Politike

Zgjedhjet e parakohshme, parashikimi i Spartak Ngjelës: : Do të ketë pasi SPAK të nisë paditë penale

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka parashikuar se do të ketë zgjedhje të jashtëzakonshme pasi SPAK të nisë paditë penale ndaj politikanëve.
Featured image of article: Zgjedhjet e parakohshme, parashikimi i Spartak Ngjelës: : Do të ketë pasi SPAK të nisë paditë penale Spartak Ngjela

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka deklaruar në emisionin Open se do të ketë zgjedhje të parakohshme por kjo do të ndodhë pasi SPAK të nisë paditë penale ndaj politikanëve.

Ngjela tha se ky është modeli që është aplikuar në Hong Kong para se ta merrte Kina dhe është zbatuar në Kroaci.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sipas Ngjelës, politikanët janë trembur nga reforma nga drejtësi.

Marrë nga Hapur.al

Shto Koment