Aktualitet

Zjarr masiv në Fier, digjen kodrat me ullishte (Video)

Terreni është mjaft i vështirë për të lejuar ndërhyrjen e zjarrfikëseve.
Përditësuar:

FIER– Një sipërfaqe e madhe me ullishte ka marrë flakë në Fier. Dosja.al mëson se në zonën e Patosit në Fier janë ndezur disa vatra zjarri dhe sipërfaqe të mëdha me ullishte po digjen .

Zjarrfikësja ka mbërritur në vednngjarje, ndërsa mësohet se terreni e vështirëson ndërhyrjen e tyre.

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(f.m/dosja.al)

 

 

Shto Koment