Aktualitet

ZYRTARE! Policia jep detaje për plagosjen në Lezhë: Kemi ngritur pika kontrolli për të kapur autorët

Efektivët po hetojnë për zbardhjen e ngjarjes dhe janë vendosur patrulla në disa pika kryesore.
Featured image of article: ZYRTARE! Policia jep detaje për plagosjen në Lezhë: Kemi ngritur pika kontrolli për të kapur autorët

LEZHË- Policia e Shtetit ka dhënë versionin zyrtar lidhur me atentatin me armë zjarri ndaj biznesmenit Aleksandër Deda. Efektivët po hetojnë për zbardhjen e ngjarjes dhe janë vendosur patrulla në disa pika kryesore.

Në aksin rrugor Lezhë-Milot,në rrethana  ende të paqarta është  plagosur me armë zjarri shtetasi A.D. banues në Lezhë ,i cili është transportuar në spitalin e Traumës, Tiranë. Grupi hetimor ndodhet ne vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të  rrethanave të ngjarjes. Shërbimet e Policisë të D.V.P. Lezhë, të Komisariatit të Policisë Lezhë  dhe FNSh po krehin zonën si dhe janë ngritur pika kontrolli me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve“, thotë policia.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJMI KRYESOR: Atentat me armë zjarri biznesmenit nga Lezhë! Plagoset me plumb në gjoks, por shkon vetë në spital! Autorët djegin makinën, brenda ‘harrojnë’ pistoletën

(k.m/dosja.al)

Shto Koment