Aktualitet

Përfundon gara për kreun e KMSH-së, zgjidhet Bujar Spahiu

Kandidati fitues arriti të merrte një shumicë të cilësuar votash. Spahiu arriti të merrte 59 vota, ndërsa Ylli Gurra 26 vota dhe Gramoz Blliku 2 vota.
Featured image of article: Përfundon gara për kreun e KMSH-së, zgjidhet Bujar Spahiu Logo e KMSH-së
Përditësuar:

TIRANË- Komuniteti Myslim Shqiptar zgjedhur kreun e saj të ri, i cili do të ketë një mandate 5-vjeçar.

Bujar Spahiu ësthë zfjehdur që në raundin e parë pasi ka marrë  59 vota, të velshme për t’i dhënë një mandat 5-vjaçar në krye të KMSH-së. Dy kandodatët e tjerë kanë marrë më pak vota se ai, Gramoz Blliku ka arrtur të marrë vetëm  2 vota, ndërsa Ylli Gurra 26 vota.  

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në garë për kreun e Komunitetit Mysliman Shqiptar mbetën: Bujar Spahiu, nënkryetar i KMSH, Ylli Gurra, myfti i Tiranës dhe Gramos Blliku, myftiu i Lushnjës. 

Të drejtë vote për zgjedhjen e KMSH kanë 35 myftinj, 12 anëtarët e kryesisë së KMSH dhe 45 anëtarë të shoqërisë civile, që me votë të fshehtë do të zgjedhin kryetarin për një mandat 5-vjeçar. 

Shto Koment