Showbiz

Zhgënjen fansat, Dua Lipa me 583 mijë ndjekës të rremë në Instagram

Dua lipa ka zhgënjyer fansat e saj të vërtetë, teksa Instituti britanik për “Performancën e Muzikës Moderne" ka zbuluar sesa shumë artistë me famë botërore kanë me mijëra ndjekës të rremë. Këngëtarja shqiptare renditet e 33-ta në këtë listë.
Featured image of article: Zhgënjen fansat, Dua Lipa me 583 mijë ndjekës të rremë në Instagram Dua Lipa

TIRANË- Dua Lipa është një nga këngëtaret me famë botërore, e ndjekur dhe e komentuar në rrjetet sociale.

Por së fundmi Instituti britanik për “Performancën e Muzikës Moderne” ka bërë një analizë për ndjekësit në llogaritë e personazheve të famshëm në Instagram.

Pas këtij kërkimi janë parë rezultate që të lënë të habitur në rastin e personazheve të famshëm. Rezulton që shumë artistë kanë të ndjekës të rremë në llogaritë e tyre në Instagram, për të fituar miliona euro.

Me shumë artistësh të huaj që kanë “follwers” të rremë janë edhe dy emrat e estradës shqiptare. Dua Lipa dhe Eliza Dushku janë dy shqiptaret që kanë ndjekës të rremë në Instgarm për për të fituar miliona euro.

Në këtë listë të gjatë, Dua Lipa renditet në vendin e 33-të. Ajo ka plotë 583 mijë ndjekës të rremë në Instagram, e përkthyer në 39%.

A.C/Dosja.al

Shto Koment