Aktualitet

Zjarr i përmasave të mëdha përfshin fshatin Zezë, digjet kodra me vreshta e ullishte

Sipas informacioneve mësohet se zjarri ka qenë i qëllimshëm dhe është djegur zona e njohur si Kodra e Hakve.
Featured image of article: Zjarr i përmasave të mëdha përfshin fshatin Zezë, digjet kodra me vreshta e ullishte Pamje nga vendi i ngjarjes

KRUJË- Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë sot disa hektarë tokë në fshatin Zezë në Fushë Krujë.

Sipas informacioneve mësohet se zjarri ka qenë i qëllimshëm dhe është djegur zona e njohur si Kodra e Hakve.

Më tej bëhet me dije se toka e djegur ka qenë e mbjellë me ullinj dhe vreshta, por gjithçka në këtë pjesë është shkrumbuar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Forca të shumta zjarrfikëse kanë shkuar në vendin të ngjarjes dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment