Bota

Zonat nën kërcënim nga raketa, ja pjesët e vendit më të rrezikuara të Izraelit

FOTO
Sipas Izraelit rreth 200 raketa të hedhura deri më tani kanë rënë brenda vetë rripit të Gazës ndërsa rreth 90% e atyre që janë qëlluar në Izrael janë përgjuar.
Featured image of article: Zonat nën kërcënim nga raketa, ja pjesët e vendit më të rrezikuara të Izraelit Foto nga lufta

IZRAEL- Fotoja e mëposhtme tregon zonat në Izrael më të rrezikuara nga raketat. BBC ka bërë të ditur se 7 janë zonat më të rrezikuara të Izraelit për tu goditur nga raketat. 

Sipas Izraelit rreth 200 raketa të hedhura deri më tani kanë rënë brenda vetë rripit të Gazës ndërsa rreth 90% e atyre që janë qëlluar në Izrael janë përgjuar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Harta

LAJMI KRYESOR: Zjarr dhe furi/ Izraeli nis luftën me Palestinës, Hamasi: ‘NE JEMI GATI’ për konflikt dhe trazira

(I.A/dosja.al)

Shto Koment