Aktualitet

‘Zhaneta punonte si sanitare…’/ Nënë e bijë të vdekura në shtëpi, flasin fqinjët: Ishin familje e mirë, kohët e fundit nuk dilnin shpesh nga shtëpia

VIDEO
Fqinjët kanë bërë me dije se nëna dhe vajzat e saj kanë qënë gjithmonë shumë të mira dhe të komunikueshme me to. Por për shkak të pandemisë ato nuk dilnin shpesh nga banesat e tyre.
Featured image of article: ‘Zhaneta punonte si sanitare…’/ Nënë e bijë të vdekura në shtëpi, flasin fqinjët: Ishin familje e mirë, kohët e fundit nuk dilnin shpesh nga shtëpia Komshie e viktimave

TIRANË– Pak momente pas gjetjes së kufomave të nënë e bijë në banesën e tyre në Kombinat, Policia dhe mediat kanë shkuar në vendngjarje.

Fqinjët kanë bërë me dije se nëna dhe vajzat e saj kanë qënë gjithmonë shumë të mira dhe të komunikueshme me to. Por për shkak të pandemisë ato nuk dilnin shpesh nga banesat e tyre.

Ata bënë me dije se Zhaneta Josifi punonte si sanitare në shtëpi të ndryshme, ndërsa vajzat kishin arsim të lartë dhe se së fundmi ishin papunë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Kombinat, ku nënë e bijë, Zhaneta dhe Anisa u gjetën të vdekura brenda banesës së tyre, ndërsa vajza tjetër Blerta është në gjendje kome në spital. Dyshohet se të treja kanë kryer vetëvrasje, pasi besonin se do të ringjalleshin sipas sektit në të cilin bëjnë pjesë, “Dëshmitarët e Jehovait”.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment