Politike

Zgjedhjet e 25 prillit/ Soreca: 50 grupe vëzhguesish do të vendosen nëpër qendra votimesh

Soreca ka mbajtur një takim me shefat e misioneve në Shqipëri, ku kanë diskutuar për zgjedhjet dhe ka treguar se do të jenë 50 ekipe në qendrat e votimit në të gjithë vendin.
Featured image of article: Zgjedhjet e 25 prillit/ Soreca: 50 grupe vëzhguesish do të vendosen nëpër qendra votimesh Luigi Soreca

TIRANË– Në prag të zgjedhjeve të 25 prillit, ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë ka njoftuar se janë përfunduar përgatitjet për ditën zgjedhore.

Soreca ka mbajtur një takim me shefat e misioneve në Shqipëri, ku kanë diskutuar për zgjedhjet dhe ka treguar se do të jenë 50 ekipe në qendrat e votimit në të gjithë vendin. Sipas tij, kjo do të bëhet në mbështetje të Misionit të OSBE ODHIR

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sot Bashkimi Europian dhe Shefat e Misioneve në Shqipëri u takuan përsëri për të përfunduar përgatitjet në funksion të zgjedhjeve të së Dielës së ardhshme 25/4. BE-ja do të vendosë 50 ekipe në qendrat e votimit në të gjithë Shqipërinë gjatë procedurave të votimit dhe numërimit, në mbështetje të Misionit të OSBE ODHIR”, është shprehur Soreca.

(kle.mu./Dosja.al)

Shto Koment