Politike

Zgjedhjet e 25 prillit/ Kryemadhi dorëzon “valixhen” e saj tek misioni i ODIHR, dosje me shkelje të grumbulluara

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi i ka dorëzuar kryesueses së OSBE 2 dosje me shkelje të bëra gjatë procesit zgjedhor të zhvilluar më 25 prill.
Featured image of article: Zgjedhjet e 25 prillit/ Kryemadhi dorëzon “valixhen” e saj tek misioni i ODIHR, dosje me shkelje të grumbulluara Pamje nga vizita

TIRANË– Delegacioni i vëzhguesve të OSBE-ODIHR ka zhvilluar një takim mëngjesin e sotëm me kryetaren e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi. Kryemadhi i ka dorëzuar kryesueses së OSBE 2 dosje me shkelje të bëra gjatë procesit zgjedhor të zhvilluar më 25 prill.

Ndërkohë që dy ditë më parë edhe kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka pritur në takim shefen e misionit të OSBE-ODIHR, Ursula Gacek. Edhe Basha i dorëzoi shefes së misionit në Shqipëri, disa dosje që gjithashtu kanë denoncimet për shkeljen.  Po ashtu PD dhe LSI i dorëzuan një kërkesë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të marrë në dorë pamjet filmike të procesit zgjedhor.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

OSBE-ODIHR ka dhënë një “koment” paraprak lidhur me zgjedhjet parlamentare, ku vunë theksin mbi vjedhjen e votave dhe ndikimin e administratës në proces, ndërsa raporti final pritet që të dorëzohet më 28 maj.

(k.m/a.b.dosja.al)

Shto Koment