bathorja, Policia ende asnjë informacion, babai
Ulvi Skana

 

TIRANË- Data shënonte 17 maj, kur Hasan Skana dhe djali i tij, Ulvi kanë dalë nga shtëpia rreth orës 13:30, por i riu nuk është kthyer më në banesë. Në pritje të kthimit të tij, babai nuk bëri asnjë denoncim në Policinë e Shtetit, por kur nuk pa më shenja nga i biri vendosi që t’i drejtohej Policisë së Shtetit. Në një rrëfim për Dosja.al, Skana bën me dije se ka pritur 3 ditë përkthimin e të birit, e më pas shkoi për të bërë denoncimin në Komisariat. 

 

FT- Zhduket i riu nga Bathorja, Policia ende asnjë informacion, babai
Ulvi Skana

 

“Me datë 17 jam nisur për punë në orën 1:30, doli dhe ai me mua, por nuk u kthye më. Ka dalë në qendër në institutit. Dilte zakonisht. Nuk e di se me kë, sepse nuk ia njihja shokët. Kam pritur 3 ditë, mendova se mos është në rajon. Nuk më njoftuan ndaj shkova vetë atje dhe më thanë nuk kanë të arrestuar këtu. Ditën tjetër shkova në spital për të pyetur, por nuk u bë fjalë nuk ishte atje. Edhe Policia kishte pyetur në spitale. S'ishte. Bëra denoncimin,”-tregoi ai për Dosja.al.

Më 22 maj, erdhi dhe reagimi i parë publik nga Policia e Shtetit, ku njoftonte për zhdukjen e të riut, ndërsa shënonin vetëm se po punonin për gjetjen e të riut.  

FT- Zhduket i riu nga Bathorja, Policia ende asnjë informacion, babai
Ulvi Skana

"Më datë 21.05.2022, shtetasi H. S., 59 vjeç, banues në Bathore, ka kallëzuar se është larguar nga banesa dhe nuk është kthyer, djali i tij, shtetasi U. S., 30 vjeç. Punohet për gjetjen e tij. Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme procedurale."

Megjithatë babai i të zhdukurit ende nuk ka një përgjigje. Sipas tij, Policia nuk ka hapur ende kamerat e zonës për të parë se ku shkoi i riu në momentin që doli nga shtëpia. A ishte i shoqëruar? Kush e shoqëronte, e njihnin familjarët? Ka kaluar më shumë se një javë dhe Policia ende nuk ka bërë asnjë lëvizje për të gjetur të riun, ndërsa familja ende e pret, me shpresën se do të kthehet sërish në shtëpi.

*Fotot e mësipërme janë të të riut të zhdukur, nëse e keni parë, kontaktoni me redaksinë e Dosja.al për të bashkuar të riun me familjen

(k.m/dosja.al)

Sondazh

Poll

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

Kryemadhi paralajmëron: SPAK ta thërrasë urgjent dhe ta kthejë nga Holanda Edi Ramën

Kryemadhi zbulon bisedën me djalin e pensionistit 30 mln USD pasuri: Kontrata s'ka firmën e tij

Kryemadhi: Kam qindra fatura për SPAK-un, Rama ka vjedhur 189 mln dollarë

Belinda Balluku: Aeroporti i Vlorës synon që të ofrojë fluturime përtej oqeanit

Në takim me Ramën, investitori: Në 1992 Shqipëria kishte vetëm rrugë me gropa dhe Mercedezë të zinj

Balluku: Kemi projekte të reja. Ibrahimi: Investimet strategjike, ligji që zhvillon turizmin në vend

Investitori pyet për pronat, Rama: Në Shkodër tokat u ndanë si burrat, po bëhet digjitalizimi

"Veza apo pula?" Investitori pyet për objektinvin e infrastrukuturës, Rama: Eja na habit me ide

Rama: Sistemi i drejtësisë në Shqipëri ka probleme, nuk është aty ku duhet

Rama: Në Shqipëri protestohet para zyrës time sepse të gjithë janë kryeministra më vete

Kush ishte VIP-i? Rama: Kërkoi armatime për të hyrë në Tiranë, Garda kishte vetëm pistoleta

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Rama: SHELL ka kryer zbulim të rëndësishëm të gazit e naftës nëntokë në Shqipëri

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet

'KLP nuk zbaton rekomandimet'/ Majko me kritika: Situatë e rrallë, parlamenti të jetë i vetëdijshëm

Rezoluta e KLP për 2021, Sula: Ka problematika, për të ardhur keq, vetëm 4 detyra janë përmbushur

Komisioni i ligjeve/ Rezoluta e SPAK, Majko: Pse votuat kundër?. Opozita: S'na pëlqeu

“Babale”/ Berisha: Gjermeni, Sadushi, Veliu dhe agjentë të SHISH të përfshirë

Berisha: Rama dëshiron t'i marrë mandatin Salianjit, delinkuenti Geron Xhafa vijon trafikun e drogës

I shpallur në kërkim për trafik emigrantësh, arrestohet 26-vjeçari

Kryemadhi:LSI është e ftuar! Kush ndihet i vjedhur nga 'hajduti i gjatë' ka arsye për të protestuar

Meta në krye të LSI-së? Kryemadhi: S'ka garë mes nesh, jam fajtore për djegien e mandateve

'Skemë evazioni fiskal'/ Kryemadhi: Do hetojmë “Open Balkan”, bëhet në kurriz të shqiptarëve

Cilat janë kompanitë që bëjnë evazion fiskal? Kryemadhi: Marrin tendera me 99.99% të vlerës

Mjetin e mbushur me kallashnikovë, municion luftarakë e dylbi, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Dje u inagurua, ‘fluturojnë’ 8 patenta në aksin 108 milionë eurosh Kardhiq-Delvinë, gjobiten

Rama inaguron tunelin, nëna e kap e puth: O i miri i Shqipwrisë!

Spektakli i fundjavës, Artan Lame legalizon … një pallat

Kardhiq-Delvinë, Rama pritet me iso, grupi i dedikon këngë: E hapi Damiani e Balluku

Sistemi i drejtësisë, Xhafaj: Ka probleme me menaxhimin e tyre, ka 5 shqetësime në draft

Takimi me Biden, Rama: I kërkova të organizonim diçka së bashku për 100-vjetorin, mbase dhe s'bëhet

Amnistia fiskale, Rama: Baza janë kursime nga puna në të zezë, prokurorët i mbajnë peng