Politike

Zyrtari i PD-së i bindur: Rama nuk ka shans të fitojë një mandat të tretë

Kaso foli dhe për Reformën Zgjedhore e bëri me dije se maxhoranca nuk ka qenë e interesuar për dialog me opozitën.
Featured image of article: Zyrtari i PD-së i bindur: Rama nuk ka shans të fitojë një mandat të tretë Ivi Kaso

TIRANË- Sekretari për Çështje Zgjedhore në Partinë Demokratike, Ivi Kaso, është shprehur sot se Edi Rama nuk do arrijë të marrë një mandat të tretë. I ftuar në emsionin “Byro Politike”, Kaso foli dhe për Reformën Zgjedhore e bëri me dije se maxhoranca nuk ka qenë e interesuar për dialog me opozitën.

Ai bëri fator Kryeministrin, duke thënë se nuk ka qenë i interesuar të adresojë rekomandimet e OSBE/OHDIRIT, ndërsa shtoi se mazhoranca dhe vetë Rama ka sabotuar tryezën e dialogut.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Rama nuk ka qenë i interesuar të adresojë rekomandimet e OSBE OHDIRIT. Nuk shqetësohet për kushtet e vendosura nga Evropa dhe ende nuk ka një shpresë për rrugën e integrimit deri në zgjedhjet e radhës. Rama po bën vetëm rrugën e ngushtë elektorale. Nuk ka asnjë shans të marrë një mandat të tretë. Shansin e vetëm, ka të heqë koalicionet”, tha Kaso.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment