Sociale

Zyrtarisht në dimër, sot priten reshje dëbore. Temperaturat shkojnë drejt zeros

Sot vendi do vendi ynë do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin reshje shiu deri pasdite, por në zonat veriore dhe verilindore priten reshje dhe në formën e dëborës.
Featured image of article: Zyrtarisht në dimër, sot priten reshje dëbore. Temperaturat shkojnë drejt zeros Foto ilustruese

TIRANË- Shqipëria prej ditësh është përfshirë nga një mot i ftohtë, ku temperaturat gjatë natës i afrohen dhe zeros.

Sot vendi do vendi ynë do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin reshje shiu deri pasdite, por në zonat veriore dhe verilindore priten reshje dhe në formën e dëborës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Grafiku

Sipas parashikimve që bën Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do variojnë: në zonat malore nga 0 gradë deri në 7 gradë dhe në zonat bregdetare temperaturat maksimale do shkojnë në 15 gradë.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment