Rajoni

Zgjedhjet në Podujevë/ Kandidati i LVV-së Shpejtim Bulliqi kryeson me 51.1% të votave

Deri më tani kryeson me 51.1% kandidati i Lëvizjes VendVendosja Shpejtim Bulliqin. Ndërsa kandidati i partisë  Lidhja Demokratike e Kosovës Nexhmi Rudari  ka marrë 37.67  % të votave dhe kandidati i Partisë demokratike të Kosovës ka marrë  11.32 % të votave. 
Featured image of article: Zgjedhjet në Podujevë/ Kandidati i LVV-së Shpejtim Bulliqi kryeson me 51.1% të votave Shpejtim Bulliqi
Përditësuar:

KOSOVË– Shemsi Jashari, Drejtor Ekzekutiv i Rrjetit të OJQ-ve Lokale “Demokracia Fillon Këtu” ka treguar rezultatin e zgjedhjeve në Podujevë.

Deri më tani kryeson me 51.1% kandidati i Lëvizjes VetëVendosje Shpejtim Bulliqi. Ndërsa kandidati i partisë Lidhja Demokratike e Kosovës Nexhmi Rudari ka marrë 37.67  % të votave dhe kandidati i Partisë demokratike të Kosovës ka marrë  11.32 % të votave.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në Komunën e Podujevës dhe Mitrovicës së Veriut sot në orën 07:00 janë hapur të gjitha qendrat e votimit,për zgjedhjet e jashtëzakonshme që po mbahen për kryetarë të këtyre dy Komunave. Kryetarët e këtyre dy komunave që do të zgjidhen do të kenë një mandat deri në zgjedhjet e ardhshme komunale në vitin 2021.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment