Aktualitet

Koronavirusi/ Zv.ministrja e Shëndetësisë, Rakacolli thirrje shqiptarëve: Evitoni lëvizjet me urban, kafenetë, nëse mbushet Infektivi, Senatoriumi do të kthehet në karantinë

VIDEO
Featured image of article: Koronavirusi/ Zv.ministrja e Shëndetësisë, Rakacolli thirrje shqiptarëve: Evitoni lëvizjet me urban, kafenetë, nëse mbushet Infektivi, Senatoriumi do të kthehet në karantinë

Tiranë-Mira Rakacaolli, zv/ministrja e Shëndetësisë i ka bërë thirrje njerëzve që të shmangin daljet e panevojshme nga shtëpia, daljet në kafene apo restorantet. Ajo theksoi se nëse mbushtet Spitali Infektiv me të prekur nga koronavirusi, Senatoriumi do të kthehet në karantinë.

Shmangi grumbullmet edhe daljet e panevojshme nga shtëpia, kafentë dhe restorantet. Nëse mbushet infektivi, Senatoriumi do të kthehet në karantinë. Eviotoni lëvzijet me urbanë”, u shpreh Mira Rakacolli, zv/ministrja e Shëndetësisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Deklarata e drejtoreshës së ISHP, u bë gjatë përditësimit zyrtar të të dhënave për të prekurit nga koronavirusi. Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se tanimë, bilanci ka shkuar në 10 të prekur, njëri prej tyre në spitalin e Durrësit. Ndërkohë, 3 janë të shtruar në Spitalin Infektiv, njëri në Spitalin e Durrësit, ndërsa të tjerët, janë të vetë-karantinuar në shtëpi.

J.V/Dosja.al

Shto Koment