LIVE UPDATES
Aktualitet

Akuzohen për vedhje, tre reperë italiani dhe shqiptari dalin para gjykatës

Milanotoday shkruan se Për prokurorët, njëzet vjeçarët Zaccaria Mouhib (i njohur ndryshe si Baby Gang) dhe Amine Ez Zaaraoui (Neima), 19-vjeçari Samy Dhahri dhe një 31-vjeçar shqiptar duhet të akuzohen për një sërë goditjesh të cilat Karabinierët e Pioltello dhe oficerët e policisë kanë hetuar në Milano, të koordinuar nga prokurori Leonardo Lesti. Milanotoday shkruan se për prokurorët, njëzet vjeçarët Zaccaria Mouhib (i njohur ndryshe si Baby Gang) dhe Amine Ez Zaaraoui (Neima), 19-vjeçari Samy Dhahri dhe një 31-vjeçar shqiptar duhet të akuzohen për një sërë goditjesh të cilat Karabinierët e Pioltello dhe oficerët e policisë kanë hetuar në Milano, të koordinuar nga prokurori Leonardo Lesti.

19 Maj 2022, 21:06 Nga DOSJA
Akuzohen për vedhje, tre reperë italiani dhe shqiptari dalin para
Baby Gang

ITALI- Tre reperë italian dhe një shqiptar akuzohen për vjedhje. Milanotoday shkruan se për prokurorët, njëzet vjeçarët Zaccaria Mouhib (i njohur ndryshe si Baby Gang) dhe Amine Ez Zaaraoui (Neima), 19-vjeçari Samy Dhahri dhe një 31-vjeçar shqiptar duhet të akuzohen për një sërë goditjesh të cilat Karabinierët e Pioltello dhe oficerët e policisë kanë hetuar në Milano, të koordinuar nga prokurori Leonardo Lesti.

Muzikantët e rinj, si dhe 31-vjeçari, po sfidohen nga 4 episode, tre prej të cilëve ndodhën midis Kolonave të San Lorenzo dhe Piazza Vetra në maj 2021 dhe i katërti në Vignate (Milano), korrikun e kaluar. Baby Gang u lirua nga burgu shkurtin e kaluar nga gjykata e rishikimit, pasi u arrestua në janar, pasi avokati i tij Niccolò Vecchioni kishte treguar se provat kundër tij ishin të paplota.

Në fund të shkurtit, atëherë, gjyqtari hetues Luca Milani i kishte zëvendësuar Neima Ezzës arrestin shtëpiak me detyrimin për të qëndruar në Milano dhe për të qëndruar në shtëpi nga ora 20 deri në 7. Nuk ka më arrest shtëpiak edhe për Samy Free, e cila kishte nga ana tjetër shihet të zvogëlojë masat e parandalimit ndaj tij. 31-vjeçari, i katërti nën hetim, nuk u arrestua. Më 18 tetor do të hapet seanca paraprake përpara gupit Domenico Santoro i cili do të vendosë nëse do të padisë apo jo gjyqin. 

(I.A/dosja.al)

Sondazh

Poll

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare

‘Shpërthen’ Shehi: Kamionët me drogë kalojnë nga Rapiskani, turp për qeverinë e para vitit 2013

"Zemërohet" Vjosa! Pamjet e rrjedhës pas reshjeve të dendura, apel për të monitoruar situatën

Terren i VËSHTIRË- Momenti kur shpëtohet 43-vjeçari që po kërkonte thesarin në Gramsh

Proteste per Luiz Ejllin

Protesta per Luiz Ejllin te Top Channel

Momenti kur peshkarexha “Geni” kapet duke u furnizuar me naftë nga anija libiane

Shpërthimi me tritol në banesën e Shefit të Krimeve, babai: Ishte i fuqishëm

Ministri Çuçi: Në 2022 kemi pasur 49 viktima

Rruga e Krastës, zyrtari i PS: Do të bojkotojmë zgjedhjet lokale