Aktualitet

Zjarri pushton fshatin e Vlorës, rrezikohen banesat, banorët në ndihmë të zjarrëfikësve për shuarjen e flakëve

Banorët kanë ndërhyrë menjëherë për t’iu vënë në ndihmë zjarrfikëses që të shuajë flakët që kanë përfshirë pyllin.
Featured image of article: Zjarri pushton fshatin e Vlorës, rrezikohen banesat, banorët në ndihmë të zjarrëfikësve për shuarjen e flakëve Pamje nga zjarri

VLORE– Fshati Poros në qytetin e Vlorës është pushtuar nga flakët e zjarrit të cilët kanë prekur pyllin dhe rrezikojnë disa banesa.

Banorët kanë ndërhyrë menjëherë për t’iu vënë në ndihmë zjarrfikëses që të shuajë flakët që kanë përfshirë pyllin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ende nuk dihet se çfarë mund të ketë shkaktuar këtë zjarr të përmasave të mëdha.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment