LIVE UPDATES
Aktualitet

FOTO - EMRI/ Vritet 32-vjeçari shqiptar në Itali, tentoi t'u largohej vrasësve

I riu, që u gjet i vdekur mbrëmjen e djeshme të së dielës 17 korrik në via di Casa Colonnella në Artena quhej Fation Bylyshi, kishte origjinë shqiptare, por banonte në zonë. Sipas një rikonstruksioni fillestar të kryer nga hetuesit, Fation Bylyshi dyshohet se është therur në një vilë në via del Boschetto në kulmin e një mosmarrëveshjeje.

19 Korrik 2022, 11:14 Nga k.m.

 

FOTO - EMRI/ Vritet 32-vjeçari shqiptar në Itali, tentoi t'u
Pamje nga vendi i ngjarjes

 

ITALI- Një 32-vjeçar shqiptar është vrarë në Artena të Italisë dy ditë më parë, por së fundmi është identifikuar. Viktima është identifikuar si Fation Bylyshi, sipas mediave italiane, të cilat raportojnë se shqiptari është therur me thikë. 32-vjeçari u gjet i vdekur mbrëmjen e së dielës, por identifikimi i tij ishte i pamundur për shkak se nuk kishte me vete asnjë mjet identifikimi.

I riu, që u gjet i vdekur mbrëmjen e djeshme të së dielës 17 korrik në via di Casa Colonnella në Artena quhej Fation Bylyshi, kishte origjinë shqiptare, por banonte në zonë. Sipas një rikonstruksioni fillestar të kryer nga hetuesit, Fation Bylyshi dyshohet se është therur në një vilë në via del Boschetto në kulmin e një mosmarrëveshjeje. Fillimisht, 32-vjeçari arriti të arratisej, por vetëm për një distancë të shkurtër: plaga në qafë ishte shumë e rëndë dhe Fation u shemb pak më pas, në via di Casa Colonnella, ku u gjet më pas.

Trupi i burrit u gjet fillimisht nga një banor, i alarmuar nga qeni që leh para portës. Kur doli në rrugë, pa Fation Bylyshin të shtrirë në tokë, tashmë pa jetë. Ushtarët arritën të mbërrinin në vilë ku do të zhvillohej sherri mes Fation dhe vrasësve të tij, duke ndjekur gjurmët e gjakut nga via di Casa Colonnella deri në via del Boschetto.

Tashmë gjatë natës, dy persona të akuzuar për vdekjen e Fation Bylyshit ishin ndaluar nga karabinierët. Bëhet fjalë për një 27 vjeç dhe një 30 vjeç me kombësi rumune, por banues në Artena. Për momentin nuk dihet ende motivi i vrasjes, bëhet e ditur vetëm se 32-vjeçari është vrarë në kulmin e një mosmarrëveshjeje. 

Por nuk përjashtohet as pista që viktima të jetë hedhur aty nga vrasësit. Trupi i pajetë u gjet nga një banor i lagjes kur pa se jashtë portës së shtëpisë së tij gjendej i shtrirë në tokë një person. Policia që shkoi në vendngjarje konstatoi vdekjen e të riut shqiptar për shkak të gjakderdhjes./Marrë nga fanpage.it

fation bylyshi itali vritet shqiptari ne itali

Sondazh

Poll

Dosja Sot date 27 mars

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha