Aktualitet

Zhvilloi ceremoni martesore në lokalin e tij, merr 100.000 lekë gjobë pronari nga Korça

Pronari 54-vjeçar në rrugën nacionale Boboshticë-Dardhë, me iniciale A. T., është gjobitur me pasi shkeli aktin normativ. 
Featured image of article: Zhvilloi ceremoni martesore në lokalin e tij, merr 100.000 lekë gjobë pronari nga Korça Foto ilustruese

KORÇË– Policia e Korçës ka ndëshkuar me 100.000 lekë gjobë, pronarin e një restoranti, i cili lejoi që në biznesin e tij të zhvillohej një ceremoni martesore. 

Pronari 54-vjeçar në rrugën nacionale Boboshticë-Dardhë, me iniciale A. T., është gjobitur me pasi shkeli aktin normativ. 

NJOFTIM I PLOTË:

Korçë

Policia e Korçës ka ndëshkuar me 100.000 lekë gjobë, pronarin e një restoranti, pasi u konstatua duke organizuar ceremoni martesore në kundërshtim me Aktin Normativ.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Korçë, në vijim të kontrolleve të ushtruara në subjekte të ndryshme, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19, kanë evidentuar 1 restorant në rrugën nacionale Boboshticë-Dardhë, i cili kishte organizuar një ceremoni martesore në kundërshtim me Aktin Normativ, duke mos respektuar kufizimin e përcaktuar nga Policia e Shtetit.

Për subjektin në fjalë, me pronar shtetasin A. T., 54 vjeç, banues në fshatin Boboshticë, Korçë shërbimet e Policisë kanë vendosur masë administrative 100.000 lekë.

Policia e Korçës apelon për të gjithë pronarët/ administratorët e subjekteve që ushtrojnë aktivitet, të respektojnë me rigorozitet protokollet e sigurisë dhe masat kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19.

(k.m/dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment