Aktualitet

Qëlloi gruan 10 herë me thikë dhe e la të vdekur, 53 vjeçari Zyberi tregon krimin. Shkak për vrasjen ishte xhelozia

Mediat italiane bëjnë me dije se ai ka folur për policët, por është në gjendje të rëndë dhe hetuesit nuk kanë mundur të kuptojnë shumë.
Featured image of article: Qëlloi gruan 10 herë me thikë dhe e la të vdekur, 53 vjeçari Zyberi tregon krimin. Shkak për vrasjen ishte xhelozia Vendi ku ndodhi krimi

ITALI- Eduart Zyberi, 53 vjeç me orgjinë shqiptare është në spital në kujdesin e mjekëve dhe i rrethuar nga policë pasi akuzohet për vrasjen e gruas së tij. Mediat italiane bëjnë me dije se ai ka folur për policët, por është në gjendje të rëndë dhe hetuesit nuk kanë mundur të kuptojnë shumë.

Po të njëjtat mediat shkruajnë se Zyberi ka thënë para polciëve se ka vrarë gruan dhe shkaku dyshohe të jetë xhelozia. Sipas inforamcioneve të deritanishme mësohet se 53-vjeçari qëlloi gruan e tij Laureta Zyberin mbi 10 herë me thikë në vendin e saj të punës dhe më pas tentoi vetëvrajsen e ndodhet në gjendje të rëndë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Xhenova të Italisë, ku një 43-vjeçare shqiptare e identifikuar si Laureta Zyberi është gjetur e vdekur në apartamentin ku punonte si pastruese dhe Policia ka bërë me dije se ajo është vrarë nga burri i saj Eduart Zyberi. Pas krimit, Zybëri ka tentuar të vrasë dhe veten.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment