Sport

Zinedine Zidane do jetë trajneri i ri i Juventusit

Allegri mund të largohet nga Juventusi në fund të sezonit dhe vendin e tij do e zërë Zidane.
Featured image of article: Zinedine Zidane do jetë trajneri i ri i Juventusit Zinedine Zidane

Massimiliano Allegri besohet të lërë stolin e Juventusit në fund të sezonit me Zinedine Zidane që mendohet zëvendësuesi perfekt për italianin.

Kjo teori mbështetet nga raportimeve të shumë mediave të ndryshme nëpër europë, të cilat thonë se Allegri ka vitin e tij të fundit ne Torino.

Artikuj të Corriere della Sera, Tuttosport dhe The Sun bëjnë me dije se italiani e ka vendosur të largohet pavarsisht se çfarë ndodh deri në verën e ardhsshme.

Ka shumë variante se ku mund të përfundojë italiani, me Real Madrid dhe Inter destinacionet më të mundshme.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mesa duket hiearkia e ka të qartë se nëse kjo ndodh, njeriu perfekt për në Allianz Stadium është ish lojtari i tyre Zinedine Zidane.

Francezi ka marrë vitin pushim pasi u largua nga Real Madrid verën e kaluar ku fitoi dhe 3 tituj të Champions League rradhazi.

Zidane i kaloi 4 vite të karrierës futbollistike tek Juventusi dhe njeh shumë mirë familjen Agnelli.

B.N/dosja.al

Shto Koment