LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Zgjedhjet për kreun e FRPD-së, Besart Xhaferri triumfon mes 6 kandidatëve

• Besart Xhaferri zgjidhet kreu i ri i FRPD. Ai ka arritur të sigurojë shumicën e votave, konkretisht 5256 vota dhe është zgjedhur krei i ri i Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Xhaferri pason Belind Këlliçin në këtë detyrë. • Votimi ka nisur në orën 08:00 dhe përfundoi në orën 18:00. Anëtarët e Partisë Demokratike kanë votuar sipas degëve të partisë. Alesia Balliu, Arnold Kariqi, Artion Barjamaj, Barbara Doda, Besart Xhaferi dhe Mariglend Doçi ishin në garë për të marrë drejtimin e Forumit Rinor të Partisë Demokratike.

4 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

Përfundon numërimi i votave, Besart Xhaferri zgjidhet kreu i ri i FRPD me mbi 5 mijë vota

Zgjedhjet për kreun e FRPD-së, Besart Xhaferri triumfon mes 6
FRPD

TIRANË- Ka përfunduar numri i votave. Besart Xhaferri ka arritur të sigurojë shumicën e votave, konkretisht 5256 vota dhe është zgjedhur krei i ri i Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Xhaferri pason Belind Këlliçin në këtë detyrë. 

Kush kandidoi dhe sa vota morën: 

Besart Xhaferri – 5256 vota

Mariglend Doçi – 1292 vota

Artjon Bajramaj – 528 vota

Barbara Doda – 452 vota

Alesia Balliu – 186 vota

Arnold Kariqi – 168 vota

Votimi ka nisur në orën 08:00 dhe përfundoi në orën 18:00. Anëtarët e Partisë Demokratike kanë votuar sipas degëve të partisë. 

2 MUAJ ME PARE

Përfundon procesi i zgjedhjeve për kryetar të FRPD në Patos e Roskovec, Besart Xhaferi kryeson listën

Zgjedhjet për kreun e FRPD-së, Besart Xhaferri triumfon mes 6
FRPD

PATOS- Procesi i zgjedhjeve për kryetar të FRPD-së ka mbaruar në bashkinë e Patosit si dhe të Roskovecit. Në Patos kanë marrë pjesë në votim 170 anëtarë të FRPD, nga ku 80 vota kanë shkuar për Besart Xhaferin.

Më pas 10 vota ka marrë Barbara Doda. Nga 7 vota kanë marrë Arnold Kariqin dhe Mariglend Doçin. Ndërsa Alesia Balliu dhe Artion Bajramaj nuk kanë marrë asnjë votë. 

Zgjedhjet për kreun e FRPD-së, Besart Xhaferri triumfon mes 6

Ndërsa në Roskovec kanë votuar 60 anëtarë të FRPD, nga ku 41 vota ka marrë Besart Xhaferi. Ndërsa më pas vjen Alesia Balliu me 8 vota, 7 vota Mariglend Doçi, nga dy vota Arnold Kariqi dhe Barbara Doda. 

2 MUAJ ME PARE

Zgjedhjet në FRPD, 20% e anëtarësisë në Kukës votojnë për kreun e ri

Zgjedhjet për kreun e FRPD-së, Besart Xhaferri triumfon mes 6
Indrit Cengu

KUKËS- Deri më tani në zgjedhjet e FRPD-së në Kukës kanë votuar 20% e anëtarësisë. Këtë e ka bërë të ditur drejtuesi i forumi në Kukës Indrit Cengu me anë të një njoftimi për mediat. Po ashtu ai ka theksuar se procesi ka qenë i rregullt dhe nuk ka pasur asnjë problem.

"Procesi për zgjedhjen e lidershipit të Forumit Rinor të Partisë Demokratike të Shqipërisë është hapur në orën 8:00 deri në orën 18:00 kur mund të votojnë. Në dy orët e para të mëngjesit pjesëmarrja ka qënë e kënaqshme, afro 20% e të rinjve kanë shprehur vullnetin e tyre për zgjedhjen e lidershipit. Procesi do të vazhdojë të jetë i hapur deri në orën 18:00 ku të rinjtë mund të vijnë të votojnë. Procesi ka vazhduar të jetë i rregullt dhe nuk ka pasur asnjë problem," tha Cengu .

2 MUAJ ME PARE

Zgjedhje në FRPD, mbi 600 të rinj demokratë në Fier hedhin votën për kryetarin e ri

Zgjedhjet për kreun e FRPD-së, Besart Xhaferri triumfon mes 6
Fleta e votimit

FIER- Ditën e sotme po zhvillohen zgjedhjet për kreun e Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Votimi do të zhvillohet në Fier, Patos, Mallakastër dhe Roskovec. Janë 672 anëtarë të FRPD që do të zgjedhin kryetarin e ri të organizatës tyre rinore.

Komisioni në Fier përbëhet nga 2 anëtarë, Denisa Muçaj kryetare dhe Elton Jaha ndërkohe që pritet të votojnë 300 anëtarë të FRPD-së.

Roskovec, qendra e votimit ndodhet te selia e PD; votojnë  65 anëtarë të FRPD. Në Patos votohet te zyra e Rithemelimit të PD, votojnë 152 anëtarë të FRPD dhe në Mallakastër, qendra e votimit është ngritur te Kinoteatri ku pritet të hedhin votën 155 anëtarë të FRPD.

Ka nisur edhe në Lushnjë, votimi për kryetarin e ri të FRPD nga 250 të rinj anëtarë të degës. Komisioni i votimit për bëhet nga: Emilia Zeneli, kryetare; Gabriel Xhoxhi, sekretar dhe Amarda Hajdini, anëtare.

zgjedhje ne frpd 2022 partia demokratike

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE