Aktualitet

Zjarr në Elbasan, flakët afrohen pranë varrezave dhe disa banesave

Gjithashtu, edhe një pjesë e flakëve po rrezikon disa banesa në qytetin e Elbasanit, ndërsa fusha pranë një toke është djegur plotësisht.
Featured image of article: Zjarr në Elbasan, flakët afrohen pranë varrezave dhe disa banesave Pamje nga zjarri ne Elbasan

ELBASAN– Një zjarr ka përfshirë fushat pranë lagjes “Emin Matraxhiu në qytetin e Elbasanit. Mësohet se flakët janë favorizuar nga era e fortë dhe u afruan shumë pranë varrezave të qytetit.

Gjithashtu, edhe një pjesë e flakëve po rrezikon disa banesa në qytetin e Elbasanit, ndërsa fusha pranë një toke është djegur plotësisht.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Zjarrfikësja është nisur drejt vendit të ngjarjes për të shuar flakët. Ende nuk dihet se çfarë e ka shkaktuar zjarrin.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment