Aktualitet

Zjarr i madh në Tiranë, digjen qindra pemë tek Liqeni i Thatë (VD)

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat zjarrfikëse për të vënën nën kontroll flakët, ku pas më shumë se një ore zjarri është vënë në kontroll dhe flakët janë shuar.

TIRANË- Një zjarr i përmasave të mëdha ka pushtuar kondrat afër Liqenit të Thatë në Tiranë. Sipas informacioneve zjarri ka djegur qindra pemë, poshtë vendin të quajtur “Lapidari”.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat zjarrfikëse për të vënën nën kontroll flakët, ku pas më shumë se një ore zjarri është vënë në kontroll dhe flakët janë shuar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Siç shihet nga video, tymi ka rrethuar zonën dhe mund të shquhet nga shumë zona të kryeqytetit.

(A.B. Dosja.al)

2 Komente në “Zjarr i madh në Tiranë, digjen qindra pemë tek Liqeni i Thatë (VD)

  1. kjo sigurisht qe eshte e qellimshme

  2. Padyshim e qellimshme. Keta lloj plerash jemi, ashtu si qelbim ambjentin po ashtu te ndotur kemi dhe mendjen.

Shto Koment