Aktualitet

Pas vrasjes makabre të Albert Bakos, tjetër shqiptar përgjaket në burgun famëkeq të Koridalosit

Një përleshje ka ndodhur në burgun e Koridalos midis dy grupeve të grekëve dhe shqiptarve. Nga përleshja dy persona kanë përfunduar në spital.
Featured image of article: Pas vrasjes makabre të Albert Bakos, tjetër shqiptar përgjaket në burgun famëkeq të Koridalosit Burgu i Koridalos

GREQI– Një përleshje ka ndodhur në burgun e Koridalos midis dy grupeve të grekëve dhe shqiptarve. Nga përleshja dy persona kanë përfunduar në spital.

Të dënuarit janë përleshur me kabllo elektriku, të cilin e kishin kthyer në një kamzhik.

Sipas “To Bima.gr”, incidenti ndodhi në godinën e katërt D të burgut dhe viktimat e përleshjes ishin një grek 33-vjeçar, i cili ishte arrestuar për vjedhje dhe një 27-vjeçar shqiptar, i cili ishte dënuar për trafik droge.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ende nuk dihen arsyet e përleshjes mes dy grupeve në burgun grek.

Kjo nuk është përleshja e parë mes shqiptarëve dhe grekëve në këtë burg famëkeq. Ky incident pasohet nga 20 incidente të ngjashme, ndër to përmendim vrasjen e 36-vjeçarit Albert Bako. 

(k.m./dosja.al)

Shto Koment