Sport

Zidane bën planin e merkatos, gjen pasuesin e mesfushorit Casemiro

23-vjeçari ka realizuar 2 gola dhe ka dhënë 3 asiste në 33 ndeshjet e luajtura në këtë sezon me Espanyol-in
Featured image of article: Zidane bën planin e merkatos, gjen pasuesin e mesfushorit Casemiro Zinedine Zidane

Real Madrid po planifikon të ardhmen. Sipas Mundo Deportivo, madrilenët e shikojnë Marco Roca-n, mesfushorin e Espanyol, si zëvendësuesin e mundshëm të Casemiro-s.

Katalanasit kanë pretenduar në fillim pagesën e klauzolës 40 milionë euro, por për shkak të krizës ekonomike nuk përjashtohet mundësia që kërkesat e tyre të ulen.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

23-vjeçari ka realizuar 2 gola dhe ka dhënë 3 asiste në 33 ndeshjet e luajtura në këtë sezon me Espanyol-in.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment