LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Megaoperacioni 'Kurrë mos harro!' Pendohet Artan Tafani, zbardhen 6 VRASJE, 12 në pranga, 4 në kërkim

•6 vrasje dhe 20 ngjarje kriminale janë zbardhur nga policia dhe prokuroria pas dëshmisë së bashkëpunëtorit të drejtësisë, Artan Tafani. •Ai nxori emrat e vrasësve të pagesë që kanë kryer ekzekutime për llogari të grupit të Laert Haxhiut. •“Kurrë mos harro” është megaoperacioni që ka çuar në pranga 12 persona ndërsa 4 janë në kërkim gjithashtu janë zbardhur 6 vrasje dhe 5 shpërthime me eksploziv. • Janë zbardhur vrasjet e: Çajup Selimit, Alban Semakut, Albi Bashaliut, Lulzim Qorrit, Fridmand Xhaferrajt, Dikens Halili. •Më 8 qershor 2022 banda e Laert Haxhiu i vuri eksplozivin lokalit dhe dyqanit të të babait të reperit Noizy, Bashkim Rajkut. •Ngjarjet kriminale kanë ndodhur gjatë viteve 2021, dhe që janë kryer nga grupi kriminal i Laert Haxhisë i arrestuar në Greqi dhe që momentalisht refuzohet ekstradimi i tij. •Të arrestuar janë: Artan Tafani, Erisiana Abedini, Lulzim Spahia, Ligor Romaçka, Bujar Abedini, Bledar Berberi, Mariglen Topuzi, Enriko Xhahysa, Klea Xhafo, Idriz Manaj, Fatjon Veliu dhe Laert Haxhiu. •Në kërkim janë shpallur: Lorenc Lala, Firdeus Berberi, Kristi Bizheku dhe Endrit Çaushi.

18 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

Banda e Laert Haxhiajt/ Zbardhen autorët që do kryenin vrasjen e avokatit Adriatik Guri në Lushnje

Megaoperacioni 'Kurrë mos harro!' Pendohet Artan Tafani, zbardhen
Laert Haxhia

TIRANË-Në dëshminë e Artan Tafani janë zbardhur dhe tre tentativat për të vrarë avokatin Adriatik Guri. Autorët kanë siguruar materialet dhe organizimin për të kryer vrasjen por kanë dështuar të treja herët.

Në të treja bashkëpunimet Laert Haxhiu rezulton të jetë prezent. Konkretisht, në muajin tetor 2021, në Lushnjë, ndaj Adriatik Guri (Doga), me profesion avokat, me autorë të dyshuar:

-Laert Haxhiu, 31 vjeç, lindur në Lushnjë;

-Artan (Marjus) Tafani, 39 vjeç, lindur  në Lushnjë;

-Lulzim Spahija (Arapi), 28 vjeç, lindur në Lushnjë.

Më datë 06.07.2022, në Lushnjë, ndaj Rexhep Gina, me autorë të dyshuar:

-Laert Haxhiu, 31 vjeç, lindur në Lushnjë;

-Artan (Marjus) Tafani, 39 vjeç, lindur në Lushnjë;

-Lorenc Lala (alias Ilir Lamberti, alias Kristian Lala), 36 vjeç, banues në Lushnjë;

-Ederin Caushi, 36 vjeç, banues në Lushnjë;

-Fatjon Veliu, 36 vjeç, lindur në Berat.

Në muajin maj 2023, në Lushnjë, ndaj Genci Hida, me autorë të dyshuar:

-Laert Haxhiu, 31 vjeç, lindur në Lushnjë;

-Artan (Marjus) Tafani, 39 vjeç, lindur në Lushnjë;

-Kristi Bixheku, 28 vjeç, banues në Lushnjë. 

Si u zbardhën 6 vrasjet e bujshme?

Artan Tafani, 39-vjeçari i arrestuar 4 ditë më parë, pasi ishte në kërkim për vjedhjen në një 'Exchange', ka pranuar të bëhet bashkëpunëtor i drejtësisë duke zbërthyer 20 ngjarje të rënda kriminale, mes tyre dhe 6 vrasje. 39-vjeçari, i cili rezulton të jetë pjesë e bandës kriminale të Laert Haxhiut, në Lushnjë, ka zbuluar se dy prej vrasjeve të zbardhura kanë ndodhur në Greqi ndërsa 4 të tjerat kanë ndodhur në Elbasan Korçë, Lushnje, Tepelenë.

6 vrasjet e bujshme janë: Çajup Selimi, Alban Semaku, Albi Bashaliu, Lulzim Qorri, Fridmand Xhaferraj, Dikens Halili.

Pas zbardhjes, Policia ka nisur një operacion, i cili është shtrirë në disa qytete të vendit. Deri tani rezultojnë 12 të arrestuar dhe 4 në kërkim. 

2 MUAJ ME PARE

Tentativa për vrasjen e Kujtim Metës në Lushnjë, kush janë autorët e dyshuar?

Megaoperacioni 'Kurrë mos harro!' Pendohet Artan Tafani, zbardhen
Kujtim Meta

LUSHNJE- I penduari i drejtësisë, Artan Tafani ka zbuluar emrat e autorëve të përfshirë në vrasjen e mbetur në tentativë ndaj Kujtim Metës, në prill të vitit 2022 në Lushnjë.

Për vrasjen e mbetur në tentativë autorët e dyshuar janë:

-Laert Haxhiu, 31 vjeç, lindur në Lushnjë;

-Artan (Marjus) Tafani, 39 vjeç, lindur në Lushnjë;

-Lulzim Spahija (Arapi), 28 vjeç, lindur në Lushnjë;

-Dorian Shurdhi, 40 vjeç, banues në Lushnjë (i cili ka humbur jetën më parë). 

44-vjeçari, Kujtim Meta u plagos më 20 Prill në Lushnje. Meta ndodhej në një lokal në momentin që u qëllua me breshëri plumbash, dy prej të cilëve e kapën në zonën abdominale. 44-vjeçari u shtrua në Spitalin e Traumës, aty ku mori mjekimin nga bluzat e bardha. Në media u bë e ditur se Meta nuk ishte shënjestra e atentatit por atentatori e ka ngatërruar me një person tjetër.

Si u zbardhën 6 vrasjet e bujshme?

Artan Tafani, 39-vjeçari i arrestuar 4 ditë më parë, pasi ishte në kërkim për vjedhjen në një 'Exchange', ka pranuar të bëhet bashkëpunëtor i drejtësisë duke zbërthyer 20 ngjarje të rënda kriminale, mes tyre dhe 6 vrasje. 39-vjeçari, i cili rezulton të jetë pjesë e bandës kriminale të Laert Haxhiut, në Lushnjë, ka zbuluar se dy prej vrasjeve të zbardhura kanë ndodhur në Greqi ndërsa 4 të tjerat kanë ndodhur në Elbasan Korçë, Lushnje, Tepelenë.

6 vrasjet e bujshme janë: Çajup Selimi, Alban Semaku, Albi Bashaliu, Lulzim Qorri, Fridmand Xhaferraj, Dikens Halili.

Pas zbardhjes, Policia ka nisur një operacion, i cili është shtrirë në disa qytete të vendit. Deri tani janë firmosur 15 urdhër-arreste me vendim gjykate, nga të cilat janë ekzekutuar 5 prej tyre.

2 MUAJ ME PARE

'Zbërthimi' i Artan Tafanit/ Laerti me 'shokët', EMRAT e vrasjes së Fridman Xhaferraj në Korçë, u lidh dhe u mbyt në rezervuar

Megaoperacioni 'Kurrë mos harro!' Pendohet Artan Tafani, zbardhen
Fridman Xhaferraj

KORÇË- Dëshmia e të penduarit të drejtësisë, Artan Tafani ka çuar në zbulimin e një tjetër vrasjeje. Bëhet fjalë për vrasjen e Fridman Xhaferrajt, ngjarje e ndodhur në qershor të vitit 2021 në Korçë. 

Për vrasjen me paramendim ndaj Fridman Xhaferajt, më datë 02.06.2021 në qytetin e Korçës: 

-              Laert Haxhiu, 31 vjeç, lindur në Lushnje;
-              Artan (Marjus) Tafani, 39 vjeç, lindur  në Lushnjë;
-              Lulzim Spahija (Arapi), 28 vjeç, lindur në Lushnjë;
-              Ligor Romacka, 31 vjeç, lindur në Korçë;
-              Maringlen Topuzi, 37 vjeç, banues në Pogradec; 
-              Bledar  Berberi,  34 vjeç, banues në Pogradec;
-              Idriz Manej, 58 vjeç, lindur në Ktosh. 

Trupi i pajetë i Fridman Xhaferrajt u gjet në rezervuarin e Gjançit në fshatin Vithkuq në Korçë në qershor 2021. Viktima, u identifikua disa orë më pas dhe u zbulua se nuk ishte nga zona, por nga fshati Plug i Korçës. Me precedentë të mëparshëm penalë dhe nën masën e sigurisë “arrest shtëpie” për djegien e tri makinave në afërsi të një qendre tregtare në Lushnje, 25-vjeçari u gjet i lidhur dhe i dhunuar. 

Si u zbardhën 6 vrasjet e bujshme?

Artan Tafani, 39-vjeçari i arrestuar 4 ditë më parë, pasi ishte në kërkim për vjedhjen në një 'Exchange', ka pranuar të bëhet bashkëpunëtor i drejtësisë duke zbërthyer 20 ngjarje të rënda kriminale, mes tyre dhe 6 vrasje. 39-vjeçari, i cili rezulton të jetë pjesë e bandës kriminale të Laert Haxhiut, në Lushnjë, ka zbuluar se dy prej vrasjeve të zbardhura kanë ndodhur në Greqi ndërsa 4 të tjerat kanë ndodhur në Elbasan Korçë, Lushnje, Tepelenë.

6 vrasjet e bujshme janë: Çajup Selimi, Alban Semaku, Albi Bashaliu, Lulzim Qorri, Fridmand Xhaferraj, Dikens Halili.

Pas zbardhjes, Policia ka nisur një operacion, i cili është shtrirë në disa qytete të vendit. Deri tani janë firmosur 15 urdhër-arreste me vendim gjykate, nga të cilat janë ekzekutuar 5 prej tyre./ Dosja.al

2 MUAJ ME PARE

'Kurrë mos harro'/ Anëtar i bandës së Aldo Bares, dalin në 'dritë' emrat e të dyshuarve për ekzekutimin e Alban Semakut

Megaoperacioni 'Kurrë mos harro!' Pendohet Artan Tafani, zbardhen
Ekzekutimi

PEQIN- Në radhët e vrasjeve të zbardhura nga i penduari i i drejtësisë Artan Tafani është edhe ajo e Alban Semakut (Elton Mermali), ngjarje e ndodhur në muajin tetor të vitit 2021 në Peqin. 

Autorët e dyshuar të vrasjes janë:

-Laert Haxhiu, 31 vjeç, lindur në Lushnjë;
-Artan (Marjus) Tafani, 39 vjeç, lindur në Lushnjë;
-Lulzim Spahija (Arapi), 28 vjeç, lindur në Lushnjë.

Alban Semaku, i njohur ndryshe me pseudonimin “Kinezi” u gjet i vrarë pranë lumit Shkumbin në Peqin. Viktima, njihej si mik dhe bashkëpunëtor i ngushtë me “kapon” e bandës së Lushnjes, Aldo Baren. Por deri në vitin 2011 mbante emrin Elton Mermali.

‘Kinezi’ ishte pjesëtar i bandës së Lushnjes, grup me mbi 100 anëtarë, me në krye Aldo Baren, i cili ishte udhëheqësi me autoritet absolut. Vetë Mermali ka qenë i dënuar për një vrasje të kryer në vitin 2003, për të cilën e ekstraduan nga Italia në vitin 2006. Pasi doli nga burgu, duket se nuk zgjodhi që t’i rikthehej jetës normale. 

Si u zbardhën 6 vrasjet e bujshme?

Artan Tafani, 39-vjeçari i arrestuar 4 ditë më parë, pasi ishte në kërkim për vjedhjen në një 'Exchange', ka pranuar të bëhet bashkëpunëtor i drejtësisë duke zbërthyer 20 ngjarje të rënda kriminale, mes tyre dhe 6 vrasje. 39-vjeçari, i cili rezulton të jetë pjesë e bandës kriminale të Laert Haxhiut, në Lushnjë, ka zbuluar se dy prej vrasjeve të zbardhura kanë ndodhur në Greqi ndërsa 4 të tjerat kanë ndodhur në Elbasan Korçë, Lushnje, Tepelenë.

6 vrasjet e bujshme janë: Çajup Selimi, Alban Semaku, Albi Bashaliu, Lulzim Qorri, Fridmand Xhaferraj, Dikens Halili.

Pas zbardhjes, Policia ka nisur një operacion, i cili është shtrirë në disa qytete të vendit./ Dosja.al

2 MUAJ ME PARE

Vrasja e Albi Bashaliut në Peqin/ Zbardhen EMRAT e autorëve! Me maskë COVID-i dhe kapele, si u organizua ekzekutimi

Megaoperacioni 'Kurrë mos harro!' Pendohet Artan Tafani, zbardhen
Albi Bashaliu

PEQIN- Dëshmia e të penduarit, Artan Tafani ka çuar në zbardhjen e vrasjes së Albi Bashaliut në Peqin, më 27 dhjetor 2021. Bashaliu u ekzekutua, në fshatin Gjoçaj të Peqinit, kur sapo kishte zbritur nga makina për të shkuar në kafe. Dyshimet ishin për hakmarrje, pasi në qershor të atij viti, vëllai i viktimës, Leonard Bashaliu vrau Ylber Xhahysën. Dyshja u konflikuan për motive banale, konkretisht për gërvishtjen e makinë dhe gjithçka përfundojë në tragjedi. 

Emrat e autorëve të vrasjes së Albi Bashaliut në Peqin në vitin 2021.

-              Laert Haxhiu, 31 vjeç, lindur në Lushnjë;

-              Artan (Marjus) Tafani, 39 vjeç, lindur  në Lushnjë;

-              Lulzim Spahija (Arapi), 28 vjeç, lindur në Lushnjë;

-              Lorenc Lala (alias Ilir Lamberti, alias Kristian Lala), 36 vjeç, banues në Lushnjë;

-              Enriko Xhahysa, 23 vjeç, banues në Gjocaj, Peqin;

-              Bledar Berberi,  34 vjeç, banues në Pogradec.

Si u zbardhën 6 vrasjet e bujshme?

Artan Tafani, 39-vjeçari i arrestuar 4 ditë më parë, pasi ishte në kërkim për vjedhjen në një 'Exchange', ka pranuar të bëhet bashkëpunëtor i drejtësisë duke zbërthyer 20 ngjarje të rënda kriminale, mes tyre dhe 6 vrasje. 39-vjeçari, i cili rezulton të jetë pjesë e bandës kriminale të Laert Haxhiut, në Lushnjë, ka zbuluar se dy prej vrasjeve të zbardhura kanë ndodhur në Greqi ndërsa 4 të tjerat kanë ndodhur në Elbasan Korçë, Lushnje, Tepelenë.

6 vrasjet e bujshme janë: Çajup Selimi, Alban Semaku, Albi Bashaliu, Lulzim Qorri, Fridmand Xhaferraj, Dikens Halili.

Pas zbardhjes, Policia ka nisur një operacion, i cili është shtrirë në disa qytete të vendit. Deri tani janë firmosur 15 urdhër-arreste me vendim gjykate, nga të cilat janë ekzekutuar 5 prej tyre./Dosja.al

2 MUAJ ME PARE

“Laert Haxhiu, porositës dhe organizator i vrasjeve”/ Greqia refuzoi ekstradimin, por a do ekstradohet?

Megaoperacioni 'Kurrë mos harro!' Pendohet Artan Tafani, zbardhen
Laert Haxhiu

TIRANË- Drejtori i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku, ka deklaruar se Laert Haxhiu ishte organizator dhe porositës i vrasjeve të zbërthyera pas dëshmisë së të penduarit të drejtësisë Artan Tafani.

“Lidhur me aktivitetin kriminal të Laert Haxhiut, ishte porositës dhe organizator, policia ka organizuar një sërë operacionesh, u bë e mundur kapja e tij nga policia greke, Krimet i ka bërë për qëllime përfitimi”, tha Rrumbullaku.

I pyetur për vendimin e gjykatës greke për refuzimin e ekstradimit të Laert Haxhiut, ai u përgjigj: 

‘Jemi ne komunikime të vazhdueshme me zyrën e Interpolit kemi besim se mund ta arrijmë pavarësisht problematikave që kemi para mes dy vendeve. Jemi në bashkëbisedime për të zgjidhur problemin e çështjeve të ekstradimit me Greqinë, por edhe për raste të tjera për të gjithë shtetasit shqiptar. Besoj se do arrijmë pavarësisht problemeve ligjore që kemi mes dy vendeve’ tha Rrumbullaku.

Laert Haxhiu ndodhet aktualisht i burgosur në Janinë për veprat penale largim nga vendi i aksidentit dhe prishje e qetësisë publike. Kërkesa e autoriteteve shqiptare për ekstradimin e tij në Gusht u rrëzua nga Gjykata e Janinës./Dosja.al

2 MUAJ ME PARE

Çfarë mori në këmbim Artan Tafani për rrëfimin e 6 vrasjeve të grupit të Laert Haxhisë? Ja si përgjigjet Policia

Megaoperacioni 'Kurrë mos harro!' Pendohet Artan Tafani, zbardhen
Artan Tafani

TIRANË- Policia u pyet ditën e sotme nga gazetarët se çfarë mori në këmbim Artan Tafani, për të zbuluar se kush fshihet pas vrasjeve të bujshme. Drejtuesi i Policisë bëri të ditur se nuk mund të zbulohet asgjë më shumë për këtë çështje, pasi i përket sekretit hetimor.

Pyetja- Si u u bind Artan Tafani për tu rrefyer, cfarë mori në këmbim?

Policia: Janë sekret hetimor

Të arrestuar

Artan Tafani
Erisiana Abedini
Lulzim Spahia
Ligor Romaçka
Bujar Abedini
Bledar Berberi
Mariglen Topuzi
Enriko Xhahysa
Klea Xhafo
Idriz Manaj
Fatjon Veliu
Laert Haxhiu

Të shpallur në kërkim

Lorenc Lala
Firdeus Berberi
Kristi Bizheku

Si u zbardhën 6 vrasjet e bujshme?

Artan Tafani, 39-vjeçari i arrestuar 4 ditë më parë, pasi ishte në kërkim për vjedhjen në një 'Exchange', ka pranuar të bëhet bashkëpunëtor i drejtësisë duke zbërthyer 20 ngjarje të rënda kriminale, mes tyre dhe 6 vrasje. 39-vjeçari, i cili rezulton të jetë pjesë e bandës kriminale të Laert Haxhiut, në Lushnjë, ka zbuluar se dy prej vrasjeve të zbardhura kanë ndodhur në Greqi ndërsa 4 të tjerat kanë ndodhur në Elbasan Korçë, Lushnje, Tepelenë.

6 vrasjet e bujshme janë: Çajup Selimi, Alban Semaku, Albi Bashaliu, Lulzim Qorri, Fridmand Xhaferraj, Dikens Halili./Dosja.al

2 MUAJ ME PARE

FOTOT/ Kush janë 6 anëtarët e bandës së Laert Haxhias?

Megaoperacioni 'Kurrë mos harro!' Pendohet Artan Tafani, zbardhen
Laert Haxhia

TIRANË-Pas dëshmisë së të penduarit të drejtësisë Artan Tafani mbi pjesëmarrjen në aktivitetin kriminal të bandës së Laert Haxhias, janë zbuluar dhe disa nga anëtarët e bandës. Një nga gjashtë anëtarët e zbuluar rezulton të jetë e dashura e Laert Haxhiajt, Klea Gjata. Tre nga emrat e anëtarëve janë Bledar Berberi, Mariglen Topuzi dhe Firdeus Berberi.

Megaoperacioni 'Kurrë mos harro!' Pendohet Artan Tafani, zbardhen
Laert Haxhia

Laert Haxhiu kreu i bandës ishte në kërkim që prej vitit 2017, kohë kur u dënua fillimisht nga Gjykata e Lushnjes me 18 vjet burgim për akuzën e vrasjes së mbetur në tentativë, si autor i një ngjarje në 2016 ku mbetën të plagosur dy persona. Ngjarje kjo që si zanafillë ka hakmarrjet që lidhen me konfliktet e vjetra të bandës së Lushnjes. Sakaq Haxhiu gjithashtu rezulton person i përfshirë edhe në çështje të trafikut drogës në Shqipëri dhe i dënuar nga Gjykata e Durrësit.

Megaoperacioni 'Kurrë mos harro!' Pendohet Artan Tafani, zbardhen
Firdeus Berberi

Firdeus Berberi, 22 vjeç ishte i kërkuar nga policia shqiptare për plagosje të rëndë me dashje. Ai akuzohet si një nga dy autorët e plagosjes me armë zjarri të Johan Muçllarit, ngjarje e ndodhur në Prill të 2022-it në Pogradec. 2 muaj pas kësaj ngjarjeje, policia arrestoi njërin prej tyre, Griseld Maxharin, ndërsa Firdeus Berberi u shpall në kërkim. Prej asaj kohe, ai vijonte të ishte në kërkim

Megaoperacioni 'Kurrë mos harro!' Pendohet Artan Tafani, zbardhen
Klea Gjata

27-vjeçarja Klea Gjata, nga Lushnja, e dashura e Laert Haxhisë.

Megaoperacioni 'Kurrë mos harro!' Pendohet Artan Tafani, zbardhen
Maringlen Topuzi

Mariglen Topuzi i ndodhur aktualisht në qeli pas ngjarjes që ndodhi në Gusht të 2020-s, ku qëlloi me breshëri automatiku drejt hotel “Volorekës” në Pogradec. Pjesa më e madhe e plumbave u qëllua drejt dhomës ku flinte djali 20-vjeçar i pronarit të hotelit, Jetmir Muçllari. Por si pasojë e të shtënave mbetën të terrorizuar pushuesit e hotelit të cilët thanë se breshëritë e kallashnikovit zgjatën për disa minuta duke vënë në rrezik jetën fëmijëve të tyre. Më parë, Topuzi është dënuar me 10 muaj burg për djegien e makinës së djalit të pronarit të hotelit. Mariglen Topuzi është arrestuar edhe më parë pas një operacioni antidrogë. Ai u kap bashkë me Tom Hilën me një ngarkesë prej 600 kilogramë kanabis që dyshohej se do të çohej drejt Greqisë.

Megaoperacioni 'Kurrë mos harro!' Pendohet Artan Tafani, zbardhen
Artan Tafani

Artan Tafani i penduari drejtësisë, i cili ka bashkëpunuar me drejtësinë për zbulimin e bandës kriminale të Laert Haxhiajt. Tafani u kap nga policia pas vjedhjes së Exchange në zonën e Astirit. 

Anëtar tjetër i bandës rezulton të jetë dhe Bledar Berberi, aktualisht në qeli ku rezulton i përfshirë në disa krime dhe në ngjarjen e Volorekut në vitin 2016. 

Si u zbardhën 6 vrasjet e bujshme?

Artan Tafani, 39-vjeçari i arrestuar 4 ditë më parë, pasi ishte në kërkim për vjedhjen në një 'Exchange', ka pranuar të bëhet bashkëpunëtor i drejtësisë duke zbërthyer 20 ngjarje të rënda kriminale, mes tyre dhe 6 vrasje. 39-vjeçari, i cili rezulton të jetë pjesë e bandës kriminale të Laert Haxhiut, në Lushnjë, ka zbuluar se dy prej vrasjeve të zbardhura kanë ndodhur në Greqi ndërsa 4 të tjerat kanë ndodhur në Elbasan Korçë, Lushnje, Tepelenë.

6 vrasjet e bujshme janë: Çajup Selimi, Alban Semaku, Albi Bashaliu, Lulzim Qorri, Fridmand Xhaferraj, Dikens Halili. Pas zbardhjes, Policia ka nisur një operacion, i cili është shtrirë në disa qytete të vendit. Deri tani janë firmosur 15 urdhër-arreste me vendim gjykate, nga të cilat janë ekzekutuar 5 prej tyre.

2 MUAJ ME PARE

Tritoli në lokalin e Noizy-t në Durrës, zbulohet kush është autori i ngjarjes

Megaoperacioni 'Kurrë mos harro!' Pendohet Artan Tafani, zbardhen
Lokali i Noizyt

TIRANË-Atentati me eksploziv në lokalin e reperit të njohur Rigels Rajku, Noizy, lidhet me grupin e Laert Haxhisë.

Teksa bëri një rezyme të krimeve të kryera nga banda e Laert Haxhiut, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku, deklaroi se ky grup është përgjegjës për vendosjen e tritolit në lokalin e shtetasit Bashkim Rajku, babai i reperit Noizy.

Autorë të dyshuar janë:

-Laert Haxhiu, 31 vjeç, lindur në Lushnjë;

-Artan (Marjus) Tafani, 39 vjeç, lindur  në Lushnjë;

-Lulzim Spahija (Arapi), 28 vjeç, lindur në Lushnjë;

-Erisiano Abedini, 32 vjeç, banues në Tepelenë.

Rrumbullaku, deklaroi se në total janë lëshuar 15 urdhra ndalimi, nga të cilat janë ekzekutuar 12 ndërsa 3 persona janë shpallur në kërkim. 

Të arrestuar

Artan Tafani
Erisiana Abedini
Lulzim Spahia
Ligor Romaçka
Bujar Abedini
Bledar Berberi
Mariglen Topuzi
Enriko Xhahysa
Klea Xhafo
Idriz Manaj
Fatjon Veliu
Laert Haxhiu

Të shpallur në kërkim

Lorenc Lala
Firdeus Berberi
Kristi Bizheku

/Dosja.al

2 MUAJ ME PARE

Operacioni 'Kurrë mos Harro'/ Emrat e 12 personave të arrestuar, ja kush është shpallur në kërkim

Megaoperacioni 'Kurrë mos harro!' Pendohet Artan Tafani, zbardhen
Rrumbullaku

TIRANË- Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Elbasanit kanë zbardhur detaje nga operacioni i dy ditëve të fundit, pas rrëfimit të të penduarit të drejtësisë Artan Tafani. Prokuroria ka lëshuar 16 urdhër-arreste pas dëshmive të Tafanit. Kreu i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku renditi disa nga krimet që tashmë janë zbardhuar, në periudhat e ndodhura në 2021-2023.

“Janë zbardhur 6 vrasje, 3 raste të vjedhjes me dhunë, kanosjes së punonjësit të policisë si edhe zbardhjen e dy vrasjeve të kryera në tentativë. Prokuroria e Elbasanit ka lëshuar 15 urdhra ndalimi, janë ekzekutuar 12 ndërsa 3 shtetas janë shpallur në kërkim. Artan Tafani, dyshohet se ka kryer disa ngjarje kriminale, vrasje nga viti 2021-2023. Prokuroria e Elbasanit ka nisur 15 urdhra ndalimi, janë ekzekutuar 12 ndërsa 3 shtetas janë shpallur në kërkim. Laert Haxhiu, organizator dhe porositës i dy vrasjeve në Athinë.”

TË ARRESTUAR

-Artan Tafani

-Erisiana Abedini

-Lulzim Spahia

-Ligor Romaçka

-Bujar Abedini

-Bledar Berberi

-Mariglen Topuzi

-Enriko Xhahysa

-Klea Xhafo

-Idriz Manaj

-Fatjon Veliu

-Laert Haxhiu

NË KËRKIM

Lorenc Lala

Firdeus Berberi

Kristi Bizheku

/Dosja.al

2 MUAJ ME PARE

Vrasja e Çajup Selimit/ Zbardhen EMRAT, ja kush janë autorët e dyshuar për ekzekutimin e biznesmenit

Megaoperacioni 'Kurrë mos harro!' Pendohet Artan Tafani, zbardhen
Cajup Selimi

TIRANË- Drejtori i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku ndodhet në konferencë për median lidhur me megaoperacionin e koduar “Never Forget” (Kurrë mos harro). Ai ka bërë të ditur se për vrasjen e Çajup Selimit në Tepelenë në qershor 2021 autorët e dyshuar janë Laert Haxhiu, Artan Tafami, Erisiana Abenidini, Lulzim Spaija, Ligor Lomacka, Bujar Abedini.

Si ndodhi vrasja e biznesmenit? 

Çajup Selimi, i cili ndodhej në banesën e tij në një pallat në lagjen "15 shtatori" në Tepelenë është thirrur nga një person në katin e parë për të zbritur poshtë. Në këtë moment 52-vjeçari ka dalë nga banesë për të shkuar poshtë, por një person tjetër po e priste me armë në katin e dytë, duke e qëlluar 2 herë me pistoletë, ku një prej plumbave e ka kapur në zemër duke rezultuar fatal për të. Më pas autorët janë larguar nga vendi i ngjarjes. Selimi rezulton pronar i një biznesi në qytet, ndërsa më parë ka qenë i përfshirë edhe në disa konflikte për çështje konkurrence. 

Si u zbardhën 6 vrasjet e bujshme?

Artan Tafani, 39-vjeçari i arrestuar 4 ditë më parë, pasi ishte në kërkim për vjedhjen në një 'Exchange', ka pranuar të bëhet bashkëpunëtor i drejtësisë duke zbërthyer 20 ngjarje të rënda kriminale, mes tyre dhe 6 vrasje. 39-vjeçari, i cili rezulton të jetë pjesë e bandës kriminale të Laert Haxhiut, në Lushnjë, ka zbuluar se dy prej vrasjeve të zbardhura kanë ndodhur në Greqi ndërsa 4 të tjerat kanë ndodhur në Elbasan Korçë, Lushnje, Tepelenë.

6 vrasjet e bujshme janë: Çajup Selimi, Alban Semaku, Albi Bashaliu, Lulzim Qorri, Fridmand Xhaferraj, Dikens Halili. Pas zbardhjes, Policia ka nisur një operacion, i cili është shtrirë në disa qytete të vendit. Deri tani janë firmosur 15 urdhër-arreste me vendim gjykate, nga të cilat janë ekzekutuar 5 prej tyre.

/Dosja.al

2 MUAJ ME PARE

Pendohet Tafani/ "Zbardhet kanosja e një polici", Rrumbullaku: Zbardhen 6 vrasje dhe 5 shpërthime me eksploziv

Megaoperacioni 'Kurrë mos harro!' Pendohet Artan Tafani, zbardhen
Policia

TIRANË- Drejtori i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku ndodhet në konferencë për median lidhur me megaoperacionin e koduar “Never Forget” (Kurrë mos harro). Nga 15 urdher ndalime janë ekzekutuar 12 dhe 3 janë në kërkim.

Ai bëri të ditur se Artan Tafani, anëtar i bandës së Laert Haxhisë, është bërë bashkëpunëtor me drejtësinë dhe ka zbardhur disa ngjarje të rënda kriminale.

Rrumbullaku tha se në total janë zbardhur: 6 vrasje, 5 eksploziv; 3 vjedhje me dhunë; 3 tentativë raste për kryerje vrasje; 1 rast kanosje polici. 

“Janë zbardhur 6 vrasje, 3 raste të vjedhjes me dhunë, kanosjes së punonjësit të policisë si edhe zbardhjen e dy vrasjeve të kryera në tentativë.

Prokuroria e Elbasanit ka lëshuar 15 urdhra ndalimi, janë ekzekutuar 12 ndërsa 3 shtetas janë shpallur në kërkim. Artan Tafani, dyshohet se ka kryer disa ngjarje kriminale, vrasje nga viti 2021-2023.

Prokuroria e Elbasanit ka nisur 15 urdhra ndalimi, janë ekzekutuar 12 ndërsa 3 shtetas janë shpallur në kërkim. Laert Haxhiu, organizator dhe porositës i dy vrasjeve në Athinë.”

2 MUAJ ME PARE

“E vranë në derën e shtëpisë”/ Artan Tafani dëshmon si u vra biznesmeni Çajup Selimi

Megaoperacioni 'Kurrë mos harro!' Pendohet Artan Tafani, zbardhen
Biznesmeni Çajup Selimi

TEPELENË-Në dëshminë e tij Artan Tafani ka zbardhur vrasjen e biznesmenit Çajup Selimi në qershor të 2021 në Tepelenë. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “15 shtatori” në Tepelenë në banesën e biznesmenit. Selimi është thirrur nga një person i pa identifikuar për të dal poshtë shtëpisë së tij.

Më pas biznesmeni doli nga banesa, ku u prit nga një person në katin e dytë i cili ka qëlluar dy herë me pistoletë në drejtim të tij. Biznesmeni njihej si pronar i një biznesi në qytet dhe mendohet të jetë asgjesuar për disa konflikte që lidhen me konkurrencën.

Si u zbardhën 6 vrasjet e bujshme?

Artan Tafani, 39-vjeçari i arrestuar 4 ditë më parë, pasi ishte në kërkim për vjedhjen në një 'Exchange', ka pranuar të bëhet bashkëpunëtor i drejtësisë duke zbërthyer 20 ngjarje të rënda kriminale, mes tyre dhe 6 vrasje. 39-vjeçari, i cili rezulton të jetë pjesë e bandës kriminale të Laert Haxhiut, në Lushnjë, ka zbuluar se dy prej vrasjeve të zbardhura kanë ndodhur në Greqi ndërsa 4 të tjerat kanë ndodhur në Elbasan Korçë, Lushnje, Tepelenë.

6 vrasjet e bujshme janë: Çajup Selimi, Alban Semaku, Albi Bashaliu, Lulzim Qorri, Fridmand Xhaferraj, Dikens Halili.

Pas zbardhjes, Policia ka nisur një operacion, i cili është shtrirë në disa qytete të vendit. Deri tani janë firmosur 15 urdhër-arreste me vendim gjykate, nga të cilat janë ekzekutuar 5 prej tyre.

2 MUAJ ME PARE

6 vrasje, grabitje dhe atentate me eksploziv! Zbardhet BILANCI i krimeve të bandës së Laert Haxhias

Megaoperacioni 'Kurrë mos harro!' Pendohet Artan Tafani, zbardhen
Laert Haxhia

TIRANË-Zbulohet lista e krimeve të kryera nga banda e vrasësve të Laert Haxhiut pas dëshmisë së të penduarit Artan Tafanit. Pas operacionit të djeshëm të zhvilluar nga Policia e Shtetit dhe SPAK janë zbuluar një seri vrasjesh, grabitjesh, atentatesh me eksplozivë, dhunë dhe vjedhje të zhvilluara në disa qytete brenda dhe jashtë vendit.

Sipas listës së publikuar ngjarjet kanë ndodhur në Peqin, Tepelenë, Korçë, Lushnje dhe Athinë. 

LISTA:

-Dy vrasje në Peqin; një vrasje në Tepelenë;
-Një vrasje në Korçë;
-Dy vrasje në Athinë;
-Një tentativë vrasje në Lushnjë;
-Shkatërrim prone me eksploziv 5 herë;
-Vjedhje me dhunë 2 herë;
-3 raste sigurim kushtesh dhe mjetesh për vrasje.

Laert Haxhiu, i shpallur në kërkim për vrasjen e dyfishtë të ndodhur në vitin 2017 në Lushnjë, u arrestua në muajin Maj në Greqi.

Si u zbardhën 6 vrasjet e bujshme?

Artan Tafani, 39-vjeçari i arrestuar 4 ditë më parë, pasi ishte në kërkim për vjedhjen në një 'Exchange', ka pranuar të bëhet bashkëpunëtor i drejtësisë duke zbërthyer 20 ngjarje të rënda kriminale, mes tyre dhe 6 vrasje. 39-vjeçari, i cili rezulton të jetë pjesë e bandës kriminale të Laert Haxhiut, në Lushnjë, ka zbuluar se dy prej vrasjeve të zbardhura kanë ndodhur në Greqi ndërsa 4 të tjerat kanë ndodhur në Elbasan Korçë, Lushnje, Tepelenë. 6 vrasjet e bujshme janë: Çajup Selimi, Alban Semaku, Albi Bashaliu, Lulzim Qorri, Fridmand Xhaferraj, Dikens Halili. Pas zbardhjes, Policia ka nisur një operacion, i cili është shtrirë në disa qytete të vendit. Deri tani janë firmosur 15 urdhër-arreste me vendim gjykate, nga të cilat janë ekzekutuar 5 prej tyre./Dosja.al

2 MUAJ ME PARE

FOTO- Kush është Klea, e dashura e Laert Haxhisë që përfundoi në pranga pas rrëfimit të Tafanit

Megaoperacioni 'Kurrë mos harro!' Pendohet Artan Tafani, zbardhen
Klea Gjata

TIRANË-Autori i grabitjes së 30 mijë eurove në Astir, Artan Tafani ka rënë në pranga, ndërsa është bërë i penduar i drejtësisë dhe ka zbardhur 6 vrasje. Dje janë lëshuar 15 urdhër-arreste dhe deri më tani janë ekzekutuar 5 prej tyre.

Mes të arrestuarve është edhe 27-vjeçarja Klea Gjata, nga Lushnja, shoqe e Laert Haxhisë.

Megaoperacioni 'Kurrë mos harro!' Pendohet Artan Tafani, zbardhen

Si u zbardhën 6 vrasjet e bujshme?

Artan Tafani, 39-vjeçari i arrestuar 4 ditë më parë, pasi ishte në kërkim për vjedhjen në një 'Exchange', ka pranuar të bëhet bashkëpunëtor i drejtësisë duke zbërthyer 20 ngjarje të rënda kriminale, mes tyre dhe 6 vrasje. 39-vjeçari, i cili rezulton të jetë pjesë e bandës kriminale të Laert Haxhiut, në Lushnjë, ka zbuluar se dy prej vrasjeve të zbardhura kanë ndodhur në Greqi ndërsa 4 të tjerat kanë ndodhur në Elbasan Korçë, Lushnje, Tepelenë.

6 vrasjet e bujshme janë: Çajup Selimi, Alban Semaku, Albi Bashaliu, Lulzim Qorri, Fridmand Xhaferraj, Dikens Halili.

Pas zbardhjes, Policia ka nisur një operacion, i cili është shtrirë në disa qytete të vendit. Deri tani janë firmosur 15 urdhër-arreste me vendim gjykate, nga të cilat janë ekzekutuar 5 prej tyre.

2 MUAJ ME PARE

Zbardhja e VRASJEVE! Shkon në 20 numri i personave të arrestuar, mes tyre edhe Klea, e dashura e Laert Haxhisë

Megaoperacioni 'Kurrë mos harro!' Pendohet Artan Tafani, zbardhen
Policia

TIRANË- Artan Tafani është bërë i penduar i drejtësisë dhe ka zbardhur 6 vrasje. Pas zbardhjes së këtyre ngjarjeve, raportohet se janë vënë në pranga mbi 20 persona, por ende nuk bëhen të ditur identitetet e tyre. 

Mes personave të arrestuar janë dhe anëtarë të familjes Xhahysa në Peqin. 

Mes të arrestuarve është edhe 27-vjeçarja Klea Gjata, nga Lushnja, që sipas 'Oraneës' është e dashura e Laert Haxhisë. Ky i fundit është shpallur në kërkim, veç dy masave të tjera të sigurimit me “arrest në burg” për ekzekutimin e Besnik Hidës dhe Jurgen Hoxhës e Zamir Latifit.

Pritet që kjo dosje e regjistruar në Elbasan për “Vrasje me paramendim”, kryer në formën e “Grupit të Strukturuar Kriminal”, ti kalojë për hetime të mëtejshme prokurorisë së posaçme SPAK.

Si u zbardhën 6 vrasjet e bujshme?

Artan Tafani, 39-vjeçari i arrestuar 4 ditë më parë, pasi ishte në kërkim për vjedhjen në një 'Exchange', ka pranuar të bëhet bashkëpunëtor i drejtësisë duke zbërthyer 20 ngjarje të rënda kriminale, mes tyre dhe 6 vrasje. 39-vjeçari, i cili rezulton të jetë pjesë e bandës kriminale të Laert Haxhiut, në Lushnjë, ka zbuluar se dy prej vrasjeve të zbardhura kanë ndodhur në Greqi ndërsa 4 të tjerat kanë ndodhur në Elbasan Korçë, Lushnje, Tepelenë.

6 vrasjet e bujshme janë: Çajup Selimi, Alban Semaku, Albi Bashaliu, Lulzim Qorri, Fridmand Xhaferraj, Dikens Halili.

Pas zbardhjes, Policia ka nisur një operacion, i cili është shtrirë në disa qytete të vendit. Deri tani janë firmosur 15 urdhër-arreste me vendim gjykate, nga të cilat janë ekzekutuar 5 prej tyre.

2 MUAJ ME PARE

Rrëfeu 6 vrasje të bujshme! Kush është Artan Tafani, pjesë e grupit të “killerit” Laert Haxhiu

Megaoperacioni 'Kurrë mos harro!' Pendohet Artan Tafani, zbardhen
Artan Tafani

TIRANË- Falë tij, janë zbardhur 6 vrasje të bujshme si dhe janë vënë në pranga më shumë se 10 persona. Po kush është Artan Tafani, i riu i cili u arrestua 4 ditë më parë?

Përveç vjedhjes në Unazë të Re, nën kërcënimin e armës, Tafani është dënuar më parë për të njëjtën veprimtari kriminale.

Grabitja e 2015-ës: Më 13 gusht 2015, do të njoftohej arrestimi i një të riu të të shpallur në kërkim nga policia për grabitjen e ëestern Union në Lushnje. Policia në atë kohë theksoi se arrestimi i 31-vjeçarit në atë kohë Artan Tafani, me banim në lagjen “Xhevdet Nepravishta” të Lushnjes, ishte bërë një ditë më parë, pra më 12 gusht 2015.

Tafani, rezuton se është pjesë e grupit të Laert Haxhiut në Lushnjë dhe ndër emrat që ai ka përmendur para hetuesve për vrasjet që janë zbardhur është edhe emri i Haxhiut.

Tafani ka zgjedhur të bëhet bashkëpunëtor i drejtësisë, ndërsa aktualisht pas deklarimeve të tij Policia dhe FNSH kanë ndërmarrë një aksion të gjerë në disa qytete për të shoqëruar personat, të cilët kanë marrë pjesë në ngjarje kriminale. Falë dëshmive të tij, autoritetet kanë zbardhur gjashtë vrasje në  Elbasan, Korçë, Lushnjë dhe në Tepelenë. Janë lëshuar në total 17 urdhër-arreste për dhjetëra ngjarje kriminale./Dosja.al

2 MUAJ ME PARE

Cilat janë VRASJET që zbuloi bashkëpunëtori i drejtësisë, Artan Tafani?

Megaoperacioni 'Kurrë mos harro!' Pendohet Artan Tafani, zbardhen
VIKTIMAT

TIRANË-Një megaoperacion po zhvillohet nga Policia e Shtetit për zbardhjen e vrasjeve të bujshme në vend, dhe shkak u bë dëshmia e të penduarit të drejtësisë.

Gjashtë vrasje janë zbardhur nga policia dhe prokuroria pas dëshmisë së bashkëpunëtorit të drejtësisë, Artan Tafani, i cili ka nxjerrë emrat e vrasësve të pagesë që kanë kryer ekzekutime për llogari të grupit të Laert Haxhiut. Vrasjet kanë ndodhur në Greqi, Elbasan, Korçë, Lushnje dhe Tepelenë.

PO CILAT VRASJE KA ZBARDHUR TAFANI?

Fridmand Xhaferraj në Korçë

Ai u vra dhe u hodh në rezervuar në verën e vitit 2021. 25-vjeçari Fridman Xhaferri, banues në fshatin Plug të Lushnjës, u gjet i vdekur në një rezervuar në Korçë, me plagë të mëdha në kokë. Për ngjarjen është arrestuar shtetasi Kristi Bixheku, ndërkohë që policia shpalli në kërkim Lulzim Spahinë. Bixheku nuk e pranoi asnjëherë krimin, ndërkohë që ngjarja dyshohej për prishjen e pazareve të drogës. U

Çajup Selimi në Tepelenë

Çajup Selimi, 52-vjeç u ekzekutua po në të njëjtën periudhë kohe me Xhaferrajn. Ai u qëllua dy herë, ku një plumb e kapi në zemër, në afërsi të banesës së tij. Ngjarja edhe pse kishin kaluar dy vite rezultonte e pazbardhur.

Alban Semaku alias Elton Mermali në Peqin

Alban Semaku njihej në qytetin e Lushnjes si "Kinezi i Aldo Bares". Pasi nuk ishte kthyer në banesë, nëna e tij e kishte kërkuar në Policinë e Shtetit, por në fakt i gjeti vetëm kufomën të birit. Ai u ekzekutua në Peqin, më 17 tetor të vitit 2021, duke rindezur edhe njëherë përplasjet në bandën e Lushnjes. Alban Semaku, gjithashtu i njohur me emrin tjetër Elton Mermali, vrau Bledar Haxhiun, të afërmit e Laertit.

Albi Bashaliu Elbasan

Vrasja ndodhi në fund të Dhjetorit të vitit 2021, ndërsa asokohe për ngjarjen u arrestua edhe djali i xhaxhait të viktimës, i cili dyshohet se kishte ndihmuar autorët që të largoheshin pas vrasjes. 41 vjeç u arrestua së bashku me fqinjin e tij Mikel Xhaja 30 vjeç, ndërsa akuza për të dy ishte ajo e përkrahjes së autorit të krimit.

Lulzim Qorri dhe Dikens Halili në Greqi.

Qorri është vrarë në qendër të Athinës në Dhjetor të vitit 2018, ndërkohë që ngjarja u raportua nga mediat e vendit fqinj si një përplasje për çështje droge.

zbardhja e vrasjeve 2023 artan tafani

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!