Politike

Luan Rama: Në emër të LSI kërkoj ndjesë që dogjëm mandatet dhe ikëm nga parlamenti

Për herë të parë që nga shkurti i vitit 2019, Luan Rama e ka cilësuar të gabuar vendimin e opozitës.
Featured image of article: Luan Rama: Në emër të LSI kërkoj ndjesë që dogjëm mandatet dhe ikëm nga parlamenti Luan Rama

TIRANË– Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka kërkuar ndjesë në emër të forcës së tij politike për largimin nga kuvendi dhe djegien e mandateve.

Për herë të parë që nga shkurti i vitit 2019, Luan Rama e ka cilësuar të gabuar vendimin e opozitës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kërkoj ndjesë që nuk e dëgjuam presidentin që na tha: Mos ikini nga parlamenti. Ne gabuam që nuk e dëgjuam kur tha se opozoita është institucion në demokraci dhe nuk braktistet institucioni. Kërkoj ndjesë në emër të LSI, unë jam nëkryetar i LSI”, tha Rama në Opinion.

Marrë nga Opinion.al

Etiketa:

Shto Koment