Aktualitet

Zjarr në aksin Gjirokastër-Tepelenë, dyshohet e qëllimshme (Video)

Mësohet se zjarri ka rënë pranë aksit nacional Gjirokastër-Tepelenë, në vendin e quajtur Shkalla e Zezë.
Featured image of article: Zjarr në aksin Gjirokastër-Tepelenë, dyshohet e qëllimshme (Video) Aksi Gjirokastër-Tepelenë, ku ra zjarri

TEPELENË– Një sipërfaqe e madhe toke është përfshirë nga zjarri ditën e sotme, në vendin e quajtur Shkalla e Zezë, në afërsi të Ujit të Ftohtë. Mësohet se zjarri ka rënë pranë aksit nacional Gjirokastër-Tepelenë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ende nuk dihen shkaqet e rënies së zjarrit, ndërkohë që ka dyshime për zjarrvënie të qëllimshme. Ndërsa, forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për vënien në kontroll të situatës.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment