Bota

Zyrtare/ Gara për President në SHBA, filantropi Michael Bloomberg me demokratët: Do e mposht Trumpin

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Bloomberg shkruan se do ta mundë Trumpin dhe se ka besim tek vlerat e tij si biznesmen për të luajtur në mënyrën e duhur.
Featured image of article: Zyrtare/ Gara për President në SHBA, filantropi Michael Bloomberg me demokratët: Do e mposht Trumpin Michael Bloomberg
Përditësuar:

SHBA– Filantropi dhe sipërmarrësi i fuqishëm Michael Bloomberg ka njoftuar zyrtarisht se do ët jetë pjesë e garës presidenciale, vitin e ardhshëm në SHBA.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Bloomberg shkruan se do ta mundë Trumpin dhe se ka besim tek vlerat e tij si biznesmen për të luajtur në mënyrën e duhur.

Do kandidoj për president për të mposhtur Donald Trump dhe për të rindërtuar Amerikën. Unë besoj se grupi im i veçantë i përvojave në biznes, qeveri dhe filantropi do të më bëjë të fitoj dhe të udhëheq,”- shkruan Bloomberg në Tëitter teksa ka publikuar edhe promon e përgatitur.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(f.m/dosja.al)

Shto Koment