Aktualitet

Zjarri përfshin zonën e Karaburunit. Zjarrëfikëset dhe forcat e tjera mbërrijnë në vendngjarje, terreni dhe era e fortë vështirësojnë shuajtjen e flakëve

Forcat zjarrëfikëse dhe ato për zonat e mbrojtura kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje për të bërë të mundur shuarjen e flakëve.
Featured image of article: Zjarri përfshin zonën e Karaburunit. Zjarrëfikëset dhe forcat e tjera mbërrijnë në vendngjarje, terreni dhe era e fortë vështirësojnë shuajtjen e flakëve Zjarr ne Karaburun

VLORE- Ditën e sotme është përfshirë nga zjarri zona e Karaburunit në qytetin e Vlorës.

Forcat zjarrëfikëse dhe ato për zonat e mbrojtura kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje për të bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Kjo u bë me anë të mjeteve rrethanore pasi terreni që u përfshi nga zjarri ishte shumë i vështirë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Zjarr ne Karaburun

Përhapja e zjarrit ndodhi për shkak të erës e cila ishte shumë e fortë.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment