Sport

Zgjerohet harta, edhe një tjetër kampionat mbyllet, klubet refuzojnë të zbresin në fushë

Në kupat e Euopës do shkojnë Omonia Nikosia, Anorthosis, APOEL Nikosia dhe Apolon Limasol
Featured image of article: Zgjerohet harta, edhe një tjetër kampionat mbyllet, klubet refuzojnë të zbresin në fushë

QIPROPas Belgjikës,Holandës dhe Francës, tani është rradha e Qipros të mbyllë përfundimisht kampionatin. Në një takim që Federata ka pasur me presidentët e klubeve,pjesa më e madhe e tyre votuan që aktiviteti mos të rifillojë, për shkak të frikës së koronavirusit.

Vetëm dy votuan pro rifillimit,ndërkohë që nga mbledhja e fundit u diskutua se nuk do të ketë asnjë rënie nga kategoria, teksa në kupat e Euopës do shkojnë Omonia Nicosia, Anorthosis, APOEL Nicosia dhe Apolon Limasol.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 E.Ç (Dosja.al)

 

Shto Koment