Aktualitet

Zjarr i madh në Llogara, zjarri përpinë qindra pemë të Parkut Kombëtar

Zjarri ka rënë në mes të malit dhe mësoeht se janë djegur qindra pemë dhe ndërhyrja nga toka e zjarrëfikëseve është shumë e vështirë për shkak të terrënit.
Featured image of article: Zjarr i madh në Llogara, zjarri përpinë qindra pemë të Parkut Kombëtar Zjarri në Llogara

VLORË- Një zjarr i madh ka rënë në mbërmje në Parkun Kombëtar të Llogorasë. Dosja.al ka siguruar dhe foto nga zjarri, ku shihet se është i përmasave të mëdha.

Zjarri ka rënë në mes të malit dhe mësoeht se janë djegur qindra pemë dhe ndërhyrja nga toka e zjarrëfikëseve është shumë e vështirë për shkak të terrënit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Po sot dy vatra të tjera zjarri janë shënuar në vend, një në pyllin e Semanit në Fier dhe një në kodrat e Liqenit të Thatë në Tiranë.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment