LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

"Nuk kam lidhje me ngjarjen"/ Dhunimi i Sokol Mëngjesit, Dritan Nano mohon të ketë qënë porositësi. Tre autorë të tjerë në kërkim, ushtrohen kontrolle në pikat kufitare

•Dhunimi i avokatit Sokol Mëngjesit në ambjentet e një kopshti privat në Tiranë, vijon të jetë në sitën e hetimeve teksa detaje të reja dalin në dritë. • Mëngjesin e sotëm kanë dhënë dëshminë e tyre para hetuesve dy nga autorët e dyshuar të ngjarjes, konkretisht Dorian Aliaj dhe Dritan Nano. • Autori i vetëdorëzuar Dorian Aliaj në dëshminë e tij paraprake të dhënë para hetuesve ka deklaruar se sulmi është porositur nga Dritan Nano, dhe se autorët e kishin kryer porosinë për miqësi. •Aliaj ka thënë se kishin si qëllim vetëm ti jepnin një mesazh por nuk e kishin menduar se gjendja do të shkonte deri në këtë pikë. • Nga ana tjetër Nano ka hedhur poshtë akuzat, ndërsa ka thënë se nuk është ai organizatori i sulmit dhe se nuk kishte lidhje fare me ngjarjen. • Paraprakisht dyshohet se ngjarja ka ndodhur për shkak të detyrës, për çështje pronësie. • Sipas policisë, sulmi ndodhi pasi avokati ishte mbrojtës i një pale që ka fituar gjyqin në Apel për një truall, dhe një nga 8 trashëgimtarët nuk pranoi të zbatonte kontratën e të paguante avokatin. • Avokati Sokol Mëngjesi aktualisht është në terapi intensive në reanimacionin e Spitalit të Traumës, ku raportohet se ka marrë dëmtime të shumta në kokë dhe në trup. • Siç edhe u pa në pamjet e publikuara një ditë më parë 5 autorët e kanë dhunuar avokatin me doreza hekuri, leva dhe shqelma, të cilat si pasojë i kanë shkaktuar fraktura të shumta. • Tre prej autorëve të tjerë të dyshuar vijojnë të jenë në kërkim nga Policia. • Konkretiusht në kërkim janë Elton Kasaj, Drivald Alia dhe Romario Tabaku. •Policia ka ushtruar kontrolle në pikat kufitare dhe në banesat e tre autorëve por ende nuk ka asnjë gjurmë prej tyre.

6 artikuj për këtë temë.

2 JAVE ME PARE

Dhunimi i avokatit Mëngjesi, zbardhet DËSHMIA e autorit të vetëdorëzuar: Na e kërkoi Dritan Nano, e bëmë për miqësi

"Nuk kam lidhje me ngjarjen"/ Dhunimi i Sokol Mëngjesit, Dritan
Sokol Mëngjesi

TIRANË - Doriaj Aliaj nga autorët që mori pjesë në dhunimin e avokatit Sokol Mëngjesi ditën e djeshme në Tiranë, ka treguar se kush ishte porositësi i sulmit. Aliaj tregon para hetuesve se sulmi është porositur nga Dritan Nano dhe autorët e tjerë e kanë kryer porosinë për miqësi.

Aliaj ka pranuar se dhuna ka ardhur si pasojë e konfliktit të lindur mes tyre dhe avokatit për pjesën e pagesave të kontratës për pronën. Më tej ai është shprehur se kishin si qëllim vetëm ta frikësonin avokatin, por nuk e kishin menduar se situata do të bëhej kritike. Sakaq në dëshminë e tij të dhënë më herët Dritan Nano, ka hedhur poshtë akuzat dhe ka mohuar të jetë porositës i ngjarjes duke mos pranuar të bashkëpunojë me hetuesit.

2 JAVE ME PARE

Autorët e dhunës ndaj Sokol Mëngjesit në arrati, ushtrohen kontrolle në pikat kufitare

"Nuk kam lidhje me ngjarjen"/ Dhunimi i Sokol Mëngjesit, Dritan
Sokol Mëngjesi

TIRANË- Tre autorët të cilët ushtruan dhunë ditën e djeshme ndaj avokatit Sokol Mëngjesi janë shpallur në kërkim dhe ditën e sotme janë ushtruar kontrolle në banesat e tyre. Bëhet me dije se pas kontrollit në banesat e Elton Kasaj, Drivald Alia dhe Romario Tabakut, asnjëri prej tyre nuk është gjetur.

Mendohet se autorët e lartpërmendur kanë ikur nga qyeteti i Tiranës. Gjithashtu mësohet se policia ka shtrirë kontrollet në pikat kufitare e doganore, në Pukë, Shkodër dhe Kukës me qëllim kapjen e autorëve përpara se të dalin nga vendi.

2 JAVE ME PARE

"Shkuam për t’i dhënë një mesazh", dhunuan avokatin Mëngjesi, dëshmia e një prej autorëve: Nuk e menduam që situata do të rëndohej

"Nuk kam lidhje me ngjarjen"/ Dhunimi i Sokol Mëngjesit, Dritan
Sokol Mëngjesi dhe Dorian Alia

TIRANA- Lidhur me dhunën e ushtruar ndaj avokatit Sokol Mëngjesi ditë djeshme ka dalë dhe një pjesë nga dëshmia e njërit prej autorëve, kokretisht e Dorian Aliajt. Ky i fundit ka deklaruar se ata kanë shkuar për t'i dhënë një mesazh avokatit, Ai ka shtuar se nuk e kanë menduar se do të rëndohej kaq dhe avokati do të merrte kaq dëme të rënda.

"Shkuam për t’i dhënë një mesazh. Nuk e menduam që situata do të rëndohej kaq dhe avokati do të merrte kaq dëme të rënda", ka deklaruar Dorian Alia.

Nga ana tjetër, policia ka zbardhur dinamikën e ngjarjes ku u zbulua se kjo ndodhi pasi avokati ishte mbrojtës i një pale që ka fituar gjyqin në Apel për një truall, dhe një nga 8 trashëgimtarët nuk pranoi të zbatonte kontratën e të paguante avokatin.

2 JAVE ME PARE

"Nuk kam lidhje me ngjarjen"/ Dhunimi i avokatit Mëngjesi, Dritan Nano mohon të kenë qënë porositësi, zbardhet DËSHMIA

"Nuk kam lidhje me ngjarjen"/ Dhunimi i Sokol Mëngjesit, Dritan
Sokol Mëngjesi

TIRANË - Dritan Nano, një prej autorëve të dyshuar të sulmit ndaj avokatit Sokol Mëngjesi ka mohuar të ketë lidhje me ngjarjen. Në dëshminë e tij paraprake para hetuesve, Nano është shprehur se nuk ishte ai organizatori i sulmit, ashtu siç u pretendua më herët ndërsa ka refuzuar të japë detaje të mëtejshme. Edhe pse u filmua nga kamerat e sigurisë, duke dhunuar avokatin dhe u raportua se ishte ai organizatori i sulmit, ai ka mohuar implikimin e tij në ngjarje, ndërsa ka refuzuar që të bashkëpunojë me drejtësinë.

“Nuk e organizova unë sulmin ndaj avokatit. Nuk kam lidhje me ngjarjen”, mësohet të ketë thënë Dritan Nano.

2 JAVE ME PARE

U dhunua dje në Tiranë, Sokol Mëngjesi në terapi intensive, si paraqitet gjendja e avokatit

"Nuk kam lidhje me ngjarjen"/ Dhunimi i Sokol Mëngjesit, Dritan
Sokol Mëngjesi

TIRANË - Avokati Sokol Mëngjesi, i cili u dhunua paraditen e ditës së djeshme në ambjentet e një kopshti privat në zonën e ish-Bllokut në Tiranë, vijon të jetë në gjendje të rënduar shëndetësore. Aktualisht avokati është në terapi intensive në reanimacionin e Spitalit të Traumës, ku raportohet se ka marrë dëmtime të shumta në kokë dhe në trup. Siç edhe u pa në pamjet e publikuara një ditë më parë 4 autorët e kanë dhunuar avokatin me doreza hekuri, leva dhe shqelma, të cilat si pasojë i kanë shkaktuar fraktura të shumta.

Katër autorët, konkretisht Dorian Alia, 32 vjeç; Drivald Alia, 21 vjeç; Elton Kasaj, 33 vjeç dhe Romario Tabaku, 26 vjeç, vijojnë të jenë në kërkim nga policia, ndërsa nuk ka ende asnjë gjurmë prej tyre. Mësohet se Romario Tabaku ishte personi që ka larguar me makinë autorët e sulmit nga vendngjarja.Nga hetimet e deritanishme thuhet se ngjarja ka ndodhur për shkak të detyrës. Po ashtu bëhet me dije se policia ka vënë 20 mijë euro shpërblim për ato që japin informacion të vlefshëm që ndihmon në kapjen e autorëve. 

 

2 JAVE ME PARE

Dhunuan avokatin Mëngjesi në oborrin e kopshtit privat, autorët rrezikojnë 30 vjet deri në burgim të përjetshëm

"Nuk kam lidhje me ngjarjen"/ Dhunimi i Sokol Mëngjesit, Dritan
Autorët e dhunës, Sokol Mëngjesi

TIRANË - Dhunimi i avokatit Sokol Mëngjesi në ambjentet e një kopshti privat në Tiranë, vijon të jetë në sitën e hetimeve teksa detaje të reja dalin në dritë. Mësohet se katër autorët, konkretisht Dorian Alia, 32 vjeç; Drivald Alia, 21 vjeç; Elton Kasaj, 33 vjeç dhe Romario Tabaku, 26 vjeç, i kanë gjuajtur avokatit me leva, shqelma e doreza hekuri.

Pamjet e rënda dhe materiali policor janë dërguar në drejtim të Prokurorisë, ndërkohë që kjo e fundit ka nisur hetimet për akuzën e “Vrasjes së funksionarëve publikë” e mbetur në tentativë kryer në bashkëpunim. Autorët e ngjarjes vijojnë të jenë në kërkim nga policia, ndërsa mësohet se nëse do shpalleshin fajtor dhe dënohen nga gjykata e Tiranës për akuzën e “Vrasjes së funksionarëve Publikë” kryer në bashkëpunim por mbetur në tentativë, këta persona rrezikojnë një dënim nga 30 vite deri në burgim të përjetshëm.

sokol mengjesi dritan nano dorian aliaj

Sondazh

Poll

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

"Kryedemokrati dhe Malltezi të arrestuar politik", Argita: SPAK ka kaluar nga një akuzë në tjetrën

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme