Bota

Zyrtari i shëndetësisë në Angli flet për kohën e mbërritjes së vaksinës në vend: Pfizer do të jetë këtu brenda disa orësh

Jonathan Van-Tam ka thënë se vaksina Pfizer për Covid-19, do të mbërrij në ishull brenda disa orëve. 
Featured image of article: Zyrtari i shëndetësisë në Angli flet për kohën e mbërritjes së vaksinës në vend: Pfizer do të jetë këtu brenda disa orësh Jonathan Van-Tam

BRITANI E MADHE-Zëvëndës shefi mjekësor  Jonathan Van-Tam ka folur për kohën që i do t’i duhet vaksinës antiCovid të mbërrijë në Angli. Sipas BBC, ai ka thënë se vaksina Pfizer për Covid-19, do të mbërrij në ishull brenda disa orëve.

“Ne presim që të marrim vaksinën Pfizer shumë shpejt në Britani dhe dua të them brenda disa orësh, jo ditësh.” deklaroi ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Vaksina anti-Covid e Pfizer dhe BioNTech u miratua ditën e djeshme në Angli nga Agjencia Rregullatore e Barnave dhe Produkteve Shëndetësore (MHRA). Anglia është bërë kështu vendi i parë në botë që ka miratuar një vaksinë anti-Covid për përdorim masiv. Ndërkohë, javës tjetër pritet që të kryhen vaksinimet e para.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment