Aktualitet

Zjarr masiv në Fier, digjen një mijë dengje bari në fshatin Vjosë (Video)

Forcat zjarrfikëse të Fierit dhe Patosit shkuan menjëherë në vendngjarje, të cilat kanë mundur të neutralizojnë flakët.

FIER- Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë këtë mesditë në fshatin Vjose në Fier.Nga zjarri janë djegur rreth 1000 dengje bari, fatmirësisht nuk u rrezikuan banesat pranë .

Forcat zjarrfikëse të Fierit dhe Patosit shkuan menjëherë në vendngjarje, të cilat kanë mundur të neutralizojnë flakët.

Nuk dihet shkaku i rënies së vatrës së zjarrit. Forcat zjarrfikëse po vazhdojnë të punojnë per shuarjen e plotë të flakëve.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment